Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz bambano #27 üzenetére

    :C

    Nálunk is hasonló a helyzet, a múltkor a főnök a következő szöveggel köszönte meg a vészhelyzet elhárítása során nyújtott komoly munkánkat:

    Köszönöm a rendkívüli helyzet rendbetétele érdekében végzett munkát, mostmár csak azt kellene elérni, hogy a hétköznapok során is flottul menjen a munkavégzés ;]

    Mentségére szóljon, hogy elég rendes jutalmakat osztott, ráadásul kp-ban :C

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • hellboy

    csendes tag

    válasz bambano #27 üzenetére

    Nem tudom mi a zavartalan, de tegnap óta (Budapesten) 300 Mbps download helyett csak 0,6-1 Mbps van bármely nem Vodafone (Digi, Telekom) servert kiválasztva a speedtest.net-en. (feltöltési sebesség annyi mint amire fizetem a havi számlát)

    Szóval ha csak a számlázás érintett, akkor miért nincs megfelelő letöltési sebesség?

    "sok irodában megfordulok... Gondolom megbízhatóak"

  • net84

    őstag

    válasz bambano #36 üzenetére

    Ezt szerintem ők sem így gondolták...vagy csak jog és a nyomvonal kellett, a többi nem számított.
    Már a vásárlást sem (vagy felmérés és átvilágítás nem volt megfelelő előtte vagy a pénz miatt ennyire nem számított semmi) sikerült jól megoldani, aztán meg hirtelen maguk alá húztak mindent, kivétel a végpontokat és az ügyfeleket. Majd nem kellettek az UPC-s szerelők sem, jobb volt az ország másik végéből embert küldeni helyismeret nélkül vagy mutymogó bt-t megbízni, akik meg a rendszert nem ismerik és betanított melós szintjén cserélgetik az eszközöket. Aztán mindent kidobtak, ami már nekik is volt, csak a megnövekedett ügyfélbázisra nem optimalizáltak előre semmit. Azóta meg nem érik utol magukat... A statisztikai érdekelne, hogy UPC-s előfizető bázis mennyi volt, ebből mennyi maradt az átvételre és mennyi van most. Sejtésem szerint meredeken esik a görbe. Plusz ehhez jött, hogy az eredetileg Vodafone-os előfizetők is elkezdtek emiatt miatt szívni és távozni (biztos, hogy ez is magasabb arányú, mint a másik szolgáltatóknál az általános vándorlási arány).
    Megszüntették a saját kirendeltségeket, mindenkit kicsaptak (akik a kezdetektől ott voltak ügyfélszolgálatosok és kirendeltségvezető, velük jó kapcsolatba voltunk - van, akivel a mai napig, csak már ő is máshol dolgozik és mi is másik szolgáltatónál vagyunk :DDD ), majd ugyanoda betettek egy vállalkozást, aki csak voda partnerként üzemeltetheti a "boltot". 2004-óta voltunk Vodafone előfizetők (ugyanazokkal a számokkal - 2015-ig kiemelt ügyfélként), még az összeboruláskor is bíztunk abban, hogy összeszedik magukat, de a 2021-es kavarás már nekem is sok lett.

    A legutóbbi esetem velük (szerencsére nem én voltam az ügyfél, csak a "képviselője"): bérelt vonalon nincs stabil kapcsolat. Hónapokig ment a huzavona, alközpont vagy fejállomás fejlesztésre fogták rendszeresen. Végül megjött a "szerelő", azt sem tudta, mit és hol kell keresnie. Lehúzta a szűrőt az erősítő elöl (mondván az új alközpont miatt ez már nem kell) és távozott. 2 héttel később a vonal kuka lett. Jött az első ember, megmérte, tényleg szar. Megmérte erősítő elött, úgy is szar. Mivel nem tudta, mi honnan jön, hívott erősítést. Kiderült, hogy szar egy kinti eszköz, de az nincs náluk, így jött a 3. ember is. Kicserélték. Majd mérik, továbbra is rossz. Új erősítő is kell és szerszámok, notebook is kell. A 3 autóból már össze tudtak mindent legózni és több mint 6 óra aktív helyszíni jelenlét után újra élt a vonal:C .

    Read only...

  • net84

    őstag

    válasz bambano #39 üzenetére

    Sikerül(t) a lehető legtöbb hibát előidézniük egy-egy ilyen átállásnál. A előzőnél nem lett letesztelve (nem is értem, hogyan lehet ilyet), hogy minden-mindennel kommunikál-e.
    Én a drótos problémát sem tudom tudom megérteni. Lesarkítva kicsit, de ha lecserélem a derót egyik végén az eszközt egy másik szabványúra, akkor tudom, hogy a másik végén lévőnek is illeszkednie kell a szabványhoz, nem után csodálkozok rá, hogy nincs kommunikáció a két vége között.

    Erre jó példa a mindigTV. Mielőtt áttértek az új szabványra minden előfizetőnek kiküldték az új típusú eszközt (a minőséget ne részletezzük, illetve ha kérte, ha nem). Gyakorlatilag aki akarta, annak az átállás pillanatában működött is a rendszer...

    El tudom képzelni az NMHH statisztika valódiságát. Azt is, hogy semmi komoly dolog nem történt (hiszen látszik). Mi a tapasztalatod, hasonló "hibánál" egy kis szolgáltató esetében is ilyen elnéző a hatóság? Sejtem a választ...ott gyorsan megtalálják a vastagon fogó tollat...

    Read only...

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz bambano #44 üzenetére

    Hát nem az előfizetők kérték, az biztos :K

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • net84

    őstag

    válasz bambano #44 üzenetére

    Ezt tőlük kérdezd meg :DDD. Akiknél a régi típusú kábelmodem volt (a CISCO-s is nyüglődött az elején), azoknál jött elő először a hiba. Nem tudom, hogy országos gyakorlat volt-e egyébként vagy még régiósan is eltértek. A mondás az volt, hogy egységes, a saját rendszerükhöz illeszkedő infratsuktúrát akarnak kialakítani. Majdnem sikerült.
    A másik gondjuk (amit pl. nem tudok, hogy ismerték-e vagy tudtak-e róla), hogy egy rakat helyen nem is az UPC-jé volt a "vezeték", hanem egy-egy kis cégé, vállalkozóé. Aztán mikor hozzá akartak nyúlni, akkor ment a koppanás. Illetve a szerelők távozása (önkéntes vagy "segített") sem segített nekik, hogy megtalálják a dolgaikat.
    Egy rendezőszekrényt keresett (nem azt, amiben a saját erősítőnk volt) egy nem helyi illetőségű, Vodafone egyenruhás szerelő, amiről aztán kiderült, hogy akna és potom 2 utcával arrébb van, mint ahol éppen vagyunk. :N Ahogy kivettem a szavaiból, az ország másik végéből való a cégük és alvállalkozók csak a Vodafone-nál. Korábban az UPC-hez közük sem volt.

    Read only...

  • asdf_

    veterán

    válasz bambano #44 üzenetére

    Gondolom docsis 3.1-esítettek területeket, az pedig az ügyfeleknél elhelyezett eszközök cseréjével jár.

  • net84

    őstag

    válasz bambano #48 üzenetére

    Nem volt, de egymástól függetlenül ezt mondták a kijáró szerelők és a központunk is ezt a választ kapta a Vodafone hibabejelentőtől.
    A vezeték kérdésében ezt sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudom, hogyan volt/van. Az biztos, hogy akad egy város, ahol a mai napig egy bérleményben van a belvárosi fejállomásuk (korábban az UPC bérelte). A jelenlegi bérlőn múlik, hogy mikor és mennyi idő alatt tudnak bejutni. Az viszont igaz, hogy az egyesülés óta is vesz át területet a voda és ott csak úgy, ha minden az övé és mindenhez akadály nélkül hozáfér.
    Köteles vagy sem, a talpaló szerelőnek fogalma sem volt (még arról sem, hogy mit is keressen). Azért nagyon más egy dobozt keresni a föld felett, mint egy aknafedelet a járda és az úttest között. De UPC akna is tud meglepetést okozni: csövezés meg van az épületig a tervek szerint (ott a szabad védőcső vége mindkét helyen). Közműtérképen rajt a nyomvonal. Max 10 méter a táv. A földkábel behúzóból elnyomtunk 20 métert akadály nélkül és nem ért ki az aknába (járdabontás után újra lett próbálva, épületbe bejutott, másik irányba elnyelte, de nem ért ki a vége).
    Egy szó mint száz, ez a rendszer, szolgáltató jelenleg több sebből vérzik és nem látom, hogy a megoldás fele haladnának gőzerővel...
    Hasonlóba belefutott anno a Telekom is, amikor nagy sebbel-lobbal kiszervezett minden mozdítható feladatot. De abból az ügyfelek sokkal kevesebbet éreztek meg...

    [ Szerkesztve ]

    Read only...

Új hozzászólás Aktív témák