Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Auratech

    őstag

    válasz Syl #5 üzenetére

    Én javasoltam nekik. 3 éve.. :) Van is aktuális kiírásuk..
    Napsütés akad, holdpor is. Össze kell söpörni, és olvasztva lecsorgatni, mint a pisakását...

    Szerintem nem megoldhatatlan. A legfontosabb hozzávalók, mint az alapanyag és az energia helyben adott.
    A többi akarás, megvalósítás kérdése. Nem hátrány, hogy a gravitáció 1/6-a a földinek és, hogy nincs oxidáló légkör sem. Merészebb statikai megoldások is lehetségesek.

    Szerintem legcélravezetőbb egy mézeslép-szerkezetű kupolát kialakítani, (a lehető legkevesebb anyagból a legerősebb sík térszerkezet, főleg görbítve) aminek a sejtjeit fel lehet tölteni holdporral. (a hő és sugárvédelem fokozása céljául).
    Ha kész, kap egy belső nyomáspróbát a kész kupola és ha minden ok, nem szivárog, szépen belefújni a Boeing által már kitalált, illeszkedő űr lakómodult és így tovább...
    Ablakok helyett külső kamerák és belső ledes kis szögből vetítő projektorok, amik a világítást is részben megoldanák. Virtuálisan akár átlátszóvá tenni egyes falrészeket. Lehetne akár földi "erdős-vízeséses videó posztert vetíteni" mondjuk az étkezőbe, esetenként, vagy az otthoni szobába néző kamera képét... közvetíteni...

    Auratech Field Recording

Új hozzászólás Aktív témák