Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Gargouille #43 üzenetére

    Ha érdekel a téma, akkor olvass utána a kötődési zavarnak. Minden életkorban mást és mást kell és tudsz megtanulni. Ha akkor nem alakul ki a készség, akkor az ablak bezárul és az nem lesz meg. Ezért gond, hogyha 2 éves kor előtt adsz a gyerek kezébe okos eszközt, ami sokkal jobban le tudja kötni, mint téged egy lego ugyanennyi idősen. Később már nem fogja tudni megtanulni, hogy valakitől (az anyjától) várjon szeretetet, törődést, megnyugvást, valakire számíthat. Te mikor gép előtt ültél idősebb voltál. Ennyi.

  • #75376384

    törölt tag

    válasz Gargouille #49 üzenetére

    leirasod alapjan te pont az a fajta vagy, aki foglalkozik a gyerekeivel. a fenti kollega pedig arra vilagit ra, ha a szulo le tudja a nevelest egy kezbe nyomott telefonnal. a gondok is alt akkor kezdodnek. remelem erzed a ketto kozott az igen komoly kulonbseget. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #75376384

    törölt tag

    válasz Gargouille #56 üzenetére

    akkor viszont valami nem kerek. vagy velemenyed szerint egy gyereket, akit a szulei nem, csak a mobiltelefon/szgep/tiktok stbstb nevel, az ugyanazt kapja, mint egy olyan aki bar amellett, hogy jatszhat ezekkel, azert a szuleitol is kap egyetsmast?

    igazan kifejthetned es nem egy szemelyes "en nem lettem tomeggyilkos pedig sokat kockultam" anekdotaval tudnad le az egeszet. nem beszelve arrol, hogy a kotodesi problemak azert egy arnyalatnyit masabb tema, mint a hozott peldad.

    a sajat gyerekeid peldaja pedig pont alatamassza az o erveleset.

    [ Szerkesztve ]

  • totron

    addikt

    válasz Gargouille #61 üzenetére

    Ami megkerülhetetlenül fontos még az a képernyőkön látott tartalom megbeszélése, akár csak a tévénél vagy a valóságban megélt események terén, csak hát mindig kerül démonizált elem. A gyerekkel foglalkozni kell, összefésülni fejlőedésre alkalmas, formázatlan elméjét a történésekkel. Ha ez elmarad vármilyen technika vagy utcai vanda beszippanthatja. Szerteágazóan káros az önvakság (szülő nem ismeri fel magában a kommunikáció elmulasztását ésvagy nem is tud kommunikálni).

  • #75376384

    törölt tag

    válasz Gargouille #61 üzenetére

    nekem ez alapjan ugy tunik, hogy lenyegeben ugyanarrol beszelunk. csak itt adott esetben a "kepernyo" volt a kiemelendo. az alap okokat, hogy a szulo igy "neveli" a gyereket szerintem mindannyian tudjuk, hiszen hogy mashogy kerulhetne az adott, eppen ekezendo valami ele az a kolok. nekem eleinte ez nem jott at az irasodbol, mivel errol nem irtal csak annyit, hogy regen sokat kockultal es lam (allitasod szerint :D ) nem lettel tomeggyilkos. ezert is kerdeztem ra.

    a fenti tanulmanyok inkabb a szulok es gyereket nevelok iranyaba figyelemfelkeltoek, hogy "he nem kellene letudni azzal a gyereket, hogy ezt es ezt korlatlanul megengeditek nekik, minden egyeb kiegeszites nelkul" pl.: megbeszeles hianya.

    [ Szerkesztve ]

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Gargouille #61 üzenetére

    A két éves kort hagyod ki a számításból. Nem azzal van a gond, hogy a gyerek 18 éves koráig 1 évet ül a képernyő előtt, hanem ha ezt pont egy kritikus korszakában teszi.
    Sarkított példával élve: Egy nap 40 lélegzettel kevesebbet veszel nem gond, még egészséges is. Kivéve ha ezt nem egyszerre egy 10 perces intervallumban akarod letudni.
    Egyébként én is mondhatnám, hogy míg nem kezdtem el számítógéppel foglalkozni addig a szőnyegen simán meg tudtam találni a fülbevaló leesett dugóját, aztán megtanultam 14"ra koncentrálni a 3x4m szőnyeg helyett.
    Egy gyerek életében két éves korig van az anya és nagyjából semmi.

    Mondok egy durvát: Hallottam olyan esetet, hogy árvaházban egészen kisgyerekek nem sírnak. Na nem azért, mert olyan szuperek, hanem, mert megtanulták, hogy felesleges sírniuk, úgy se megy oda senki. Szerinted az ilyenből milyen felnőtt lesz? Lehet, hogy nagyon önálló lesz, de hogy mennyire fog másban megbízni, támaszkodni, kapcsolatot kialakítani, máson segíteni?

    Mondtad, hogy nem olvasol semmit, kútfőből. Pasi szokás. Pasik vannak úgy, hogy minek elolvasni a használati útmutatót, meg a szerelési útmutatót. Úgy vagyok vele, hogy inkább utólag mondjam azt, hogy felesleges volt, minthogy jah hát azzal rengeteg mindent megspóroltam volna. Csak azt mondom, hogy kockázatos hozzáállás nem beszerezni az információt, amikor azt mondod, hogy informatikus vagy, tehát tudod, hogy a XXI. században az információ is értéket képvisel.

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Gargouille #70 üzenetére

    Abszolut nem tartom kötözködésnek.
    Még nincs gyerekem, de én is hallottam sok storyt, hogy a védőnő ezt mondta, meg azt, aztán az vált be, esetleg évekkel később más kutatásból kiderült, hogy hülyeséget is mondott.

    A használati útmutatót úgy értettem, hogy beszerzel sok információt, aztán magadban szintetizálod, és döntesz a szerinted leghelyesebb mellett. Minél több információd van, annál jobban tudod kombinálni a dolgokat, más nézőpontból nézed. Mint a sakk. Úgy tudom, hogy a sakkmesterek megtanulják az eddigi játszmákat, és mikor játszanak erősen támaszkodnak arra, hogy azt próbálják meg eldönteni, hogy a jelenlegi helyzet melyik már ismertre hasonlít a leginkább.
    Így olvasva, akkor te se utánaolvasás nélkül spontán kútfőből nyomod, hanem tanultak alapján hozol egyéni döntést.
    Offtopic offtopicja: Ugye a Bolyai geometria is úgy született, hogy oké, hogy az Eukleidészi geometria szerint egy ponton keresztül csak egy párhuzamos egyenes húzható, de mi van, ha azt mondom, hogy juszt se? Vagy Tesla is egész jól megoldotta, hogy építsen egy motort ami nem szikrázik, mint az egyenáramú, pedig a tanára azt mondták neki, hogy nem lehetséges. Tudás megvolt, mérlegelt és újat alkotott.

Új hozzászólás Aktív témák