Keresés

Hozzászólok Aktív témák

• oszi666

őstag

azért azt vedd figyelembe hogy te egy biodroidról beszélsz, aki pipettázik. Hollandiában sok helyen már IHC meg ICC automaták vannak, és az iparban sok helyen a PCRt is robotok mérik már össze.
    Az egyetemi képzés meg elvileg magasan kvalifikált kutatókat (akadémiai és ipari egyaránt) képez. Az, hogy az ELTE biológia képzés konkrétan úgy sz@r ahogy van, az megint más kérdés.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

• oszi666

őstag

Szerintem azért abban van ráció, hogy ha közpénzen tanul az ember, akkor vmennyit törlesszen már vissza a közösségnek is, aki adta azt.
    Az, hogy lediplomázik az illető a magyar adófizetők pénzén, aztán pattan rögtön külföldre, szerintem nem fair
    az igaz, hogy az állam feladata lenne olyan körülményeket teremteni, hogy megérje itthon maradnia egy fiatalnak
    (pár év munka után lassan mi is pattanunk külföldre, bevallom. törlesztettem már eleget.)

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

• oszi666

őstag

Szerintem meg az nem ráció, hogy félévente másfél milláért képeznek orvosokat, az én családom meg pusztuljon el a váróban mert mindenki lepattant Németországba.
    És nem azt mondtam, hogy legyen tandíj. Azt mondom, ha valaki közpénzen elvégez egy felsőfokú képzést, az lehetőleg itthon dolgozzon legalább egy darabig. Ha pedig külföldre megy a magasabb fizetésért, akkor valószínűleg nem fog neki annyira fájni a tandíj 20 év alatti visszatörlesztése. Egy szóval nem mondtam, hogy legyen tandíj.
    "Elcseszett egy csomó pénzt és időt."
    ebből jön az le, hogy ahelyett hogy valaki utat keres még 24 évesen is, azt a pénzt költhettük volna másra, pl stadionra.
    Én elismerem, hogy 18 évesen az ember nem mindig tudja mit akar. Lehet az első félév után rájön, hogy nem való neki az adott szak. Akkor legyen az, hogy az első tanulmányi hely első éve ingyenes, a többi fizetős.
    És azt is 100%ig elismerem, hogy az állam feladata olyan körülményeket teremteni, hogy az orvosok, infósok, mérnökök tudósok ne külföldön kamatoztassak a megszerzett tudást.
    Szóval ez egy nagyon összetett probléma szerintem, ahol én sem kiáltok ki senkit sem fő-felelősnek, de azért azt be kell látni, hogy nem a külföld számára kellene a magyar felsőoktatást működtetni. Az is vicc, hogy vidékiként Pestre járni egyetemre szinte lehetetlen, és hogy nincsen elég kollégiumi hely, ami meg van, azt a hök kiadja pofára.
    De azért egy pici igazam nekem is van :)
    tandíj ne legyen, a kádár korszak legnagyobb vívmánya volt, hogy a csóró vidékiek is tudtak diplomát szerezni.

• oszi666

őstag

szerintem ez tipikusan az a kérdés, ahol senkinek sincs teljesen igaza, és nem lehet úgy igazságot tenni, hogy ne érjen valakit hátrány:
    minek maradnék itthon? nem fizetnek meg. Fizessetek többet!
    miért az én adómból tanultál orvosnak? nem látsz el engem, külföldön vagy. Tanulj a saját pénzeden hiánypótló jólfizető szakmát.
    Azt is hozzáteszem, hogy amit pl a szüleink befizettek már adónak abból akár meg is előlegezheti nekem az állam az oktatást.
    Szóval nem egyszerű na :D

• oszi666

őstag

Ugye azt a reszet is olvastad a hszeimnek ahol en is leirom, hogy az allam dolga lenne olyan korulmenyeket teremteni, hogy a fiatalok ne vandoroljanak ki? Mert ugy tunik ugy valaszolsz, mintha csak kiragadnal par dolgot abbol amit irtam.
    Mindazonaltal: ha egy kozosseg ad valamit szamodra tenyleg ennyire gaz ha elvarjak hogy adj valamit vissza cserebe? Senki nem beszel orokos adosrabszolgasagrol, vagy eletfogytig tarto roghoz kotesrol, en eddig biztos nem
    De az hogy par evet itthon dolgozz, ez ennyire teljesen elvarhatatlan?Ez egy ennyire brutalis dolog? Vagy az hogyha kimesz kulfoldre, es alomfizetest kapsz akkor 20 ev alatt havi 15000 forintonkent ezt visszatorleszd ez annyira gaz?
    Irorszagban az adozatlan minimalber 1500€. Egy kezdo diplomas mernok keres kb 3500at es ez myilvan no az evek alatt. Tenyleg faj hogy azt a kb 1%ot odaadd, miutan sokmillio ember kozos penzen tanultal, hogy utana elmenj kulfoldre?
    Es nem is a penz a plane, mert altalaban olyan helyekre mennek, akik netto befizetok, es ezert vmennyi az o keresetukbol is visszacsorog ebbe az orszagba is.
    Meg csak hazafinak lokalpatriotanak vagy turulmagyarnak sem kell lenni hozza.

Ne erts felre, en nem akarom hogy bezarkozzunk. Szerintem a szabad munkaero aramlas az egyik legjobb dolog amit tortent, es mi is ki fogunk menni par evre kulfoldre majd. Azt is belatom, hogy sokezer ember szamara a magyarorszagi letezes nem megoldhato es igen minden joga meg van az embereknek hogy egy jobb elet remenyeben kulfoldre menjenek. De azert csak egy picit a masik oldalt is vizsgald meg.

[ Szerkesztve ]

• oszi666

őstag

Oke feladom, ugy tunik nem vagyok kepes atadni amit szerernek

• oszi666

őstag

Igen, de en ugy tudom, hogy a tbt beontik a kozos kalapba, amibol utan kiutalnak az egeszsegugy fedezesere. Legalabbis orvos ismeros ezt mondta Nem a tb 100%a megy a korhazaknak de javitsatok ki ha tevedek.

[ Szerkesztve ]

• oszi666

őstag

istenem, most komolyan belerángattad ebbe Észak-Koreát? ezt mégis hogy sikerült abba beleolvasni amit írtam?
    igazad van. Több mindent, kevesebb semmit! mindenkinek mindent alanyi jogon ingyen azonnal örökké.

• oszi666

őstag

ezt írtam: "az allam dolga lenne olyan korulmenyeket teremteni, hogy a fiatalok ne vandoroljanak ki". Az, amit Te írtál, tényleg az Te Észak-Koreás hasonlatodat jelenti. De én nem ezt írtam.
    Én úgy értettem: legyen normális oktatás, óvoda, fizetés, egészségügy. Közalkalmazottaknak normális fizetés, versenyszférásoknak olyan adózás, hogy ne haljanak bele. Ezt kinek a feladata megteremteni ha nem az államé? Elnézést, ha félreérthető volt, de amit Te írsz az egy diktatúra konkrétan aminek én eddig a közelében sem jártam.
    Nem csak az orvosokra gondolok. Bárkire aki közpénzen tanult. Magamra is.
    Engem zavart, gyakorlatilag az összes tüntetésen kinn voltam, és minden egyes szavazásra is elmegyek.
    Még mindig nem értem, miért olyan hatalmas probléma, hogyha valaki állami ösztöndíjjal tanul 3-5 évet, akkor utána 3-5évet dolgozzon itthon. Nem százat-ezret élete végéig. 3-5 évet. Szerintem 2-3 egyébként is kell, hogy legyen vmi tapasztalat amire tud az illető hivatkozni külföldi munkára pályázáskor. (nyilván van pár kivétel, ahol már az egyetem mellett jól lehet dolgozni).
    Ez nyilván egy szar megoldás. Nyilván az lenne a legjobb megoldás, ha eleve el sem kellene mennie az embereknek Magyarországról.

• oszi666

őstag

Azért jó ha befizetik, mert így az ebből befolyó összeget szintén lehetne oktatásra fordítani. Mert jelenleg, nyilván sarkítva, túlozva ez van:
    közpénzen tanul->MO-n adózik->adó->közpénz->közpénzen lehet oktatni
    közpénzen tanul->külföldön adózik->....
    Valahogy nálunk ez az adózás meg közpénz dolog olyan furán van kezelve, ez a minden jár, de nem fizetek be semmit gondolkodás szerintem teljesen hibás.
    Kiürül az ország előbb-utóbb és az EU-s pénzek sem fognak örökké jönni.
    És igen, még mindig azt mondom, hogy elsődlegesen az állam dolga olyan körülményeket teremteni, hogy ne akarjan kivándorolni az emberek.
    De az sem ráció, hogy azokra nem gondol senki, akik nem tudnak elmenni. Egy 70 éves nyugdíjas nem tud külföldre utazni, ahogy a leukémiás gyerek sem.

[ Szerkesztve ]

• oszi666

őstag

senki sem beszél direkt akadályozásról, ez a Te vesszőparipád.
    arról beszélek/ünk, hogy miért járna alanyi jogon bárkinek, hogy egy közösség finanszírozza XYnak a teljes felsőoktatását ha aztán az illető ellép a csába azonnal, anélkül, hogy bármit is visszaadna a közösségnek.

Hozzászólok Aktív témák