Új hozzászólás Aktív témák

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Alteran-IT #24 üzenetére

    Na most, hogy van egy kis időm, tegyük ezt helyre.

    A Defender elég jó, hobbi felhasználóknak biztosan - őket más AV sem fogja megvédeni, ha szándékosan kattintanak mindenre gondolkodás nélkül, ami eléjük kerül. Nálad ezek jártak.
    Ha nem véd meg kártékony oldalakra lépéstől (ez is marhaság egyébként, vastagon - "megbízható" oldalakon is megfertőződhetsz, ahogy erre volt is példa), az azért volt, mert nem Edge-et használtál. Ha Edge-el böngészel, van SmartScreen, vagy URL blocking stb. Más böngészőket természetszerűleg nem támogat, ott máshogy kell megoldanod.
    Ezen túlmenően, a Defender nem telepít böngésző-plugineket, a HTTPS forgalom vizsgálatához nincs szüksége man-in-the-middle-re, míg a többi AV-nek igen. A Defenderben van egy valagnyi modul és beállítás, ami nincs kivezetve az UI-ra, de meglehetősen jó kis lista és nem vagyok arról meggyőződve, hogy a többi hobbi-AV-ben is benne vannak (nincs kedvem csak azért telepíteni vmi mást, hogy aztán még nyomozhassam is).

    Adatvédelem: itt is akadnak zavarok. Ha Windows-t használsz, ebből a szempontból mindegy, hogy az AV-d Defender-e, vagy sem. Ha Androidot használsz, szintén. FB, Amazon, Apple - tökmindegy. Általában véve igaz, hogy ha ingyen kapsz valamit, te vagy a termék. Ingyen Gmail, GSuite? Az adataiddal, a privát profiloddal fizetsz érte.
    Ellenben, ha üzleti felhasználó vagy, abban a pillanatban megszűnik a scannelés, mert onnantól fogva az már ipari kémkedésnek számítana.

    Mindezeken túl: enterprise környezetben a hobbifelhasználók által ismert AV-k közül kevés kerül szóba, mert teljes EDR-XDR-SOAR nem, vagy csak nagyon nehezen oldható meg velük - ellenben a Defenderhez teljes támogatás van a Sentinelben. Gondolom, ha elég jó egy enterprise védelem részeként, elég jó lehet másra is.

    Disclaimer: nem vagyok sem Google, sem Microsoft alkalmazott, üzleti érdekem sem fűződik egyik környezet alkalmazásához sem, ellenben mindkettőben eleget mozgok/mozogtam munkámból kifolyólag.

    Egyébként meg: a legjobb védelem, a Layer 8-as tűzfal, nincs AV, ami mindentől megvéd.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.coreinfinity.tech

Új hozzászólás Aktív témák