Új hozzászólás Aktív témák

  • [CsuCsu]

    őstag

    válasz Kotomicuki #48 üzenetére

    Kenyszerit valaki? Ismetlem, szo sincsen rola, hogy a sajat kliensen futtatott jatekot beszuntessek. Blu-Ray-t is arulnak a Netflix ellenere. Ott sem latom a sirast, pedig nem hozza a Blu-Ray kepminoseget. Ez egy extra valasztasi lehetoseg, hatranyokkal es elonyokkel. Semmi lehuzas nincsen benne.

    Off: Mi a budos elettol ennyire demagog itt mindenki, hova tunt az objektivitas? Mintha a sok demagog troll ide jarna virtualis lajkot farmolni egymastol, mert most eppen a felho fikazasa a divat.

    [ Szerkesztve ]

  • tatararpad

    őstag

    Szerintem a mai formában a módszer gazdaságossága erősen kérdéses, mondjuk azt nem tudom, hogy ha a szoftvereket és a hardvereket célirányosan ebbe az irányba fejlesztenék, az mennyit javítana ezen. Mert azért egy ma XBO ~ 82.000, egy XBOX 160.000, egy random játékra alkalmas PC is kijön szerintem vagy 180.000 JMF-ból. Egy 5 éves ciklusra ez az ár legrosszabb esetben is havi 3.000 maradványérték nélkül, ami azért valljuk be, nem egy csillagászati összeg, és az infrastruktúrának való kitettség is kisebb.

  • pomorski

    őstag

    Olvastam a cikket és a címet, de remélem, hogy nincs igazuk. (Vagy legalábbis ez csak a nagyon távoli jövőben válik igazzá.)

  • [CsuCsu]

    őstag

    válasz pomorski #53 üzenetére

    En is olvastam. Neked az miert rossz, ha letezik egy szolgaltatas a piacon, ami teged nem erdekel?

  • válasz [CsuCsu] #51 üzenetére

    Valszeg azért demagóg mert az a tény hogy direkt szerverről játsszuk azt a játékot ami egyébként itthon is elfut, egy nettó baromság. A felhő tökéletes adatokat tárolgatni, de az is egy barom aki otthon nem tart magának legalább egy másolatot.

    Okés, nem 120/160fps játékok, kezdetben lesz 60fps ami szvsz a legalacsonyabb elvárható sebesség. Vissza kellene ásnom magamat a mai vga megvalósításokba, de legyen itt egy hót régi és kedvenc vga-m paramétere ami alapvetően meghatározza azt hogy mennyivel fut egy játék. Ez a memória sávszélesség ami az ATI 9800Pro vga-n 21632MB/s volt. Hogy ezt kihasználta e a GPU vagy sem, de tény hogy ennyit szántak neki hogy az akkori csúcsjátékok elfussanak 1024×768-ban és akkor a Doom3 vagy a HL2 elporoszkált 60-100fps-el teljes grafikán.

    Ma már egy átlagos vga sávszélessége is 100GB-okban mérhető turbó fokozatban. Ezt egy szerverfarmon hogy tervezik megoldani? Hogyan milyen minőségben jön el az ilyen módon előállított kép az én monitoromra? A késés még csak fel sem merült, csak idejön a kép. Mekkora infrastruktúra kell majd ehhez? Sztem ezt nem pár ezer emberre tervezik majd ráerőltetni hanem milliókra - ami késik nem múlik - bár most még csak "beszélnek" róla. Vagy mindenki 720soron 24fps-ben játszik a 2K 120Hz-es monitorok korában aki felhőzik?

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • nubreed

    veterán

    válasz [CsuCsu] #51 üzenetére

    Mert ha egy akkora cég, mint az EA (akik az Ubisfottal együtt egyébként is kb. az anti-Krisztust testesítik meg a játékiparban, nem véletlenül) lát benne fantáziát, akkor az már jelent valamit. És általában semmi jót.

    [ Szerkesztve ]

    We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

  • [CsuCsu]

    őstag

    válasz SchumiBácsi #55 üzenetére

    Nagyon nagyot tevedsz. A GPU savszelessege a renderhez szukseges, nem a kiszamolt kep tovabbitasahoz. Savszelesseg akkora kell neki, mint barmelyik azonos parameteru youtube videonak. A kesleltetes a problema.

    Egyebkent azert jatszanam szerverrol a jatekot, mert nem akarok beruhazni egy jatekra alkalmas gepre mondjuk evi egy jatek kedveert. Ugyanis csak akkor fut el otthonrol. Egyebkent lehet filmet is kizarolag Blu-Ray-rol nezni, gondolom egy emeletes barom vagyok mert Netflixet hasznalok az otthoni lejatszas helyett.

    Az adattarolashoz pedig ertelmetlen hasonlitani. Adatot kenyerpiriton is lehet tarolni, semmibe nem kerul. Tovabba, az adatot nem egyszeri hasznalatra szeretne az ember, esetleg bizalmas vagy rendszeres hozzaferest igenyel. Ez a jatekok es filmek tobbsegere nem igaz.

    [ Szerkesztve ]

  • zseko

    veterán

    válasz [CsuCsu] #39 üzenetére

    Több hsz-edre is reagálva:

    (#21: "El vagy tevedve Netflix-szel kapcsolatban.";
    #37: "Erre miert is eletkeptelenseg uzletet alapozni?";
    #39: "Tudod jol, hogy mit kapsz a 3000 forintodert.")
    ,

    valamint egyébként még egyet is értve veled, de te is van ahol el vagy tévedve a Netflix-el kapcsolatban. Elöljáróban annyit, hogy én sem igazán tudok angolul. Haverjaim szerint igen, de hát ők meg abszolút nem beszélnek semmit, ahhoz képest valóban jól tudok :D Ellenben éltem kint (sajnos csak) 7 hónapot, és bár nem értettem mindent (sőt, rengeteget) de gyakorlatilag mindig meg tudtam értetni magam, sok mindent el tudtam intézni amit akartam, egyedül a bankhoz kértem segítséget, annál nem akartam problémát.
    Ezt azért írtam le, mert még így sem érdekelt volna egy másodpercet sem, hogy nincs magyar szinkron a Netflixen, abszolút nem is érdekel, hogy lesz-e (felirat más téma, az azért jó lenne, de megelégednék angol felirattal is, legfeljebb szótárazok), de hogy még tartalom sincs rajta, na, ilyen szolgáltatásért egy fillért se. Fizess annyit mint az amerikaiak, az amerikai tartalom 10-12%-áért. Jó vicc. Vagyis inkább rossz vicc. Az engem valamennyire érdeklő, találomra kiválasztott ~25 sorozatból KETTŐ volt rajta. Ami rajta volt, az meg számomra értéktelen/érdektelen volt.
    Szóval, ilyenre, életképtelenség üzletet alkalmazni. Láttam mit kapok a 3000 forintomért: gyakorlatilag lóf@szt.
    (Tudom, hogy ez leginkább a szerzői jogi pénzéhes idióták miatt van, de ez nem változtat a tényen, hogy hiába nézném én úgy is, hogy szart se értek belőle, egyszerűen nincs értelme előfizetnem.)

    HR24.hu

  • [CsuCsu]

    őstag

    válasz zseko #58 üzenetére

    A vita a szinkron hianyarol szolt. Az, hogy alapbol nincsen eleg tartalom, mas kerdes. Egy olyan kijelentes kiertekelesekor, hogy az 'EU uzleti modelljuk eletkeptelen a sznkron hianya miatt', a tartalom mennyisege nem relevans.

    Az a megszolalasom egyebkent tovabbra is fennall, hogy a keves tartalom ellenere is tudod, hogy mit kapsz a penzedert. Ha sokallod erte a 3000 forintot a tartalom ismereteben, akkor nem fizetsz, a ceg pedig majd jol atgondolja, hogy mit arul es mennyiert. De az olyan hozzallasnak, hogy fizettem erte, ezert szolgaltasson mar olyat (esetunkben feliratot vagy tobb tartalmat), amit nem igert sehol, semmi ertelme es csak a vasarlo butasagarol tanuskodik.

    Egyebkent egyetertek, hogy a magyar Netflixen keves a tartalom a penzert cserebe. HBO sokkal jobban megeri, de ahhoz kell kabelteve is.

  • AusWolf

    őstag

    válasz [CsuCsu] #51 üzenetére

    Gyanítom, attól félnek az emberek, hogy a felhőzés idővel kötelezővé válik. Te ezzel szemben azt feltételezed, hogy a felhős játék csak egy lesz a sok, ma is meglévő opció közül. Őszintén remélem, hogy a két szemlélet közül a tiéd igazolódik be (ami a hardverpiacot figyelembe véve szerintem valószínű). :) Nem dísznek építettem játékos gépet, amivel akkor is vígan elvagyok, ha a Steam éppen offline módban fut egy esetleges hálózatkarbantartás, vagy bármi más miatt.

    [ Szerkesztve ]

    Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

  • bunfi

    őstag

    válasz [CsuCsu] #51 üzenetére

    Ez nem demagógia a részemről. Egyre kevesebbet kapok, egyre többért. És még mellette megtesznek mindent, hogy tényleg elhiggyem, ez nekem jó.

    Ki kérte a DLC-ket, az előre kifizetett Season Passokat, a mikrotranzakciót? Mindezt lehetne fer módon is csinálni, de már az elején sem sikerült és azóta egyre kevésbé. És akkor most még előállnak azzal, hogy majd ők streamelik nekem. Bocs, elvárom a kontrollt afelett, amiért fizetek. Ha te annyira naív vagy, hogy elhiszed, hogy nem fognak veled szívfájdalom nélkül kicseszni és nem csak egy szám leszel a vállalható veszteség oszlopban, ha esetleg valami olyan történik, ami neked épp rossz.

    Te azt feltételezed, hogy a szabad piacgazdaság selejt termékeket ellehetetlenítő - elméleti - működése érvényesülni fog. Én meg azt látom, hogy nem működik. A Tesco gazdaságos ízű krém esetében sem, a Call of Duty esetében sem és a nagy vakítás UHD 3D ívelt HDR kvantumtv (nem elírás, ez elhangzott egy ember szájából) esetében sem.

    Ez nem szól egyébről a részükről, hogy ami nem kerül ki egy zárt hálózatból, azt nem lehet feltörni.

    [ Szerkesztve ]

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • válasz [CsuCsu] #57 üzenetére

    Akkor még1x: adattárolásra OK a felhő ha máshol is kell az adat, ugyanakkor otthon is célszerű tárolni.

    Játékhoz a YouTube minőség régen rossz, nyilván nem kell teljes egészében lehoznia, de akkor is a rendert meg kell csinálni (ugyanúgy mint itthon), amihez a már említett GPU és belső sávszélesség kell. Magyarul ha a kis 1000lakosú falum most kapna egy szervert úgy kellene paraméterezni hogy feltételesen mindenkinek egy sima GTX980 teljesítmény legyen valamennyi játékhoz hogy elfusson. Természetesen nem 1:1 minőségben de eltovábbítják a képet, ha egy sima Bluray videót veszek ami csak 24fps akkor is lehet 20-30GB forgalmam óránként, 60/120fps-hez viszont 100GB is kellene.

    Erre rájön majd a szokásos szolgáltatói paraméterezés ahol belövik hogy nagyjából mennyin vannak fent tipikusan csúcsidőben, de az ünnepekkel már nem számolnak és olyankor kvázi meghal a rendszer. Na most egy 1000fős falura ki fog kiépíteni egy 20-100TB átviteli kapacitást szerver felől? Így kellene méretezni ha mindenki éppen játszana - legalább is én mindig a létező legnagyobb terheléssel számolnék. De tervezzék csak a negyedére az is 25TB/óra, és ebbe nincs benne semmi csak a játék.

    A filmek más tészta hacsak nem sorozatot nézel, gondolom nem nézed meg pl. a Jurassic World-öt minden nap, ellenben egy kampányt ha előveszel azt nyomod hetekig ha elég hosszú, a multit akármeddig. Szóval még mindig nem látom át hogyan lehetne ez megvalósítható.

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

  • [CsuCsu]

    őstag

    válasz AusWolf #60 üzenetére

    En azert latom alaptalannak a felelmeket es a mumuskeresest a nagy kiadokban, mert be lehet latni egyszeruen, hogy a felhos jatek nekik kevesbe eri meg, mint a teljes aru ertekesites otthonra.

    Ha otthonra adjak el, nem nekik kell az infrastrukturat fenntartani, es a jatekonkenti profit is tobb. Peldaul egy honap Netflix elofizuval tobb szazezer forintnyi filmet lehet nezni, ha Blu-Ray-ben merem. Megis, azert megy a Netflixnek, mert az alacsony dij miatt nagysagrendekkel tobben fizetnek be, igy az alacsonyabb filmenkenti profit ellenere az osszprofit magas.

    Nos, ezt tovabbgondolva, ha az elofizeteses felhos opcio sok extra jatekost hoz a cegeknek az alacsony beszallasi koltseg miatt, a jatekok is magasabb budzsebol gazdalkodhatnak. Ami vegso soron jobb jatekokat jelent azoknak is, akik az otthoni verziot veszik.

  • b.

    félisten

    válasz [CsuCsu] #59 üzenetére

    igazából UPC direkt, vagy bármilyen egyéb szoláltatás mellé megkapod. 2640 FT amiért kapsz 3 HBO mozicsatornát és hozzáférést a HBO Go -hoz. + 500 Ft ért pedig megkapod a Cinamexot is 2 csatornával.. ezekhez elég egy alap Tv csomag ami, 1100 Ft tehát havi 3740 Ft ért kapok 21 tv csatornát 3 mozicsatornát és egy HBO Go hozzáférést full magyar tartalommal.

    nem értek veled egyet a netflix el kapcsolatban 3 dolog miatt sem:
    - az elsőt fent leírtam, 3740 forintért mit kapok itthon.

    -Hiába erőlködik valaki, hogy elég egy basic angol, meg nem kell mindent megérteni. ugyan már mennyit ront egy film élvezhetőségén, hogy nem érted az apró nüansznyi megnyilvánulásokat, poénokat, érzelmi reakciókat a beszédben ( mert ez is hozzá tartozik egy nyelvhez) és arra koncentrálsz hogy megértsd amit ,mondanak.
    Messze nem adja vissza azt az élvezetet és ellazulást megfelelő nyelvismeret nélkül,amit egy szinkron vagy éppen egy mellékelt felirat tud nyújtani . 1997 ben én még oroszt tanultam az iskolában 20 év alatt persze, hogy nem tudunk oda eljutni, mint más országok, ahol az angol már 50-100 éve bent van a tanítási rendszerben.

    - netflix konkrétan semmit nem tesz a magyarországi elterjedéséért.
    Nem ad feliratot, nem ad szinkront, lecsökkenti a tartalmat. Igazából aki eddig akart Netflixet nézni, megtehette,( és továbbra is megteheti) ilyen-olyan IP cím generátorokkal, beregisztrálva angol-amerikai címmel, ugyan ennyi pénzért teljes amerikai vagy angol tartalomhoz hozzáférhettél . mellesleg hülye lenne valaki előfizetni rá hivatalosan, mikor ilyen félillegális megoldással, ugyan ennyi pénzért, egy címgenerátorral és egy paypal fiókkal teljes hozzáférést kap ma is.)
    Most nagy kegyesen azt mondta, hogy ez hivatalos és fizess érte, de kevesebbet kapsz. Kb ennyi történt. Egy fillért nem érdemelnek, HBO GO mellett esélyük sincs.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • bunfi

    őstag

    válasz [CsuCsu] #63 üzenetére

    Tisztában vagy vele, hogy több nagyságrendbeli különbség van a két szolgáltatás biztosításához szükséges erőforrások mennyiségében?

    Az utolsó bekezdést te tényleg elhiszed? Komolyan?

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • [CsuCsu]

    őstag

    válasz b. #64 üzenetére

    Egy szoval nem mondtam, hogy a magyar Netflix megerne. Szerintem nem eri meg, de nem ez volt a vita targya. A nyelvismeret oktatas fuggo, sok orszagban eleg jo atlagosan ahhoz, hogy elvezhetoen nezzek az emberek.

    #65 bunfi
    Az elso ervedet nem ertem. Nyilvan tobb eroforras kell a jatek streameleshez, mint filmek eseten. Emiatt meg annal is szarabb a kiadonak, ha nem otthonra adja el. A kiado ettol fuggetlenul csak akkor fogja nyujtani, ha megeri neki, tul sokat pedig nem kerhet el, mert akkor kutyanak sem fog kelleni.

    A masodik erved pedig puszta demagogia, mintha a kiadok csak a rosszat akarnak nekunk. Ok penzt akarnak, amit jobb jatekok keszitesevel ernek el, mint a konkurencia. Minel nagyobb a profit, annal jobb megeri egy ujabb egysegnyi fejlesztesi raforditas. Alapveto kozgazdasagtan. Egyebkent szerinted fejlesztenenek dollar milliokbol jatekokat, ha csak 10 ember venne meg oket? A vasarlobazis nagysaga hatarozza meg a raforditas merteket.

    #66 pomorski
    Ha szerinted rossz a szolgaltatas, azt jelenti, hogy nem tartasz ra igenyt, tehat nem erdekel. Ha jonak tartanad, a mielobbi megvalosulasaban lennel erdekelt. Tehat magadnak mondasz ellent, ha megis erdekel.

    [ Szerkesztve ]

  • bunfi

    őstag

    válasz [CsuCsu] #67 üzenetére

    Őszintén kérlek fejezd be ezt a demagógiával dobálózást. Amit te leírsz, hogy a pénz, a minőség és a piaci verseny hogyan korrelál egymással egy laborban vagy egy közgazdaság könyvben működik. A való világ viszont nagyon mást mutat, ha a játékpiacot nézem meg. Nekem elég sok empirikus tapasztalatom van arról, hogy abszolút nem úgy működik, mint ahogy azt te vázolod.

    A te elméletedbe hogyan illeszkednek a Pay-to-win játékok, az irgalmatlan mikrotranzakciós bevételek, az online játékok hosztingpiacát monopolizáló kiadók kétes minőségű szolgáltatásai, a játékokból szándékosan kivágott tartalmak, a józan fogyasztói magatartást negatívan befolyásoló gyakorlatok? Ezekre már senki nem kapja fel a fejét, csak az univerzális mondataikat sütögetik elfelé folyamatosan, ahelyett, hogy folyamatában szemlélnék a történéseket és tennék, amit már milliószor elsütöttem: a véleményed totál senkit nem érdekel, a pénztárcáddal szavazol.

    [ Szerkesztve ]

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • [CsuCsu]

    őstag

    válasz bunfi #68 üzenetére

    Ez a hozzaszolasod csak arrol tanuskodik, hogy halvany fingod sincsen a kozgazdasagtanrol. Verseny akkor nincsen, ha valami kifejezetten akadalyozza, ami lehet technologia, allami szabalyozas vagy kartell. A cegeknek pedig a profit az erdeke, nem a letezo legmagasabb minoseg nyujtasa. Akkor novelik a minoseget, ha a novelessel jaro bevetel nagyobb a koltsegenel. A bevetel peldaul pedig akkor lesz nagyobb, ha az adott minosegnovekedes hatasara elegen valtanak a konkurencia termekerol. Amit ha a konkurencia meg akar akadalyozni, novelnie kell a minoseget vagy benyelni a piacvesztest, ha eppen az eri meg jobban.

    A p2w es a tobbi felsorolt cuccod pedig faek egyszeruen megmagyarazhatoak. Jobb a jatekosok egy reszenek peldaul p2w nelkul? Persze, hogy jobb. Tobb lesz a profit, ha elhagyjak a p2w elemeket? Nem, ezert is nem hagyjak el. Nyilvan emiatt sok ember nem jatszik ezekkel. De a kiado nagy ivben tesz a jatekosok szamara, neki a maximalis profit a celja, amit nem a jatekosbazis maximalizalasaval ernek el.

    Az 'irgalmatlan mikrotranzakcios bevetelek' illeszkedeserol szolo kommented pedig egyenesen LOL. Kerlek szepen ugy illeszkedik, hogy irgalmatlan beveteleket general, ami egy proftimaximalizalo vallalatnak az erdeke, pont ezert csinalja.

    [ Szerkesztve ]

  • bunfi

    őstag

    válasz [CsuCsu] #69 üzenetére

    Kissé udvariatlan a vitapartner (vélt?) tudáshiányának faragatlan módon való taglalásával kezdeni egy kommentet és hasonló lefitymáló hangnemben folytatni, dehát C’est la vie.

    Viszont legalább abból a szempontból jó, hogy ezt így végigvetted, mert eljutottunk ahhoz a végkövetkeztetéshez, hogy egy profitmaximalizáló vállalatnak az irgalmatlan bevétel az érdeke. Így elég megalapozottnak látom többek félelmét (amelyet te mumuskeresésként és demagógiaként próbáltál beskatulyázni), hogy a fogyasztó lesz kénytelen elfogadni, bármi is lesz a folyamat vége. Márha van elég tudatos ahhoz, hogy felfogja, hogy mi történik vele.

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • Csaber

    senior tag

    válasz .mf #25 üzenetére

    Az EA összes tudását és hozzáállását jellemzi ami a BF1-ben van két hete annyira " megjavították " hogy sok embernél játszhatatlan a másik fele meg pislog hogy 1-5 ms-re meghal a szerver , nem tudják mit b@sztak el de szerintük alig pár embert érint közbe ilyenek vannak [link] nem is tudom hogy akarnak így előfizetőket szerezni , az már biztos soha többé nem rendelek elő EA játékot...

  • Kotomicuki

    senior tag

    válasz [CsuCsu] #69 üzenetére

    Akkor, kérlek, mondjál egyetlen dolgot, ami jobb felhővel, mint anélkül a PC-s játékokban!
    A mentések elérésén kívül nemigen van ilyen, de ez meg a legtöbb játékost nem érinti... amíg rájuk nem kényszerítik, mint a folyamatos net-kapcsolatot a játék közben. Ez utóbbi is legalább olyan aljas és lehúzó húzás volt, mint a felhőbe kényszerítés lesz a multik részéről!

    Sz'al, arról van itt szó, ha belátod, ha nem, hogy egy piaci erőfölényével visszaélő, számára egyoldalúan előnyös helyzetet próbál meg majd a közeljövőben ráerőltetni az ezzel szemben egyre védtelenebbekre és kiszolgáltatottakra... és te ennek jogosságát próbálod megmagyarázni az összes többinek!

    Te nem politikusnak készülsz, mer' ott van az ehhez hasonlóakra igen nagy szükség! ;]

    A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

  • gege547

    tag

    válasz bunfi #70 üzenetére

    Nekem egyedül az az érdekes hogy egy kiadó állt be az ötlet mögé. Még 2010 környékén (amikor először felbukkant) próbáltam ki a Tera Online-al egy rövid promoció idjéig. Azt nem mondanám hogy meggyőzött de láttam benne fantáziát. Az szolgáltatás úgy működött hogy játékórákat kellett venni. Akkor 3000 forintért (15 dollár) 20 óra játékidőt adtak ha jól emlékszem. De legyen csak 10. A mai játékok 80%-át 10 óra alatt le lehet tudni és akkor még nem is siet az ember. De még ha csak 20 óra is. Egy AAA-s címet játszottam végig cirka 6000 forintért. Azért ennél magasabb szokott lenni kicsivel az eladási ár. Vegyük azt hogy full HD-n megy a játék (4K ról akkor beszéljünk amikor mainstream lesz a játékiparban). Ehhez ma mennyibe is kerül egy gépet összerakni? 150-200 ezer forint? Ezt a pénzt meg lehet takarítani és venni belőle 250 játékórát. Nyilván ennek a szolgáltatásnak is kell egy hardver igény de ha a számítógép képes valamivel töbre mint full hd videó zökkenőmentes lejátszására az már elég.
    Lényeg a lényeg egy kenyérpirítón tudsz játszani kielégítő minőségben olcsóbban mintha megvennéd a játékokat teljes áron.
    Nyilván vannak korlátok mint pl kompetitív játékra nem alkalmas és az online multis fps ekben is gondot jelenthet.
    De egy RTS-t, RPG-t simán elvisz a hátán. Frankfurtra 22ms a ping. Ezt normál ember nem veszi észre. 100 ms ig még élvezhető marad a játékélmény főleg ha mindenkinek ekkora van.

    Véleményem szerint az átlag felhasználónak akik hazamennek melóból és 1-2 órát játszanak azoknak bőven jó alternatíva. Hardvert se kell beújítani mindig megfelelő grafikán lehet játszani. Kényelmesebb és olcsóbb mint a mostani megoldás.

    A gerinc hálózatokat meg amúgy is fejleszteni kéne már most is rohamtempóban. Kezdik egyre több helyen bevezeti az okos városokat (nyilván szép lassan). Az önvezető autók (plusz egyéb extra funkciók) is egyhuzamban a neten csüngenek és itt vannak még az egyéb IOT ágazatok is. Hamarosan kinövünk abból a korból amikor csak 15:00 és 19:00 között nő meg a hálózat leterhelése.

    Szerk.: Bocs nem válasznak szántam csak félrenyomtam.

    [ Szerkesztve ]

  • Kotomicuki

    senior tag

    válasz gege547 #73 üzenetére

    De vkinek mindezt meg is kéne fizetnie, hiszen semmi sem történik magától ingyen a világunkban!
    Erre meg egyedül a megszorítások és takarékossági intézkedések miatt egyre legatyásodó és fogyatkozószámú fogyasztó van kijelölve, miközben a többségüknek már a mostani terhek is túlzottnak és elviselhetetlennek tűnnek - nem alaptalanul - , így nagyon valószínűtlen, hogy a (számukra különösen) nem létező előnyökért hajlandóak lennének majd sokkal többet fizetni - amíg eszi, nem eszi, nem kap mást, rá nem kényszerítik a számára előnytelenre, ismét és sokadszorra!

    Sz'al, szép dolog a "fejlődés", de ha ez nem érinti (nem érintheti) a tömegeket, vagyis a "piaci" körfolyamat egy fontos és egyre elhanyagoltabb résztvevőjét, akkor az nem érheti el a célját, kivéve, ha az eleve ezen körfolyamat, vagy egy abban résztvevő ellen irányult!

    szerk: A 100 ms is sok, különösen az akciójátékokban - lásd MWO és STO!

    [ Szerkesztve ]

    A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

  • janeszgol

    félisten

    A cikk nem az mmo-rol szolt, hanem a jatek szolgaltatasrol. Latok benne fantaziat. Ez arrol szol, hogy a jatek a szerveren fut, a kliens a kepet kapja meg. Szoval a fenti szamitasos hozzaszolas torolheto.
    A szoftver szolgaltatas is megkonnyiti az emberek, cegek eletet. Egy bongeszovel barmit tudok hasznalni. Office, programozas, videoszerkesztes. Elofizetek es hasznalom, majd ha nem kell, lemondom. Klassz. A jatek szolgaltatas is erdekes es bizony nem lenne rossz. Az MS ma mar halott UWP otlete helyett erre fekudt volna ra.

    [ Szerkesztve ]

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz lezso6 #27 üzenetére

    Konkrétan majd akkor ha a szerverfaron ülök.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • #21346560

    törölt tag

    "Electronic Arts szerint a felhős játéké a jövő."

    Mindenféleképp igazat adok enkik, a kérdés csak az, hogy mennyire lesz távoli ez a jövő...

  • #82146048

    törölt tag

    válasz [CsuCsu] #51 üzenetére

    Te amúgy tényleg azt hiszed, hogy ha el tudna úgy igazán terjedni ez a megoldás, akkor nem váltaná le végül a jelenlegi rendszert? Mintha ez lett volna a Steammel is. A kiadóknak jóval nagyobb hatalmuk lenne a játékaid felett.
    Egy példa: előfizettél, mennek a streamelt játékok, a gépeden a 150 játékodból semmi sincs telepítve. 2 év múlva licencproblémák miatt elérhetetlenné teszik az egyik kedvenced, te pedig majd mosolyogsz hozzá, mert mást nem tudsz tenni, sosem volt nálad. Aztán lejár az előfizud is, és az összes játék eltűnik a böngésződből, és csak az emlékek maradnak. Igen, ez megtörténhet a Netflix-szel is, de ezért kéne a játékokat is ebbe az irányba terelni?

    (#75) janeszgol: Egy böngészővel tényleg bármit meg tudsz csinálni, csak 95%-ban nehézkesebben és kevésbé jól, mint egy célprogrammal. Ebbe az Office is beletartozik (főleg mikor a friss O365-ben elkészített dokumentum rosszul jelenik meg az OOnline-ban). Az meg a másik, hogy minden fájlodat fel kell töltened a szerkesztéshez, bármilyen oldalról legyen szó.

  • .mf

    veterán

    válasz kisbalázs #40 üzenetére

    "Egyébként én a szinkron mellett vagyok. Mert szerintem védeni kell a nyelvet már a hollandok minden második szava is angol."

    De hát a hollandok minden második szava eleve angol ;] :DDD
    Én pedig a minden szinkronizálása ellen vagyok. A magyarok idegennyelv-tudása eleve csapnivaló, ha a filmek is szinkronizáltak, még annyival is kevesebb motiváció van a nyelv gyakorlására és tanulására. Plusz a pocsék szinkron és a félrefordítások... Moziban nem-szinkronos verziót találni is már eleve kihívás, ami elég gáz szerintem.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • Blazs120gl

    aktív tag

    válasz djculture #43 üzenetére

    "Ma egyik se működik 3 játékomat újra meg vehettem a steam-en. "

    Én is pont ettől tartok, hogy a technikai háttér (streaming) egyben DRM is lesz. Megvetetik Veled a game-eket olyan EULA-val, hogy akármikor megszüntethetjük, de a vevőnek mégis kuss a neve. Egy single player játéknál még talán ma is alapvető elvárás, hogy az idők végezetéig (vagy amíg az OS-en/vason elfut) játszhass vele. Ok a Simcity óta már nem alapvetés, hogy offline is.

    Arról nem is beszélve, hogy a cikkben előfizetéses lehetőséget említenek. Ha megéri előfizetni, akkor érzésem szerint a várható játékidő és az előfizetés az adott játékokra kedvezőbb kéne legyen, mintha megveszi az ember ('örökbe'... ;] ). Érzésem szerint a kölcsönzős mdell csak addig működőképes, amíg többen vannak akik megveszik örökbe. A játékok készítése egy fix költség, amit eddig 40-50-60 EUR-okért árultak. Ha egy játékot két hónap után senki nem játszik és havonta pl. 5 EUR-ért kölcsönözte, az totál bukó. Nem hiszem, hogy csak a kölcsönzés lehetősége megtöbbszörözné bármelyik game user bázisát hosszú távon.
    Amikor örökbe veszünk játékot, olyankor mi vevők reszkírozzuk a pénzünket. Persze van refund, de egyre nehezebbé igyekeznek tenni, élen járnak a kiadók és a fejlesztők, pl. early access-szel, pre-order-rel, a review embargókkal, NDA-kkel.
    Ha viszont kölcsönözzük, akkor a befektetők és kiadók reszkírozzák a pénzüket. Not gonna happen.

  • xeon forever

    addikt

    Ahhh. Értelmetlen...még mindig az adathordozon való megvásárlás a legmenőbb. €)
    Az igazi fejlődés az lenne ha occso ssd-n kapná meg az ember. Pc házakra külső pciex4 oszt bedugod es megy...

    :))

    PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

  • #82146048

    törölt tag

    válasz Blazs120gl #80 üzenetére

    A SimCity már 3 éve megy offline is (nyilván a játékosok nyomására), legutóbb meg a Sonic Mania került bajba, kapta a negatívat rendesen PC-n, mert a Denuvo mellett még online is kellett lenni mindig. Két hete javították. Szerintem az offline játék lehetősége még mindig alapvető elvárás, még ha ez nem is azt jelenti, hogy nincs havonta licencellenőrzés.

    A második bekezdésedre: majd lesznek külön előfizetések, mint az HBO, ha az új CoD és BF kell, akkor az havi plusz 3990 forint, multival együtt 4990 ;]

  • nubreed

    veterán

    válasz xeon forever #81 üzenetére

    A konzoloknál ez így van valószínűleg, de a PC-ken szerintem alig vesz már vki fizikai hordozót. Steam, GOG, és a többi online store-ból veszik inkább. Olcsó ssd úgy, hogy mondjuk ne legyen sokkal drágább mint a steam-es verzió? LOL

    We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

  • gege547

    tag

    válasz janeszgol #75 üzenetére

    A fent említett MMO is ezen a platformon futott. Távoli szerveren ment a játék az kapcsolódott az MMO szerverére én meg egy streamlet tartalmat láttam és úgy játszottam.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz #82146048 #78 üzenetére

    "Te amúgy tényleg azt hiszed, hogy ha el tudna úgy igazán terjedni ez a megoldás, akkor nem váltaná le végül a jelenlegi rendszert?"

    Ez egy összetett kérdés. Ha el tud terjedni tömegesen, az azt jelenti, hogy igénylik az emberek. Mivel jelenleg 0-ról indul, nem beszélhetünk kényszerről. Ha ez a tömeges igény átlép egy olyan határt, hogy már nem éri meg a hagyományos módon is értékesíteni egy játékot, akkor igen, teljes egészében le fogja váltani a jelenlegi rendszert, az adott kiadónál. Viszont ezt azt jelenti, hogy már nagyon rétegigény hagyományosan megvenni a játékot.
    De a játékipar szerencsére elég sok szereplőből áll, így elég nehéz kényszeríteni az embereket. Jelenleg a Steam/Origin/stb nem egyeduralkodó. Bár dominánsak, de még él mellette pl a GOG, meg megy mellette még a lemezes értékesítés is online ellenőrzés nélkül is. (Konzolon ez utóbbi elég általános még ma is.)
    A felhozott példád, tényleg lehetséges forgatókönyv. De itt is át kell gondolni: Mire van nagyobb esély: megsérül/elveszik az adathordozód és elveszik a régi játékod, vagy licenceprobléma miatt teljes egészében eltűnik a játékod, mindenkinek a rendszeréből?
    Valamint ha kellően régi a játék, akkor jelen esetben kell szerezned olyan hardvert/szoftvert ami képes futtatni a régi játékodat, mókolhatsz vele, hogy összerakd, de előfizetéses rendszerben, csak odakattintasz és már játszhatsz is vele.
    Kérdés még a is, hogy mennyi embert érint komolyabban, hogy nem tud játszani 15-20 éves játékokkal? Szerintem nagyon kevés.

    Elég kicsi az esélye, hogy én valaha is előfizetnék ilyenre, de ettől még nem lesz rossz nekem, hogy ilyen is létezik.

  • Ribi

    nagyúr

    válasz troviko #50 üzenetére

    Te ilyen vagy, én meg igen régóta nem játszom mással, csak mmo-val. Ott ugye mindig minden up to date, vagy nem játszol. Mindenki más. :K

    Régen el tudtad képzelni, hogy baromi sokan felhős levelezőt használnak? Hogy felhős film megosztót használak, hogy egyre kevesebben járnak moziba? Hogy nem csak vezetékes a telefon? Lehetne sorolni végtelenségig. Minden abba az irányba halad, hogy bárhonnan bármikor el tudd érni.

    (#87) b.: Szerintem inkább kategóriákba lenne sorolva az egész szerver terheléstől és attól függ meddig használod a játékot számláz folyamatosan. A Játékidővel párhuzamosan pedig x összeget ők perkálnak a játék fejlesztőknek. Így aki xart ad ki az pénzt se sokat kap. Nem lesz olyan, hogy megvetted, de minek.

    [ Szerkesztve ]

  • b.

    félisten

    válasz Blazs120gl #80 üzenetére

    Ez esetleg úgy lenne működőképes szolgáltatás, ha - mint az EAacess -, havi díjért bérelheted a játékokat, és te döntöd el, hogy saját gépen vagy felhőből akarod futtatni. Szerintem pl EAacess jelenleg nagyon is megéri játékra , és ha ez mellé még hardvert sem igényelne, felhő alapúan IS játszhatnál vele, akkor lenne értelme ennek a dolognak.
    Igazából játékra alapvetőpen alkalmatlan gépeken- értsd pl laptopok, okostelefonok döntő többsége- is lehetne játszani megfelelő minőségben, esetleg külső irányítóeszközök igénybevételével, nem lenne gond a kompatibilitás , több féle géptípusra hardverre való átportolás stb stb...

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • xeon forever

    addikt

    válasz nubreed #83 üzenetére

    Szerintem hamar elterjedne...mint a dögvész.
    3 fontos tényező miatt.

    1. Fizikailag megveszed. A tied.
    2. A kiadoknak is kedvezne a hardveres kulcs biztonsági szempontból.
    3. Fellendülne az ssd piac, lenne hardver érdekeltség ami sok gyártónak kedvezne egy jelenleg visszafogott szegmensben( igaz fejlődő)

    Bónusz. Style.

    PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

  • #82146048

    törölt tag

    válasz Ghoosty #85 üzenetére

    A játékok fejlesztése és disztribúciója nem kizárólagosan a játékosok igénye szerint alakul. Például könnyen mondhatja az EA, hogy "tudjuk, eddig sok gond volt a DRM-mel, meg problémás volt a Pentiumon elindítani XY játékot. Mostantól bármit streamelhettek, nincs DRM, nincs probléma, csak a játék", és a jövőbeli játékai csak így lesznek elérhetőek (ja, így annyi a wareznak is). Mindeközben már nem határozatlan ideig, hanem határozott ideig bérled a játékot, megfelelő netkapcsolat nélkül nem fog menni, és ezt nem tudod eltenni a fiókban lévő külső vinyóra, hogy majd pár hónap múlva visszanézz rá. Tehát a kiadó azt kommunikálja, hogy neked mindenben jobb, közben sokkal jobban bekorlátoz. Ahogy mondtad, ha erre elég fogékonyak az emberek, akkor lesz lecserélve.
    Ez biztosan nem történik meg a közeljövőben, emiatt nem is aggódok.

    Jelenleg ha megnézed a PC-s játékfelhozatalt, akkor az indie játékok kivételével mind vagy Steamen vannak fent (döntő többségben, tehát lényegében megkerülhetetlen), vagy a kiadók saját rendszereiben. Hiába veszed meg lemezen, az önmagában, online fiók nélkül nem fog működni. A konzolos játékoknak ennek az ellenkezője egy hatalmas előnye (szerintem).
    A GOG az a szolgáltatás, ami pontosan felismerte, hogy mi az, amit egyik kliens és rendszer sem nyújt, és azt kínálja. Nem kell kliens, nem kell online lenni, nem kötelező a játékod nyomon követése (idő, achievement, stb), és nincs DRM. Pontosan ezért nem szokták megjelentetni rajta az új játékokat a nagyobb kiadók, mert túlzottan szabad.

    Ment már tönkre lemezem a tokjában is, azt sikeresen leszedtem iso-ba (olyan lassan, ahogy csak lehetett), de több játékom is lekerült már Steamről (az áruházból), illetve például a San Andreas zenéinek egy részét is levették. Ami lemezen és HDD-n van, az ott is marad.
    A kompatibilitási gondokra megoldás a GOG, ha már felhoztad :)

  • Blazs120gl

    aktív tag

    válasz #82146048 #82 üzenetére

    Ha jól tudom, a Denuvo-t azért is ütötték, mert értelmetlenül kiteherhelte a hardvert a keresgélés és konkrétan szaggatott a sonic tőle. :(

    A felhő alapú szolgáltatások nagy lehetőséget biztosítanak, de sajnos nagy hatalmat is adnak az üzemeltetők kezébe. A cégeket ismerve nem úgy keresik a határokat (a pofátlanság tekintetében), hogy megkérdezik, hova tehetik a kis mancsukat, hanem inkább rámennek a tapizásra és csak akkor húznak vissza szigorúan egy centit, ha kapják a sallert. Nem látom azt a fogyasztói öntudatot, ami a mocskos húzásokat azonnal és határozottan büntetné. :(

  • Blazs120gl

    aktív tag

    válasz b. #87 üzenetére

    Sztem is megéri bérelni, csak még nem látom az anyagi hátterét a jövőben, amikor már kifejezetten felhőre specifikálnak game-eket. Oda fogunk juthatunk, mint a konzoloknál, hogy a fejlesztők feltételezhetnek egy vagy max. néhány fajta felhő architektúrát és csak arra fognak fejleszteni, ez megsínyli pl. PC-ken támogatott hardverek rugalmasságát. A szolgáltatóknak nem érdeke a hardvert fejleszteni ill. nagy kérdés h pl. hirtelen felfutó előfizetői bázist hogyan fognak tudni kiszolgálni. Aztán ott lesznek azok, akiknek nem elég 60 fps v. egy monitor, nem műxik a kontrollere amit bedugott stb.

    Persze én nem vagyok ellene (krumpligépeken insta csodát fog tenni :) ), de nem is technikában nem bízom, hanem a tulajdonosaikban. :D

    [ Szerkesztve ]

  • #82146048

    törölt tag

    válasz Blazs120gl #90 üzenetére

    Mivel még mindig a Sonic része, így nem lehet tudni, hogy miért szaggat(ott) a játék. Arra viszont nem találtam semmi bizonyítékot, hogy aktívan akadályozná egy játék megfelelő futását, csak indításkor ellenőriz, és mehet. Tesztelték a Doommal is, de a DRM-es és mentes verziók eltértek. Talán a Syberia 3 volt az, amiből kivették a Denuvo-t egy hatalmas patch keretein belül, és sokan teljes mértékben a másolásvédelem hiányának tudták be a hibák megszűnését, ami nyilván hülyeség.

    A fogyasztói öntudat... nos, ha nem veszed meg, akkor az -1 eladás nekik, közben meg mások megveszik kényszerből, mert máshogy nem megy. Ha letorrentezed, akkor az +1 warezjancsi nekik, mást nem nagyon mond. Talán a hivatalos fórumokon írás, egy tonna videó a Youtube-on, és a feedback az, ami használhat, de mindenki máshogy látja a dolgokat.

  • bpx

    őstag

    válasz kvarc #30 üzenetére

    Ezt ingyen tudja a Steam in-home streaming, szoktam használni néha.

    Otthoni gépre kell pl. egy OpenVPN-t szervert telepíteni, laptopról haza VPN-ezni, és a Steam rögtön azt hiszi, hogy home network és működik is az in-home streaming.

    Persze nyilván csak Steam játékokkal működik, és telepíteni kell tudni hozzá egy VPN szervert.

  • bunfi

    őstag

    válasz bpx #93 üzenetére

    Hasonló problémával küzdök egy ideje, de erre nem gondoltam. Köszönöm a tippet!

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • Ghoosty

    őstag

    válasz #82146048 #89 üzenetére

    "Mostantól bármit streamelhettek, nincs DRM, nincs probléma, csak a játék", és a jövőbeli játékai csak így lesznek elérhetőek"

    Ezt csak abban az esetben tudja meglépni, ha már nagyon durván elterjedt streamelt játék. Anélkül ez öntökönlövés. Ráadásul, ha a konkurencia nem áll be a sorba, hanem még rá is játszik, mint a Xbox one vs PS4 ügyben történt, akkor még durvább bukta lehet.

    "Tehát a kiadó azt kommunikálja, hogy neked mindenben jobb, közben sokkal jobban bekorlátoz."

    Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy a kevesebb korlát vagy az kényelem a fontosabb. Ha túl kicsi kisebbségbe kerül a kevesebb korlátra szavazók tábora, akkor jogos a félelem, hogy megszűnik. Szerintem én nem fogom megélni ezt, pedig fiatal vagyok.

    "Pontosan ezért nem szokták megjelentetni rajta az új játékokat a nagyobb kiadók, mert túlzottan szabad."
    Szerintem semmi köze a szabadsághoz. Simán nem veszik meg annyival többen így, mint amennyi kiadást jelent így is megjelenni.

  • Blazs120gl

    aktív tag

    válasz #82146048 #92 üzenetére

    "A fogyasztói öntudat... nos, ha nem veszed meg, akkor az -1 eladás nekik, közben meg mások megveszik kényszerből, mert máshogy nem megy. "

    Azok okozzák az egész problémát, akik kényszerből (öntudat, önuralom hiányából fakadóan) vesznek. Azért ez nem levegő, hogy kénytelen vagyok venni, akármilyen szar. Akik ennyire nem tudják menedzselni a szükségleteiket, azok maguknak és másoknak is garantálják a szívást. Olyan helyzetben panaszkodni, amikor már nem tudod visszavenni a pénzed, teljesen haszontalan, írhatsz vagy kommentelhetsz akármit, már zsebre tették a pénzed.

    Természetesen csak legális lehetőségekről van szó. Soha nem tudtam azonosulni azokkal, aki igénybe vesznek valamit, amiért nem fizettek, aztán panaszkodnak rá.

    Ha nem veszed meg ill. visszakéred az árát és más is így tesz, akkor kénytelenek lesznek Veled, velünk foglalkozni.

  • #82146048

    törölt tag

    válasz Ghoosty #95 üzenetére

    Alapvetően igazad van, de a Valve semmit sem tud tenni akkor sem, ha az Origin holnaptól az új játékokat csak streameli, mert attól még nem lesz fent a legújabb Sims, FIFA vagy BF a Steamen.

    Mint mondtam, rövidtávon biztosan nem lesz a streameléssel gond, ahogy eddig sem jelentett sokat. De elképzelhetőnek tartom azokat a helyzeteket, amikben a jövőben komolyabb szerepet kap.

    Biztos vagyok benne, hogy a szabadságnak is köze van hozzá. A DRM teljes hiánya azt jelenti, hogy semmivel sem próbálják akadályozni, hogy a megvett játékot feltedd torrentre (vagy odaadd a havernak LAN-ozni), szimplán csak megbíznak benned, hogy nem fogod. Megint csak jó példa az új Sonic. Ugye az utolsó pillanatban kiderült, hogy van benne Denuvo, így nagyon sokan nem vették meg, és panaszkodtak a fórumon. Erre a válasz az volt, hogy az offline módra jön a javítás, de a Denuvo marad. Pont. Ez kizárja a GOG-os megjelenést.
    A másik meg az, hogy a Steam, mint kliens is szolgáltat adatokat a fejlesztők felé, a külön telepítős játék meg nem. És a GOG körül nincs akkora rajongás sem, mint a Steamnél, hogy ami nincs ott fent, az nem létezik.

    Blazs120gl: Ha nem veszed meg, az önmagában nem jelenti azt, hogy a játékon belül valamivel vagy a cég üzletpolitikájával nem értesz egyet. Ha megvetted, akkor mint csalódott fogyasztó panaszkodhatsz, ha nem vetted meg, akkor bármi lehetsz, nem fogják tudni eldönteni, hogy valódi vásárlási szándékod lenne, vagy csak panaszkodsz. Persze minek vennél olyan játékot, amiről tudod, hogy nem felel meg neked? Hát ez az. A pénzvisszakérés jó, csak nem mindenhol lehet, és még a Steamen is elveszik ezt a jogod, ha visszaélsz vele.

    [ Szerkesztve ]

  • arn

    félisten

    biztos, hogy ez a jovo... csak kerdes mikor. a reakcioraidore nem erzekeny jatekoknal mar most is elterjedhetne, a tobbi meg johet kesobb.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

  • Ghoosty

    őstag

    válasz #82146048 #97 üzenetére

    FIFA helyett majd játszanak PES-sel, BF helyett COD-dal, ARMA-val Farcry-jal, stb. Eddig előfordult, hogy konzol vagy PC exkluzív volt egy játék, majd lesznek stream exkluzívok is. Nem nagy változás, aztán majd a kiadó eldönti, hogy jó ötlet volt-e.

  • Blazs120gl

    aktív tag

    válasz #82146048 #97 üzenetére

    Jaja, nem veszem meg = világossá teszem pl. fórumon, kommentben v. egyéb módon, de még a vásárlás előtt.

    A refund-okat a legtöbb kiadó nem szereti, ezért is van, hogy divatba jöttek mindehol a keretrendszerek (= az EA, a Ubisoft stb. nem kér a steam refund rendszeréből).
    Nem tudom, pontosan mit kell csinálni, hogy elvegyék vkitől a lehetőséget (talán van aki vesz+picitjátszik+refund+vesz...etc. ), viszont aki a refund rendszert használja (=vesz, ha elégedetlen, ír egy negatív review-t és refund-ol) az két dolgot félreérthetetlenül tisztába tesz az eladó féllel szemben:
    1. Van pénze és hajlandó is venni
    2. Ha megpróbálnak valami vackot rámelegíteni, szavaz a pénztárcájával

Új hozzászólás Aktív témák