Hirdetés
- Linux kezdőknek
- Windows 11
- Vallásorientált tech céghez csatlakozott az Intelt korábban vezető Pat Gelsinger
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Musk szerint a Tesla humanoid robotjai már jövőre a Marsra indulnak
- Mikrotik routerek
- Bitcoin topic
- Ubiquiti hálózati eszközök
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Windows 10
Új hozzászólás Aktív témák
-
#54625216
törölt tag
válasz
aprokaroka87 #57 üzenetére
"Tulajdonképpen mi is a zárt platform lényege?
Nem engedünk be senkit, nem egyezkedünk..."Nagyon el lehetsz tájolva, ha szerinted ez a zárt platform lényege.
Nem engedünk be senkit: 3.48 millió app található az iOS Appstore-ban.
Nem egyezkedünk: miről?"ilyenkor érdemes lenne azt is megvizsgálni hogy ez a megoldás jelenthet-e jóval könnyebb esélyt arra hogy előnyre tegyél szert."
Minden platform fejlesztőnek lehetősége van választani az üzleti modellek között, így még ha a zárt platform előnyt is jelent, azzal minden piaci szereplő élhet, így versenyjogi szempontból lényegtelen. Amúgy a platform nyíltsága vagy zártsága egyáltalán nem garanciája a sikernek. A Firefox OS teljesen nyílt, a Windows Phone meg zárt, de egyik sem mondható sikertörténetnek.
"Ugyanis azt pontosan be kell látni, hogy jelenleg egy harmadik szereplő be lépése a piacra, brutális nagy kockázattal jár.
Mert a két platform el terjedése már hatalmas."A mobil OS-ek piaci részesedése 2007-2011 között. Nézd meg a kiindulási számokat: a Symbian 61%-ról állt be a betonba. Ehhez képest mára az iOS 0-ról feltornázta magát 25%-ra és monopóliumról meg kirobbanthatatlan piaci pozíciókról beszélnek.
"Elég nagy eséllyel ahhoz hogy a harmadik szereplő egyáltalán " életben " maradjon, ahhoz szerencse kellene."Inkább versenyképes termék.
-
#54625216
törölt tag
válasz
aprokaroka87 #53 üzenetére
"Zárt platform esetén csak egy zárt platform tekinthető jogilag verseny társnak."
Ezt fejtsd ki bővebben légy szíves, mert nem teljesen világos, hogy mire gondolsz.
Egy mobiltelefonnak egy másik gyártó mobiltelefonja a versenytársa függetlenül az OS-től."Vajon ha azt mondaná holnaptól a Google meg a partnerek, hogy az Android is egy zárt platform lesz, az úgy jogilag szabályos lenne?"
Ha a jelenlegi Android verziók bezárására gondolsz, az első sorban azon múlik, hogy a felhasználói szerződéseket milyen mértékben tudják egyoldalúan, a jelenlegi felhasználók akarata ellenére módosítani. (Szvsz nem nagyon.)
Ugyanakkor a Google simán eljátszhatná, hogy a következő generációs Pixel telefonokra egy új, zárt Android verziót telepít és leáll a nyílt Android fejlesztésével, ez ellen jogilag nem sokat lehetne tenni. (Más kérdés, hogy üzletileg nem érné meg nekik.)"Ahhoz hogy az egész stimmeljen jogilag kellene azt tisztázni hogy a zárt platform mint olyan " szerkezetéből " egyáltalán lehet-e monopólium bármilyen esetben."
Az Epic perben a bíró egyértelműen kimondta, hogy egy platform önmagában nem tekinthető önálló piacnak, azaz bármilyen platform esetében akkor lehet csak monopóliumról beszélni, ha magának a platformnak nincs a piacon versenytársa.
Értsd: ha a Steam új kézi konzoljára csak Steamből lehet játékot telepíteni, az nem számít monopóliumnak, mert a Steam kézi konzolja önmagában nem tekinthető különálló piacnak. Ha viszont holnap minden konzolgyártó becsődölne és csak a Steam maradna, akkor a Steam kézi konzolja monopolhelyzetbe kerülne."A legviccesebb majd az lesz ha az adott törvény ki mondottan pl az Apple-re lesz szabva, mert zárt platform"
Külön az Apple-re nem lehet törvényt szabni, egy ilyen törvény viszonylag gyorsan elhasalna a legfelsőbb bíróságon az USA-ban vagy bármelyik EU-s állam alkotmánybíróságán. A zárt platformokra általában lehet törvényt alkotni, de annak eléggé messzire ható következményei lennének így nem valószínű, hogy valaha meglépnék, főleg hogy semmi értelme nem lenne.
-
Busterftw
nagyúr
válasz
aprokaroka87 #48 üzenetére
En epp azt mondom, hogy nem csak az ar szamit.
A kenyelem, jol mukodo okoszisztema stb mind fontos dolgok egy platform mellett.
jocobacsi30 ervelt azzal, hogy az olcsobb aruhazak miatt azt valasztanak az userek.PC-n lattuk, hogy a kisebb fee nem vezetett olcsobb arakhoz, ugyanugy toronymagasan Steam preferencia van, illetve Androidon sincsenek olcsobb appok az alternativ aruhazakban (ahol tipikusan kevesebb a fee, mint 30% pl)
Kivancsisagbol, milyen problemak?
En havi egyszer manualisan frissitem az alkalmazasokat, illetve ha valamit telepitenek, szinte biztos megtalalom ott. -
Busterftw
nagyúr
válasz
aprokaroka87 #45 üzenetére
Birosag, versenyhatosag, valami hivatalos szerv.
Csinaljanak fuggetlen statisztikat, piackutatast. Van ezer ceg erre.
De az nem erv, hogy Tim Sweeney benyogi Twitter jaj ti szegeny Apple userek hogy el vagytok nyomva. Az Epic meg se lett kerdezve, mert egyertelmu volt, hogy nem az userekert vannak, hanem nem akarnak fizetni."Az ugye megvan hogy Android esetén is lehet(ne) árulni több áruházban az alkalmazásokat."
Es pontosan ez tortenne iOS-on is, ott a pelda Androidon.
Hiaba van tobbfele store, a kenyelem es az integracio miatt a PlayStore-t preferaljak.
Na meg azert ad egy bizonyos biztonsagi erzetet, hogy a Google ellenorzese es hattere van mogotte. Pedig aztan az Amazon is van akkora ceg, megsem olyan nepszeru.Plusz ami fontos az azert, mert cseppet sem olcsobbak az appok az user szamara.
-
#54625216
törölt tag
válasz
aprokaroka87 #16 üzenetére
"Szerintem az hogy valaki alkalmazást fejleszt az egy általános kategória, azaz ő egy olyan versenyen indul ahol az akkor aktuális mobil piac teljes részére fejleszt."
Ugyan miért? Mindenkinek az egyedi üzleti döntése, hogy mely platformokat támogat és melyeket nem.
"Egy alkalmazás fejlesztő mindkét platformra szeretne fejleszteni alkalmazást, viszont neki az egyik nem meg felelő, nem fogadja a feltételeket, mi történik? az elvileg 100% mobil piacból el " veszít " mondjuk 30%-ot, csupán azzal hogy nem fogadja el az egyik versenyző által hozott szabályokat."Nem veszít el semmit, mert ha nem éri meg neki az adott platformra fejleszteni, akkor a piacnak azon része teljesen irreleváns a számára.
-
Busterftw
nagyúr
válasz
aprokaroka87 #16 üzenetére
Viszont ha altalanos kategoria, akkor a platform is altalanos kategoria. Mobil OS piac es nem tekintheto egyik sem kulon piacnak.
Mint minden szektorban, minden vallalkozasban, a fejlesztoknek is merlegelni kell, hogy xy kiadas mellett megeri-e valamit csinalni.
Ha megeri a 30% mellett a buli (hint: nezd meg mennyi fejleszto es alkalmazas van mar 12 ev utan), akkor ennyi. Ha nem eri meg, akkor nem kell csinalni. -
#54625216
törölt tag
válasz
aprokaroka87 #12 üzenetére
"Fejlesztőként jelenleg a Google vagy az Apple által indított versenyben veszel részt, mert nem egyformák a két verseny feltételei."
Miért lennének?
Eltérő hardveren, eltérő OS-re, eltérő fejlesztőkörnyezetben kell dolgozni és a két platform eltérő üzleti modellre épül. -
Busterftw
nagyúr
válasz
aprokaroka87 #12 üzenetére
Az nem verseny, hogy mas altal felepitett poziciot torvenyben kotelezve odaadjuk a konkurencianak.
Mindezt ugy, hogy a monopoliumot dobaljak fel, mikozben a zart rendszer 25%-on van, a nyitott platform meg 75%-on.Verseny akkor lesz, ha a konkurencia versenybe lep, sajat megoldassal.
Nem a masik fel felteteleit kell elfogani, hanem uj (user szamara jobb) feltelekkel kell versenyezni a piacon. -
#54625216
törölt tag
válasz
aprokaroka87 #9 üzenetére
"Majd ha pl a Samsung fel tudja rakni az iOS-t a saját telefonjára, akkor lesz verseny talán."
Tehát a játékpiacon is csak akkor lesz verseny, ha a Sony fel tudja rakni az Xbox oprendszerét Playstation-re?
-
Busterftw
nagyúr
válasz
aprokaroka87 #9 üzenetére
Tehat minden ami zart es sajat megoldas, az monopolium?
A zart szoftver miota illegalis es monopolium?Nalunk a cegnel is van rengeteg sajat fejlesztesu szoftver, sajat platformunkat hasznaljak az ugyfelek, ez monopolium?
Ne viccelj mar.Epp most volt per, amiben kimondtak az iOS nem piac, ahogy az AppStore sem.
Mobil piac van, ahol az Apple 25%-os reszesedessel 1 versenyzo a zart rendszerevel.
Se a zart rendszer, se a 25% piaci reszesedes nem monopolium.
Nem kell iOS-t hasznalni. Valaszthatsz, hogy iOS-t hasznalsz vagy mast.Ha velunk szerzodest kot az ugyfel, akkor a mi platformunkat hasznaljak, ezert fizetnek.
Tobb megoldas van a szektorban, nalunk is elofordul, hogy lepnek es fizetnek valami masert."Pontosan ezt nem képesek megérteni páran."
Új hozzászólás Aktív témák
it Washington mellett 34 további államügyész támadja az Apple-t és annak alkalmazásboltját.
- Nagyon sok Blackwellt tud gyártani az NVIDIA
- Linux kezdőknek
- Hobby elektronika
- Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Lancia topik
- Forrmell.enn
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Hardcore café
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Suzuki topik
- cigam: Mi az a HiDPI és Retina felbontás?
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! Asus Z170 i7 6700K 32GB DDR4 512GB SSD GTX 1060 6GB Rampage SHIVA Cooler Master 600W
- BESZÁMÍTÁS ÚJ RTX 4070 / 4070 Super / 4070Ti Super / 5070 / 5070 Ti / 5090 készletről
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T470 - i7-G7 I 16GB I 256SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W11 I Garancia!
- BESZÁMÍTÁS! ASROCK H310CM i5 9600K 32GB DDR4 240GB SSD 1TB HDD RX 5700 8GB Rampage SHIVA FSP 600W
- DELL PowerEdge R630 rack szerver - 2xE5-2680v4 (28c/ 56t, 2.4/3.3GHz), 128GB RAM, 10G, áfás szla
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest