Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Juhaszatti

    addikt

    válasz Gargouille #10 üzenetére

    Szervizben dolgozom, többször kellett már javasolnom az ügyfélnek hogy törölje le a vírusirtóját, és a problémáinak zöme meg fog szűnni.
    A kedvenceim azok az esetek, mikor az ügyfél behozza a laptopot, hogy egyik pillanatról a másikra nem működik a laptop billentyűzete, vagy az USB csatlakozók, én meg látom hogy a víruskeresője vágta karanténba a gép drivereit. Hiába veszem ki a karanténból, driverezem a gépet újra, teszem a dolgokat whitelist-re, újra és újra letiltja, és csak a víruskereső eltávolítása oldja meg a problémát. Aztán mehet a kukába a pár napja vásárolt éves Kaspersky előfizetés.

    Egyébként igen, az Avast is elég problémás bloatware kategória, gyengébb gépeket iszonyúan vissza tud fogni.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Gargouille #21 üzenetére

    Maradjunk annyiban, hogy akiknek más a tapasztalata, vagyis az, hogy a defender elég jó, annak nem eléggé mélyek a tapasztalatai, mert a defender nagyon sok kártékony oldalra való lépéstől nem véd meg, sok vírust fel sem ismer, a valós idejű hálózati támadások elleni hatásosságáról meg nem is beszélek. Nyílván az átlag usereknél (90%) inkább az első a legnagyobb probléma, már ha nem nagyon átlagok és a fb és instán, meg esetleg a yt-t kivéve mást nem használnak.

    #22 sh4d0w: Megmondom neked az őszintét, adatvédelmi szempontból kb. semmi sem érdekel igazán, amiben a Google, illetve a Microsoft szerepet játszik, főleg nem egy olyan csapat, akik a saját házuk táján nem vettek észre a közelmúltban kritikus biztonsági problémákat, sőt a nagyobb tech cégek esetén is már lassan noname hackercsoportok, vagy 1-1 magánszemély veszi észre a kritikus hibákat, szóval ezek tudatában meg a tapasztalatok birtokában a gyerekes hozzászólásod nem igazán mond semmit.

  • Alogonomus

    őstag

    válasz Gargouille #35 üzenetére

    A linkelt oldal mögötti cég - bár ultraprofinak állítja be magát - csak egy sima magánszervezet, ami mögött még csak hatósági felügyelet sincs. Egy sokadik "megszakértő" vállalkozás, aminek a pozitív megállapításait a termék dobozára teheti a marketing részleg.
    A másik probléma pedig a termékek összemérhetőségének a hiánya. Szinte minden termék csupa 6-os osztályzatot kapott, így nem lehet rangsorolni őket. Nem vizsgálták ahhoz eléggé mélyrehatóan a termékeket, hogy egymáshoz képest is bepozicionálhassák azokat. Pont, mint a régi energiahatékonysági besorolás, aminél már minden A+-os volt, és ezért is kellett megreformálni azt a feltételrendszert.

  • Alogonomus

    őstag

    válasz Gargouille #41 üzenetére

    "ha hatóság lenne mögötte, akkor meg azokat is biztos lefizették"

    Valótlant állító hatóságot lebukást követően elő lehet venni, és talán még kártérítést is fizethet utána az adott állam. Még a sh4d0w által felemlegetett Google Zero szervezet állításaiért is felelősséggel tartozik az Alphabet, és az Alphabet nem kockáztatná a renoméját egy sima vírusirtó hamis színben feltüntetése miatt.
    Az ilyen "egy-a-millióból" AV-Test.org, vagy a dolon75 által felhozott virustotal.com viszont semmivel sem több, mint például a userbenchmark.com. Amennyiben lebuknak valami piszkos üggyel, egy nap alatt csinálhatnak egy új cégre regisztrált új honlapot, és onnan terjeszthetik tovább a hamis információt.

Új hozzászólás Aktív témák