Új hozzászólás Aktív témák

  • Komplikato

    veterán

    válasz dajkopali #21 üzenetére

    Hello. Érdekes volt a cikk és megértem, hogy sok mindennel csak érintőlegesen tudtál benne foglalkozni, ha nem akartál lexikon méretű cikket alkotni, de szeretnék kérni valamit ...

    Eredetileg privátban akartam kérdezni, de hátha másokat is érdekel itt a fórumon. :)

    Szóval kell csinálnom egy vizsgamunkát, egy Multimédia anyagot és mivel érdekel a téma a robotok fejlődése lenne a téma. Persze van egy csomó anyag amit fellelek magamtól is, de erről a Koreai Robot Kartáról van valami linked néked?
    Valamint úgy tudom, hogy 2006-ban az angolok elkezdtek kidolgozni törvényjavaslatot olyasmiről, hogy milyen lehet egy robot "EÜ" ellátása és "TB"-je, ami elég izgalmasan hangzik, még ha messze is van. Erről nem tudsz valami érdemi linket, mert nekem valami pársoros hír rémlik csak róla.

    Koreában mi van a nagy projekttel, hogy ellásák első sorban a katonaságot, rendörséget és kórházakat, második sorban az otthonokat robotokkal? (Rémlik, hogy kihelyeztek városokba valami 3000db "eligazító" robotot, akik afféle "biztos úr nem e tudja?" funkció kiváltására lettek megalkotva.)
    Láttam pár (szerintem elég kezdetleges) modellről video és képanyagot, de nem értem hogyan tudnak hasonló képességű robotokat csinálni, mint a japánok, de közel 20x kisebb áron?

    A gyilkos határőr robot az a Samsung robot gépágyúja, amit a cikkben megemlítesz?

    Előre is köszi a válaszokat. :R

    "Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

Új hozzászólás Aktív témák