Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz arty #19 üzenetére

    Ennyi erővel akkor minek vennéd meg, ott a GP. Most tekintsünk el attól, hogy ez a játék nem része a GP-nak, és hogy különben is ki akar vele játszani :D

  • #16820480

    törölt tag

    válasz arty #35 üzenetére

    Nem tudom, én abban a korszakban nőtem fel, amikor VHS-re rögzítettünk tévéből filmeket, és ugyanazokat nézegettük vissza újra és újra. Ehhez képest most itt van másfél TB filmem és sorozatom, és kb 0%-ban nézem őket. Talán 1-2 olyan van köztük, ami érdekes tényleg, hogy meglegyen később is.
    Játékokban hasonló a helyzet. Van 1-2 játék, aminél tényleg érdekel, ogy meddig elérhető, mert lehet, hogy később majd újra elővenném, de a legtöbbnél pont elég az is, hogy addig stremelem (szó szerint, vagy csak mint analógia), amíg élvezem a játékot vele, aztán mehet a következő.
    Vannak olyan játékok, amik addig működnek jól, amíg kellően nagy közösség van rajtuk. Most egy Fortnite vagy PUBG mit fog érni 10 év múlva (ha egyáltalán még élni fog akkor a szerver), ha próbálsz játszani és órákat kell várni a lobbiban, amíg feltűnik elég játékos egy meccshez?

    De a GP amúgy alapból nem streaming ugye, hanem csak egy havidíjas elérés, amivel egy rakás játékot tudsz játszani, anélkül hogy egyesével megvennéd őket.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz arty #19 üzenetére

    A lemezes megoldásokat el tudod adni. A digitálist konzolon sem.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz arty #49 üzenetére

    Ez majd elválik idővel. De amúgy sincs sok kontrollod a tartalom felett. Hiába lenne meg a díszdobozos WoW játék valakinek, ha nem működne a szerver mögötte például. De ha még teljesen offline játékról is beszélünk, akkor is ott van az, hogy olyat tudsz megvenni eleve, amit létrehoztak és kiadtak.

    Egy dolog miatt nekem jónak tűnik a GP amúgy: talán kevésbé tehetik majd meg a stúdiók, hogy olyan alibi megoldásokat adnak el, mint a Falout76 vagy Anthem. Mert most ugye az volt, hogy beharangozták hogy milyen király, előrendelték egy csomóan, aztán jöttek, hogy no refund, így jártatok. GP mellett meg rápróbál ez ember, ha szar, akkor törli és kész, aztán már mindegy mit pattog a kiadó, nem fogja zsebre tenni a több tízmillió dollárt érte.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz arty #50 üzenetére

    Pécén nincs lemezes kiadás? He? Nem lehet eladni lemezes kiadást? He?

  • Csandi

    őstag

    válasz arty #58 üzenetére

    Cod-okat nagyon ritkán veszek, ghost nincs is meg. Utoljára black ops 3-mat vettem, azt megjelenéskor, haverral nyomtam 1-2 évig. De, hogy mondjak neked egy ellenpéldát is, ha már sikerült kiemelni egy rosszat, AC Odyssey most pl 7ezer ft. (Nem vettem meg, mióta rpg az AC nem szeretem, csak mondom).

    Vannak akik mindent megjelenéskor vesznek, ők nem járnak fórumra sírni, hogy jaj de drága minden mert van pénzük. Vannak akik éveket várnak, hogy játszhassanak egy játékkal mert akkor olcsó. Én szerintem a kettő között vagyok, ha valami nagyon érdekel akkor azonnal veszem akár preorderelem (pl. God of War), ha meg épp van mivel játszani és/vagy annyira nem érdekel egy játék, hogy megjelenéskor vegyem akkor majd később akcióban behúzom. Ez persze multis játékokra nem vonatkozik, ott ha későn veszed lemaradtál a kezdeti hyperól, illetve mások már elhúztak/sokkal jobbak, így ha van valami jó multis game ami érdekel az fixen megjelenéses vásárlás. De PS-en inkább a casual single player gaming mozgat, kényelmesen kanapéról, család is nézi kb mintha filmezős este lenne, csak egy jó sztori game-el, míg tryhard multizni meg ott a PC.

    De amúgy PS5-ből a digital editiont rendeltem elő, őszintén szólva kedvem se lenne folyton eladni, venni, cserélgetni a lemezeket, embert találni erre, elmenni a találkára, megveszem a játékot storeból és játszom :D

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz arty #58 üzenetére

    Mondjuk ME:Andromeda-t 2 éves korában vettem olyan 6-7 ezerért, Horizon ZD-t szintén 2 éves korában olyan 10e körül (de az kb a legnagyobb húzócíme most a PS-nek), a most két éves God of War-t pont valamikor mostanában láttam 10e alatt, és még lehetne folytatni. Ha valami single player elsősorban, akkor annyira nem nagy dolog kicsit várni a vásárlással amúgy. Ha meg multi, akkor nyilván más a helyzet.

    Amúgy egy 8 órás játékért én eleve nem adnék pénzt :U Ne viccelj már, 8 óra semmi single playerben. Horizon ZD-ban most van már legalább 80-100 órám és még rengeteg content van benne, amit nem csináltam végig (még a fő történetszálat sem), aztán nem is beszélve a kiegészítőről.
    Az meg eleve rossz felfogás szerintem, hogy hülye preorderelők megszívták. Mert persze, megszívták, de jó, káröröm, viszont a kiadó nem szívta meg, hiszen bőven beszedte a fejlesztési költségeket, még többet is csak a preorderből, így meg tudja legközelebb is csinálni, aztán újra és újra. Na, ennek lehetősége sem lesz meg GP mellett.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz arty #101 üzenetére

    Jaja, az árukeresőn gyakran vannak 60-80%-os leárazások a boltok között, mert nem mindegyik majdnem pont ugyanannyiért adja a cuccot. Ezt az érvelést kicsit olyannak érzem, mint amikor azzal érveltek Play Store vs App Store vitában, hogy hány darab app van rajtuk. Tökre nem számít a 618. copy-paste flappy bird klón.
    De pont így nem nagyon érdekel a 14. copy-paste CoD klón is, ahol a klisé sztorit 5 óra alatt ledarálja az ember, aztán mehet lőni online egymást. Ilyenekre tök jó lenne egy GP, ahol játszok vele pár órát, aztán lehet lépni. 60€+DLC-k meg mikrotranzakciók? Nem, köszi (ja, nem tekintettem el tőle, hogy nekem melyik tetszik, a már elegánsan te is "lol"-oztad a másikat). A ZD-t szerintem simán megvettem volna kezdőáron is akár, mert annyira király játék. Nem az open world a baj amúgy, hanem ha nem töltik meg semmivel. Ebben a ZD amúgy elég jó (főleg a korához képest), és az újabbak még jobbak (Ghost of Tsushima pl.). Az, hogy pont az AC nem igazán jó, egy más kérdés.

  • Solten

    addikt

    válasz arty #102 üzenetére

    Nem irtam olyat hogy feleakkorak lesznek. AZ XSX sincs tul jo helyzetben a 802GB szabad helyevel. Az intelligent deliverynek meg alapbol kell mukodnie installalaskor, minek toltson le az ember 100GB-t ha nincs szukseg 4k-s texturakra?
    Szerintem jobb lett volna valami meretes SSHD, vagya kar kiekeszito tarolokent.

    [ Szerkesztve ]

    Saor Alba

  • #16820480

    törölt tag

    válasz arty #104 üzenetére

    Pont ez az. Én is úgy voltam amikor megvettem a PS4-et, hogy majd vásárlok használtan játékokat meg minden. Aztán itt figyel az a pár játék, játszani nem játszok velük, eladni macerás és alig érnek valamit, csak foglalják a fizikai helyet. Idővel majd vagy odaadom a PS4 mellé, ha ezt eladom, vagy mennek a kukába.
    Nekem sokkal kényelmesebb megvenni online, és 15 perccel később már játszhatok is vele, mert letöltött annyi idő alatt, mint túrni a netet, hogy hol akciós, vagy hol árulják használtan, aztán átutazni a város másik végébe (jobb esetben) érte, ha éppen van raktáron, vagy ráér az eladó, aki megválna tőle használtan. És aztán akár néhány nap múlva játszhatok is vele :K Aztán meg folyamatosan pörgeti a lemezt, amit mindig be kell tenni, cserélgetni, ha átváltasz másik játékra, hiába másolta fel az egészet a belső tárhelyre...

    A GP-vel az a helyzet, hogy előfizetés, de nem hűségszerződés. Kellene 4-5 ilyen szolgáltatás, és akkor mindig arra fizet elő az ember, amit szeretne játszani. Nem kérik el előre az éves díját, bármikor lemondhatod...
    Amúgy ha már 8 évesen mennyibe kerül egy játék, Neverwinter Nights, majdnem 20 éves játék, Steam-en 16€ :D Biztosan meg lehetne szerezni valahogy lemezen is, ha lenne még optikai meghajtó a gépemben, de kb 10 éve nincs már.

  • Solten

    addikt

    válasz arty #117 üzenetére

    Ugy ertettem ugyanott vagy: hiaba nagyobb a tarolo ha a jatek is nagyobb. Vehetsz ugyanugy kulso tarolot az XSX-hez. Persze ugy tunik hogy itt mindenki siman el fog ferni 802GB-on es csak a XSS-hez kell feltetlenul... :D

    Saor Alba

Új hozzászólás Aktív témák