Új hozzászólás Aktív témák

  • tothmaxy182

    őstag

    válasz Alteran-IT #6 üzenetére

    Könnyű a nevelésről okoskodni, csak a helyzet ennél sokkal bonyolultabb...
    Hányszor mondhat egy szülő nemet? Amikor egy 12 éves gyerek (kiskamasz) akar valamit, és te folyton elutasítod, akkor:
    1, egy idő után megromlik a kapcsolatod a gyerekeddel
    2, megoldja / kitalálja, hogy hogyan juthat hozzá nélküled.

    Veszel okostelefont egy 10 éves gyereknek? Valaki szerint ez természetes, valaki szerint még korai. Van előnye és hátránya is. Előnye, hogy bármikor eléred, bármikor tud hívni ha szüksége van rád. Hátránya, hogy simán beregisztrál az engedélyed nélkül pl tiktokra.
    Ettől rossz szülő lesz valaki?

    A másik, hogy nevelheted te akárhogyan a gyerekedet, lehet ő a világ legtisztességesebb gyereke, ha pl az iskolában olyan társaságba kerül, akkor akár fejre is állhatsz, akkor is elviszik rossz irányba.

    Természetesen nagyon sokat számít a szülői hozzáállás, a nevelés, de mindent ráfogni erre szerintem butaság.

    Mondom ezt úgy, hogy hál' Isten én még igen messze vagyok ettől (4 hónapos kisfiam van), de már most sokszor gondolkozom ezeken a dolgokon, hogy vajon hogy fogom ezt később kezelni. Baromi károsnak tartom a közösségi médiát, sok felnőtt ember sem tudja helyén kezelni ezeket, nemhogy egy gyerek...

    Minden szavam magánvélemény!

Új hozzászólás Aktív témák