Új hozzászólás Aktív témák

  • VigyorEX

    tag

    Valahol ezen a teren is elorebb jarnak a szamlafosztogatok, akarcsak az autotolvajok a riasztorendszerek kiiktatasanal.

    pl : Ausztraliaban nagyon keves ember szaladgal tobb szaz dollarral a penztarcajaban. Rengeteg ATM van, a bankokban pedig minimalis a keszpenz, ergo bankot sem eri meg nagyon rabolni. Termeszetesen itt is, mint mindenhol, megprobalkoznak bizonyos trukkokkel. 1 vagy 2 honapja fenyes nappal egy zsufolasig telt plazaban a varos sziveben egy magyar-roman paros probalta az ATM-et megszabaditani a tartalmatol, nem sok sikerrel.
    (Amikor lattam a tv-ben azt hittem valami vicc) Megerte nekik, nem hinnem ?! :))
    A bankoknal be kell jelenteni, ha kulfoldon szeretned hasznalni a kartyadat es ugye limitet is lehet ra kerni. Amikor ezt elfelejted megtenni a bank automatikusan kuld egy uzenetet a telefonodra es ha nem igazolod vissza, hogy te hasznaltad a kartyat, rovid idon belul letiltjak.

    Magyarorszagon a legtobb helyen meg mindig nincsenek felkeszulve a bankkartyas fizetesre. A mai technikaval ez mar alap dolog lenne, ahol meg fel vannak a boltok, vendeglato helyek szerelve ezekkel a kutyukkel, lassu a rendszer. Alapvetoen a bankok hozzaallasa borzaszto, teljesen at kellene szabalyozni a dolgokat ahhoz, hogy minden a sinen menjen (de ez nem az erdekuk).

    Orakat lehetne errol a temarol is beszelgetni es tudom a gazdasagi helyzet nem eppen a tetofokan van, de ugy gondolom a bankoknak kellene megis a valtozas/valtoztatas utjara lepni, amig ez nincs meg, addig ne is remenykedjen senki a pozitiv valtozasokban ! :)

Új hozzászólás Aktív témák