Új hozzászólás Aktív témák

  • Tanisz

    senior tag

    válasz UnA #26 üzenetére

    Abból gondolom, hogy dolgoztam fejlesztőként mind a két közegben. Láttam, átéltem, csináltam mind a kettőt :)

    Multinál sem egyszerű, az tény, de vagy nekem volt szerencsém, vagy nem tudom, de meg volt a cél, a szakértelem, a specifikació, a fórum, aztán a megvalósítás. Korrekcióra, finomítasra viszonylag gyors ragálas a bürokrácia határain belül.

    Államnál, kigondolják a célt, szakmaiságot nélkülözve kiírják a teljesítési határidőt, ami 95%ban kevés, közbeszereztetik az eszközöket (szerver, infrastruktúra), sokszor alulméretezve, spórolósan, de a pénzt felnyalva hozzá, fejlesztési idő 2/3a elmegy a közbeszerzéssel, ha egyáltalán megvalósul határidőre :D Fejlesztés attól ahogy tud, halad, 20x módosítják időközben, alapoktól, figyelmen kívül hagyva a szakmai szempontokat, határidök persze fixek, nem változnak. Nem teljesítéskor szankcionálás, hiába lett jelezve, hogy adott kapacitáson, erőforrással és ütemmel a céldátumok teljesíthetetlenek.....stb. folytathatom még :D

    [ Szerkesztve ]

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

Új hozzászólás Aktív témák