Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bossbob

    csendes tag

    Feleségemnek volt Fujitsu Lifebook A544-ese. Papíron az is rendben volt, de mégis cserélni kellett.
    A kijelző minőségére meg a felszereltségre nem térek ki, mert egy olcsóbb darab volt az is 4. generációs i3-4000M procival meg a 768p tn panellel. Ezek még úgy nagyjából rendben is voltak. Billentyűzete nem volt rossz, de a karakterek nem voltak túl kopásállóak, hamar el is kezdtek sárgulni.

    VISZONT

    Ami miatt cserés lett és eltanácsolnék sokakat a hasonló daraboktól: a burkolat nagyon gyatra műanyagból készült. A zsanér körüli részek, a kijelző körül gyakorlatilag minden elem és a billentyűzet két oldalán lévő kis takaró műanyagok már nagyon hamar elkezdtek recsegni-ropogni. Egy szétszedést követően pedig egy csomó tartópánt megadta magát. Pedig az asszony nem egy ogre módon bánik a géppel és jó magam is szétszedtem és rendbe raktam már vagy 40-50 laptopot. Asus vagy Acer konzumer notik általában sokkal jobbak tapasztalataim szerint anyaghasználatban.

    Persze az csak egy darab A544-es Lifebook volt, de ránézésre ez az újabb darab nagyon hasonlóan néz ki, szóval meg merem kockáztatni hogy hasonló minőségű a burkolata is. A billentyűzet kb. ugyanaz a modell mint az A544 esetében. Ilyen áron szerintem ma már gáz ha nem háttérvilágításos a klaviatúra.

    A magyarok postájától ments meg uram minket! (MPL kivétel ezalól, mivel az külön entitást képez)

  • bossbob

    csendes tag

    válasz Graphics #51 üzenetére

    Köszi az inputot!

    A dizáj szerintem sem rossz, nekem is tetszik az industrial/régi thinkpad szerű megközelítés. Nos nálunk a családban egy Lifebook A544 van. Nagyon hasonlóan néz ki, főleg a burkolat dizájn meg elemei. Nagyon remélem hogy az újabb változat már nem ugyanabból a műanyagból készült, mert miénk 2-3 év után nagyon merev lett, mármint a burjolati elemekben a műanyag. Egy szétszedést sem éltek túl a monitor kávájának tartópöckei. A fenéklemez szinte összes süllyesztett csavarfoglalata már kitört, így a csavarok nem tudnak mibe kapaszkodni.
    A helyzett a kijelző zsanéroknál a lerrosszabb, ugyanis az összes csavarfoglalat szétment már, amelyekbe a zsanért kapszkodik a kijelző fedlapján. Azokat még meg tudtam ragasztgatni. A zsanérok takaróműanyagjai viszont már rég lepattantak.

    Próbáltam többször mindenhol megerősíteni pillanatragasztó+szódabikarbóna párossal, de a fekete ez a műanyag egyszerűen szétmálik. Nagyon rossz, pedig ez is alapvetően egy korrekt budget laptop 4. generációs i5-el, 4 usb porttal és így tovább.

    Nos, reméljük ehhez a Fujitsu már jobb anyagot használt.

    [ Szerkesztve ]

    A magyarok postájától ments meg uram minket! (MPL kivétel ezalól, mivel az külön entitást képez)

  • bossbob

    csendes tag

    válasz Graphics #54 üzenetére

    Az hatalmas + ha burkolat anyaga sokat javult!!!
    A mi 544-esünkkel igazából az az egyetlen probléma de az hatalmas. Nem merem felemelni sem már mert úgy recseg-ropog.

    Egyébként a szerelhetősége nagyon jó elméletben, csak a burkolat nem bírja ki.

    A magyarok postájától ments meg uram minket! (MPL kivétel ezalól, mivel az külön entitást képez)

Új hozzászólás Aktív témák