Új hozzászólás Aktív témák

  • Szmeby

    tag

    válasz gyurkikrisz #13 üzenetére

    Lolozhatsz kedvedre, de nem a középiskolás Microsoft Excel felhasználói ismeretekre kihegyezett számtech órán képezték magukat a rendszergazda ismerőseid arra a szintre, amin most vannak. Hanem továbbtanultak. A cikk nem erről szól, nem erről írtam. Figyelj oda, kérlek.
    Amúgy vicces, hogy az ő szakértelmüket ennyire nem becsülöd... ugyanis kettőnk közül csak te írtad, hogy az ő ismereteik semmit sem érnek. Kéretik nem belemagyarázni a szavaimba olyan tartalmat, ami nincs ott.

    Továbbá elbagatellizálhatod a dolgot, hogy az otthon többnyire játékra használt windowson semmit nem tanul a gyerek. Azon túlmenően, hogy gyerekkoromban játszottam, nekem kellett azt a gépet működésre bírnom, és karbantartanom, mivel ugye rajtam kívül senki sem értett hozzá a családban. Pistike sem csak a bf4 crackeléshez fog tudni érteni, hanem elve megtanul összerakni egy gépet, és kezelni minden nyűgöt, ami előfordul vele. Márpedig a számítógép időnként tud fejtörést okozni egy gyereknek. Ha csak arra gondolok, pisisként mennyit tanultam az interruptokról, pusztán azért, mert különben nem volt hang, vagy éppen nem működött a cd olvasó.
    A mai fiatalság is szembesül hasonló problémákkal, és ha érez magában affinitást, szépen megoldja. Ha meg nem érez, akkor pont mindegy, mit tanul számtech órán, úgysem figyel oda. És garantáltan nem olyan területen fog elhelyezkedni, ahol számítógépet kellene használni, mert hülye marad hozzá.

    De ha úgy véled. hogy az oktatás most úgy jó, ahogy van, minden maradjon ilyen, szíved joga. Persze nem értek veled egyet, de hát a világ már csak ilyen kegyetlen. További kellemes lolozást. Ha pedig értelmes vitát kívánsz folytatni, keress pár igazi érvet.

    Más.
    Az, hogy valaki linuxon tanul, opensource táblázatkezelőt használ, miért is lesz hülye az Excelhez? Windowson ugyanúgy egy ikonra fog kattintani, hogy elindítsa a cuccot. Kicsit máshol vannak a gombok meg a menüpontok, néhány függvényt mondjuk máshogy hívnak és kész. Biztos van mindként programnak egyedi tulajdonsága, de lefogadom, hogy egy alapképzésen ilyenek pont nem jönnek elő. Akkor miért is kell lefeküdni egy nyíltan monopóliumra törő multinak?
    Persze értem én, hogy egyes windows rendszergazdák számára pl. egy alapszintű linux terminál használat nem számít értékes tudásnak, de "sajnálatos módon" akad pár szakma, ahol meg igen. És tudod, még mi a jó? Ha tud használni egy linux rendszert, akkor a windows ikonkái között is vígan elbolgodul az ember. Ha meg IT területen tanul tovább, inkább előnye származik belőle, hogy kapásból több eltérő oprendszerrel is volt már dolga.

    De minek is tépem itt a számat, a gyermekeim jövőjét tudom biztosítani, aztán hogy magyarhonban hogy teszik tönkre a társadalmat az elcseszett döntéseikkel, az legyen más problémája. Csak sajnálom szerencsétleneket.

Új hozzászólás Aktív témák