Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz hallador #8 üzenetére

    húha :DDD ezt ecsetelik itt, hogy az adó miatt csak drágábbak lehetnek ezután a dolgok, nemhogy bármelyik vállalat az olcsósítás felé menne. Megadóztathatod külön csak az applet, de ugyanúgy át fogja nyomni a vevőkre az egész költséget, mint minden más cég (lásd 3-as, 5-ös hozzászólás). Akkor majd mondhatod, hogy "jajj az apple még drágább" :)

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz hallador #18 üzenetére

    Mivel "Apple-adó" nem várható a közeljövőben (legalábbis szerintem), így egy drágulás oka várhatóan a többi piaci szereplőt is érinteni fogja. Ha a mobiloknál maradunk, akkor ha a Samsung és a Xiaomi is (a kisebbek mellett persze) ugyanúgy árat emel (hiszen már most is gyakorlatilag fej-fej mellett vannak árazást tekintve, így a múlt trendjei alapján ennek ellentéte nem várható; ami nyilván nem azt jelenti, hogy nincs olcsó android, mielőtt valaki direkt félreérti), akkor mondhatod, hogy majd ha nem tudják megvenni az emberek, akkor mi hogy lesz, csakhogy az elmúlt évek nem ezt támasztják alá. Én az appleről ismerek ilyen statisztikákat: többször is emeltek árakat ugye az elmúlt időszakban, és a nyereségük ennek ellenére folyamatosan emelkedik (még ha az eladott mennyiség lassan is, de csökken). Valószínűsítem, hogy a többi (nagyobb) gyártó is hasonlóan jól áll, aki nem, az már kiszállt (lásd pl. LG, pedig ők sem voltak annyira olcsóak). De ettől részben függetlenül ott a PC piac, ahol már nagyobb összegekről (legalábbis a korábbiakhoz képest) megy az üzlet, és még mindig rengetegen veszik őket így is, akár befektetés miatt, akár csak játszani.

    Az apple-t lehet pofátlannak nevezni szubjektíven, de amíg gyakorlatilag folyamatosan növekszik (ha jól tudom, gyorsabban, mint bármely konkurenciája), addig azt objektíven el kell ismerni, hogy valamit nagyon jól csinál. Ha nem lenne elég jó a terméke, akkor amúgy az emberek sem vennék, ilyen értelemben nincs piactorzító hatása (meg olyanban sem, hogy vannak bőven drágább eszközök az övéinél, még okostelefon piacon is - hát még laptopfronton, ahol még az apple-haterek is elismerték, hogy az air-nél az elmúlt évben nem nagyon volt jobb választás a tömegigényt figyelembe véve).

    "hagy használják az adatainkat"

    Tudommal az apple az egyetlen gyártó (lehet nem így van, javítsd ki nyugodtan; akkor értsd úgy, hogy ő is köztük van), aki szembement a reklámok-adatok-nyomonkövetés harccal. Volt is egy kis harc a facebookkal emiatt, de a funkció továbbra is elérhető az iphone-okon. Ha valaki, akkor szerintem az apple próbál fellépni ez ellen (az, hogy ő maga mire mit használ gyakorlatilag lényegtelen, hiszen ahogy a Samsungról sem tudjuk, így róla sem, hogy így lenne. A másik nagy gyártóról (Xiaomi) viszont ráadásul vannak negatívabb kritikák is. Kína és az adatgyűjtés, ugye :) )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák