Új hozzászólás Aktív témák

  • Slack

    tag

    válasz azbest #14 üzenetére

    Azt azért ne hagyd figyelmen kívűl, hogy jelenleg nincs válságban az autóipar, sőt erősen túlkereslet van. Ha valóban lesz recesszió, akkor annak lesz egy korrekciós hatása, azaz csökkenni fog a kereslet, azonban ez egyáltalán nem biztos, hogy valóban válságot fog okozni az autóiparban. (Persze nem kizárt.)

    Röviden összefoglalnám az aggályaimat ezzel kapcsolatban:
    - Jelenleg nincs válság.
    - Ha jól tudom, csak a Tesla épít most le. Többi gyártó valahogy nem parázik előre. (Legalább is nem hallani.)
    - Egyszer biztosan lesz ismét válság, mert a kapitalizmus velejárója. Mondjuk ha csak 2 év múlva lesz válság, akkor miért nem lehet akkor leépíteni, miért kell pont most?

    Véleményem szerint Musk -nak akkor és csak akkor lesz ezzel kapcsolatban igaza, ha 2-3 hónapon belül jön egy erős recesszió. Akkor tényleg Ő a zseni, aki előre látta.
    Ha nem, akkor meg simán csak költséget akart csökkenteni. Ami egyébként egy vállalkozás esetén egyáltalán nem elítélendő, csak akkor nem kell hadoválni, hogy a válság miatt. És nekem ezzel van problémám, ezért írtam az első hozzászólásomban, hogy valószínűleg csak mellébeszél.

Új hozzászólás Aktív témák