Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz Alteran-IT #24 üzenetére

    Én főképp vállalati IT-ban mozgok, ne vedd sértésnek, de több multicégnél is Defender-t használnak például, ezek alapján nyilván senki nem ért hozzá elég mélyen rajtad kívül. Értem a mondandód, de a megfogalmazás inkább nagyképűségnek hangzik.

    Te most arra alapozva érvelsz a 3rd party vírusirtók mellett, hogy időseknek felraktad és lám, egyből meg voltak védve, nem lett vírusos a gép. Miközben szerintem vannak itt nagyon sokan, akik szintén csináltak már másoknak gépet, családnak, nagyinak, szülőknek stb. és más tapasztalataik vannak.

    Lehet például, hogy ha csak böngésznek egy gépen, akkor abban az egyben jól teljesít egy 3rd party védelem. De az élet és a számítógép használat nem csak ennyiből áll és sokan meg pont azt tapasztalják, hogy a Avast meg az ESET meg a többi mondjuk random blokkolgat valid hálózati kapcsolatokat, szolgáltatásokat stb. mert fals pozitívan veszélynek érzékeli.

    ESET-el kapcsolatban egészen konkrét példa is beugrott tavalyról, egyik ügyfelünk fizetős verziót használt és majd egy évig nem tudta megoldani nekik az ESET support, hogy hibátlanul működjön (egy játékfejlesztő cégről van szó), folyamatosan blokkolgatta random a különféle hálózati szolgáltatásokat, kommunikációkat. Helyszínre is kiment mérnök, ő sem boldogult. Végül feladták és elengedték az egészet.

    Ha ez nálad hitbéli kérdés, akkor nyilván nem érdemes érvelni, én csak annyit kérnék, hogy ne tudatlanozz le másokat azért, mert eltérőek a tapasztalataik vagy másképp gondolják mint te. Amúgy csak viccből rákerestem, hogy mégis hol áll a Defender a tesztekben, nekem nem tűnik horrornak az objektív mérés alapján sem. Nyilván a személyes tapasztalataim szerint sem az, de ez persze szubjektív.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Alteran-IT #24 üzenetére

    Na most, hogy van egy kis időm, tegyük ezt helyre.

    A Defender elég jó, hobbi felhasználóknak biztosan - őket más AV sem fogja megvédeni, ha szándékosan kattintanak mindenre gondolkodás nélkül, ami eléjük kerül. Nálad ezek jártak.
    Ha nem véd meg kártékony oldalakra lépéstől (ez is marhaság egyébként, vastagon - "megbízható" oldalakon is megfertőződhetsz, ahogy erre volt is példa), az azért volt, mert nem Edge-et használtál. Ha Edge-el böngészel, van SmartScreen, vagy URL blocking stb. Más böngészőket természetszerűleg nem támogat, ott máshogy kell megoldanod.
    Ezen túlmenően, a Defender nem telepít böngésző-plugineket, a HTTPS forgalom vizsgálatához nincs szüksége man-in-the-middle-re, míg a többi AV-nek igen. A Defenderben van egy valagnyi modul és beállítás, ami nincs kivezetve az UI-ra, de meglehetősen jó kis lista és nem vagyok arról meggyőződve, hogy a többi hobbi-AV-ben is benne vannak (nincs kedvem csak azért telepíteni vmi mást, hogy aztán még nyomozhassam is).

    Adatvédelem: itt is akadnak zavarok. Ha Windows-t használsz, ebből a szempontból mindegy, hogy az AV-d Defender-e, vagy sem. Ha Androidot használsz, szintén. FB, Amazon, Apple - tökmindegy. Általában véve igaz, hogy ha ingyen kapsz valamit, te vagy a termék. Ingyen Gmail, GSuite? Az adataiddal, a privát profiloddal fizetsz érte.
    Ellenben, ha üzleti felhasználó vagy, abban a pillanatban megszűnik a scannelés, mert onnantól fogva az már ipari kémkedésnek számítana.

    Mindezeken túl: enterprise környezetben a hobbifelhasználók által ismert AV-k közül kevés kerül szóba, mert teljes EDR-XDR-SOAR nem, vagy csak nagyon nehezen oldható meg velük - ellenben a Defenderhez teljes támogatás van a Sentinelben. Gondolom, ha elég jó egy enterprise védelem részeként, elég jó lehet másra is.

    Disclaimer: nem vagyok sem Google, sem Microsoft alkalmazott, üzleti érdekem sem fűződik egyik környezet alkalmazásához sem, ellenben mindkettőben eleget mozgok/mozogtam munkámból kifolyólag.

    Egyébként meg: a legjobb védelem, a Layer 8-as tűzfal, nincs AV, ami mindentől megvéd.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.coreinfinity.tech

Új hozzászólás Aktív témák