Új hozzászólás Aktív témák

  • Ba cy lus

    őstag

    válasz valakky #38 üzenetére

    Értem, szóval pont a világ legfejlettebb országaiban anyagilag belerokkannának, ha két-három gyereket kéne felnevelni. Hihető. :DDD

    Mint ahogy az is, hogy régen azért fért bele 3-4 gyerek, mert nem volt fogamzasgátlási lehetőség.
    Tudod, valójában mi van? Hogy ez előtt 30-40 éve még ezekben az országokban is más volt az emberek gondolkodása. Nem a fogamzasgátláson múlik ez mindig. Van, ahol igen, de hamisan csengő érv általánosságban bedobni.
    [link] - na erről van szó valójában: Európában a megkérdezettek a hagyományokat, a vallást és az erkölcsöt a rangsor aljára, míg az egyéni függetlenséget és a materiális javakat a legfontosabb értékek közé sorolták.

    És ugye te is a gyerekvállalás anyagi vonzatával jöttél. Ez teljes egészében mentalitás kérdése. Amit a multik és a média nagyban formál(t).
    Ja igen, és én történetesen egyik skatulyába sem tartozom, én ízig-vérig baloldali vagyok. Nem komcsi, de a baloldal hagyományos értékei mellett, nem a liberalizmussal felhigított kamubaloldal mellett, ami érdekes mód a multikkal egy húron pendül.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák