Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Juhaszatti #17 üzenetére

    Én is foglalkozok szervizeléssel és nekem is Kaspersky-m van és másoknak is azt ajánlok, illetve telepítek (vagy néha még F-Secure) és eddig még nem volt olyan probléma, hogy a Kaspersky csak úgy magától megbolondult volna és drivereket tett karanténba, ott valószínűleg más probléma volt, de inkább nem is térek ki rá.

    Aki meg azt mondja, hogy a Windows Defender ingyen ugyan azt a védelmet nyújtja, mint egy normális vírusírtó, az valószínűleg sem a Defender, sem a komolyabb vírusírtó és tűzfalszoftverek képességeivel nincs tisztában. Volt pár eset, mikor azt mondtam, adok egy esélyt annak a sz@rnak, azonban pár hónap múlva visszahozták a gépet tele vírussal úgy, hogy ha már betöltött a Windows, nem tudtál rajta semmit elindítani jogosultsági és egyéb hibák miatt, külső rendszerrel és vírusírtóval ellenőriztem is, tele volt vírusokkal a gép, úgy hogy újratelepítés lett belőle, majd Kaspersky Internet vagy Total Security, azóta sincs egyik géppel sem probléma, a vírusírtót és a tűzfalat is csak egyszer kell normálisan konfigurálni és nem okoz semmiféle problémát az egyszerűbb felhasználóknak sem, a profiknak meg amúgy sem, csak legtöbb esetben az a baj, hogy átlag user feltelepíti a komolyabb védelmi szoftvert, az ugye a nyitott Windows tűzfalon elég sok mindent lezár, meg ilyesmi és halvány lila fingja sincs, hogy egyébként is hogy kellene mondjuk portot nyitni vagy ilyesmi, így inkább törli a védelmi szoftvert, visszaállítva a gyakorlatilag nulla védelmet nyújtó alapbeállításokat a tűzfalon és ugye minden probléma megoldva, mert újra működik minden anélkül, hogy bármit is kellene csinálnunk, csak cserébe tárva nyitva van a Windows-unk mint a k.... picsája, ez a probléma, de az egyszerűbb embereknek nem probléma, mert úgy sem értik mi a probléma, viszont így könnyebb nekik a mindennapi netes tevékenységeket végezni és ha beújjítanak valamit (pl. Távoli asztal), elég csak a router "nehézségeivel" megbírkózni, nem kell pluszba még egy komolyabb tűzfalszoftverben is portot nyitni, vagy egyéb szabályt létrehozni, persze az RDP már egy kicsit komolyabb példa.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Gargouille #21 üzenetére

    Maradjunk annyiban, hogy akiknek más a tapasztalata, vagyis az, hogy a defender elég jó, annak nem eléggé mélyek a tapasztalatai, mert a defender nagyon sok kártékony oldalra való lépéstől nem véd meg, sok vírust fel sem ismer, a valós idejű hálózati támadások elleni hatásosságáról meg nem is beszélek. Nyílván az átlag usereknél (90%) inkább az első a legnagyobb probléma, már ha nem nagyon átlagok és a fb és instán, meg esetleg a yt-t kivéve mást nem használnak.

    #22 sh4d0w: Megmondom neked az őszintét, adatvédelmi szempontból kb. semmi sem érdekel igazán, amiben a Google, illetve a Microsoft szerepet játszik, főleg nem egy olyan csapat, akik a saját házuk táján nem vettek észre a közelmúltban kritikus biztonsági problémákat, sőt a nagyobb tech cégek esetén is már lassan noname hackercsoportok, vagy 1-1 magánszemély veszi észre a kritikus hibákat, szóval ezek tudatában meg a tapasztalatok birtokában a gyerekes hozzászólásod nem igazán mond semmit.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz sh4d0w #29 üzenetére

    Te nem tudtál konkrétan alátámasztani semmit a Google Zero-val kapcsolatban, szóval így ezt figyelmen kívül hagyom. Én is tudom azt mondani például, hogy Orbán Viktor azt mondta, hogy a következő 1 órában minden boltban ingyen lesz minden, persze egyrészt nem mondott ilyet, másrészt általában amit mond az sem igaz, na ennyit erről. Most nem politizálni akartam mielőtt valaki félre értené, csak most egy ilyen példa jutott eszembe, mondhattam volna más ismert személyt, vagy szervezetet és egyéb kitalációt.

Új hozzászólás Aktív témák