Új hozzászólás Aktív témák

  • pcnet

    addikt

    válasz Depression #17 üzenetére

    "Az otthoni, szúrkálós vércokurmérő is pontatlan, körülbelüli értéket ad, a gyógyszerek beállításához kórházi eszközök kellenek."

    2003 óta vagyok 1es típusú cukorbeteg. Mikor inzulinra állítottak, valóban laborba küldték a vért. De mikor legutóbb kórházban feküdtem mert új bázis inzulint kaptam, a nővérke szépen jött 3 óránként a belgyógyászat vércukormérőjével (DCont Ideál, tehát nen laboratoriumi pontosságú) és azzal mérte meg a cukromat. (2017 tele, Kaposvár)

    2017. szeptemberében orrpolip műtétem volt. Infuzióban kaptam az inzulint, ott csak oda jött hozzám a nővér és megkérdezte, hogy magammal hoztam e a vércukormérőmet...

    Igen, laborban KELLENE, de a valóságban, nem így van. És igen, diabetologusom is a vércukor naplóm alapján korrigálgatja az inzulin adagomat, ami ugye az otthoni pontatlan mérőmön alapszik.

    Számomra hatalmas segítség lenne már az is, ha egy 5-10%-os pontossággal mérne a Watch. Meg tudnék vele előzni egy hipot majd az ebből adodó somogyi effektust. Plusz hatalmas segítség lenne pl meló közben, mikor nem tiszta a kezem, tömegközlekedésen, vagy most télen, mikor a táskámból előbámyászott mérő közli velem, hogy nem tud mérni, mert túl hideg van.

    axioma: "Cserebe n+1 -szer mennek a dokihoz akik az elmeselt heti elelmiszer-bevitel alapjan meg a napi 1-7 szurkalos meresbol talalgatnak..."

    Erre szokta mondani a dokim, hogy a cukorbeteg a cukorbetegség legjobb orvosa. Nekem többet kell tudnom a betegség(em)ről mint Neki. Először furcsán néztem rá, meg gondoltam hárít, de valahol igaza van. A cukorbeteg napi 24 órán át van a betegségével, a doki meg 3 havonta max 10-15 percet. Ő csak a naplót látja, nem tudja mit ettem, mikor mennyit mozogtam, mikor voltam beteg, akár egy gyulladás is felboríthatja a VC értékeket.

    [ Szerkesztve ]

    “A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

Új hozzászólás Aktív témák