2017. június 28., szerda

Gyorskeresés

(#1) rootkiller

rootkiller
(őstag)

Szegény Yahoo...RIP! :((

A dolog érdekessége hogy akinél ma vizsgázok ezer éve egy Yahoo email fiókot használ privátnak.

Cube Agree GTC Race

(#2) hallador

hallador
(PH! addikt)

Sajnálom én is. Eljárt felettük az idő, pedig a yahoo, olyan az E-mail szolgáltatók között mint a notebookok között volt a ThinkPad. Egyszer minden jó véget ér.

[ Debian Jessie; Fedora 25; Linux Mint Cinnamon]

(#3) margithid válasza rootkiller (#1) üzenetére

margithid
(PH! kedvence)

Nem kár értük...
Megújulni képtelen cég igy jár, jó példa erre a Nokia vagy a Blackberry is, hiába volt piacvezető mindegyik, nem újítottak, illetve lassan és végük lett.
Yahoo is 15 éve uralta az internetet, azt hitték fejlesztések nélkül megtarthatják a vezető szerepüket, nem igy lett...
Emlékeim szerint 10 éve a microsoft közel 50 mrd $-ért akarta megvenni a yahoo-t, kicsit esett az ár azóta:)

(#4) Rage47

Rage47
(PH! addikt)

Múlt héten töröltem az accountom, mert küldtek emailt, hogy változtassak jelszót. Azt sem tudtam, mi az, mert egyetem óta nem léptem be. Akkor is csak azért, mert kötelezően regelni kellett egy fiókot az órára. :D

[ Szerkesztve ]

(#5) Pötyi

Pötyi
(senior tag)

Milyen érdekes, hogy az AltaVista keresőt a Yahoo kebelezte be, most pedig újra az lesz a neve, hogy ALTAba.

QNX is cool!

(#6) 7s26c

7s26c
(őstag)

Flickr regisztráció miatt hoztam létre, sokat nem használtam.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#7) AxBattler válasza Pötyi (#5) üzenetére

AxBattler
(PH! nagyúr)

Cable management is for the weak!

(#8) MaCS_70

MaCS_70
(PH! kedvence)

Meglepne, ha a felhasználói szolgáltatás nevét megváltoztatnák -- rossz működés ide vagy oda, de a Yahoo komoly értékkel bíró név. (Akárcsak a szolgáltatásai, pl. Flickr...)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9) sheratan

sheratan
(Jómunkásember)

Az érdekelne inkább, hogy a szolgáltatásokkal mi lesz. Mondjuk az e-mail és Flickr. Valahogy erről elegánsan sehol nem nagyon írnak, pedig szerintem az embereket nem igazán az érdekli, hogy melyik vezetőségi taggal mi lesz, és megkapják-e a csilliárdos végkielégítésüket azért, mert pocsék munkát végeztek.

Eladó cuccok: https://goo.gl/BGtlXx -> Vero 2 KODI médiabox,, TFZ Series 1S fülhallgató

(#10) Dare2Live

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Fantasztikus döntés volt anno nem eladni yahoot 45b$ért MSnek... most 5b$se kaptak érte.

anno megmondtam, hogy idiotizmus és igazam is lett.

Szerintem.... The things we make ... make us.  -~- ..And on the 7th day, GOD went windsurfing...

(#11) leviske

leviske
(PH! nagyúr)

Igazán lezárhatnák már ezt a mizériát a felvásárlás körül. Nem szívesen költöztetném át a leveleimet máshová. Bár egyre inkább úgy érzem, hogy ez elkerülhetetlen lesz.

Nous ne vous oublierons pas. / 20150107 /

(#12) 7s26c válasza leviske (#11) üzenetére

7s26c
(őstag)

Bizony

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#13) DjFlanker

DjFlanker
(tag)

1998 tavaszán kellett egy email cím. Yahoo vagy Hotmail volt az opció. Már nem tudom miért, de a Hotmailt választottam. A mai napig megvan és tökéletesen működik :)

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#14) Bluesummers válasza DjFlanker (#13) üzenetére

Bluesummers
(senior tag)

Majd azt is elintézik. Microsoft nem nagyon újítja azt sem. Nem is tudom mikor léptem be utoljára, talán már törölték.

(#15) #20655360 válasza rootkiller (#1) üzenetére

(törölt tag)

Én is. Ennyire gáz? Azért nem egy citromail...

(#16) sheratan válasza Bluesummers (#14) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Nem nagyon újítja? Te sem nagyon néztél körül az utóbbi években akkor.

Eladó cuccok: https://goo.gl/BGtlXx -> Vero 2 KODI médiabox,, TFZ Series 1S fülhallgató

(#17) emvy válasza Bluesummers (#14) üzenetére

emvy
(PH! nagyúr)

Nem újítja? Folyamatosan fejlődik.

while (!sleep) sheep++;

(#18) szupermacs válasza Bluesummers (#14) üzenetére

szupermacs
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Szép lenne ha elintéznék, Xbox Live accountok Hotmail címmel vannak regisztrálva.

Steam: szupermacs // BattleTag: Szupermacs#2730 // Uplay: szupermacs // Origin: szupermacs // XLive: SleeplessWar

(#19) arnyekxxx válasza Bluesummers (#14) üzenetére

arnyekxxx
(PH! addikt)

Microsoft nem nagyon újítja azt sem. Nem is tudom mikor léptem be utoljára, talán már törölték.

Ez így tökéletes :)

(#20) Bluesummers

Bluesummers
(senior tag)

Beléptem. Akik előttem a HOTMAIL-es hozzászólásomra ráröfögtek, hozzátenném: www.hotmail.com NEM létezik. Van Outlook, tehát full átalakult (nem picit, hanem nagyon), de az a szar régi hotmail nincs már, ami volt. Nem tudom mi történt vele, de kezelhetetlen volt. Az Outlook az más, totál más.

No próbáljátok meg beírni, hogy www.hotmail.com. Mit hoz elő? Hotmailt? Nem, hanem ezt: https://outlook.live.com/owa/
Tehát? --> Törölték magát a hotmailt, csak a regisztrált hotmailes név maradt meg, de semmi levelem nem volt benne.

Ergó? Törölték.

Köszönöm. :R

(#21) sheratan válasza Bluesummers (#20) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Nem törölték, csak átnevezték. Betörőt a hotmail.com címet, és bejön a Live ön, aztán az Outlook fiók. Ennyi.

(#22) Rage47 válasza Bluesummers (#14) üzenetére

Rage47
(PH! addikt)

Nemrég kapták meg az ingyenes felhasználók is az office 365 dizájnt és szervereket. Szóval fejlesztik azt. :)

(#23) Bluesummers válasza sheratan (#21) üzenetére

Bluesummers
(senior tag)

Ez így már más. Outlook mint levelezőrendszer nagyon korrekt. Írtam picike makrót rá, keresésfejlesztő algoritmust írtam (filter igazából, nem nagy kunszt), fejlesztettem korábbi cégemnél a többiek számára, mivel SSC (shared service center), ezért nekik sokszor nem volt egyértelmű az, ami nekem igen.
A hotmail az úgy volt kaki ahogy volt :)

(#24) Bluesummers válasza Rage47 (#22) üzenetére

Bluesummers
(senior tag)

Inkább az Outlookot fejlesztették, a hotmailes e-maileket meg átemelték, szinkronizálták. Nem ugyanaz :)

(#25) vicze1 válasza Bluesummers (#24) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Hotmail (98-tól) egy MS szolgáltatás volt sok egyéb mellett, a MS domainek alá tartozik. A különböző domainek alá tartozó accountokat már annyiszor migrálták más-más szolgáltatások alá, hogy teljesen követhetetlen.
Maga a Hotmail először át lett nevezve Outlookra(MSN Hotmail(98) -> Windows Live Hotmail(2006) -> Outlook.com(2012/13)), a kinézet átalakításával együtt. Majd Exchange alapokra költözött teljes mértékben.
Attól mert a szolgáltatás neve változik, a account ugyan az maradt vádolt szépen, hogy a Yahoos accountok is vándorolni fognak.

(#26) Stanlee

Stanlee
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Ez a Marissa meg mindig jo no, csak kar, hogy a szepsegevel nem egyenesen aranyos a vezetoi kvalitasa. Mondjuk ha penztarcalenullazasra van programozva, akkor jol teljesitette a feladatat. Par miilio USD-t biztos kap a kivalo munkajaert, szamomra talany, hogy tudott ennyi ideig ennek a cegnek az elen maradni, ilyen rossz eredmenyekkel.

Bennem az marad majd meg, hogy ennek a nonek a vezetese alatt irta be magat a Yahoo a tortenelemkonyvekbe es szunt meg letezni.

Olcsó utalás haza vagy külföldre: http://bit.ly/29RjwxN

(#27) emvy válasza Stanlee (#26) üzenetére

emvy
(PH! nagyúr)

Mayer kivaloan dolgozott, csak ti azt gondoljatok, hogy neki a Yahoo megmentese volt a feladata. Kozben meg tokre nem.

while (!sleep) sheep++;

(#28) Dare2Live válasza emvy (#27) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Konkretan mi?

5b$ert eladni amiert 48b$ adott volna ms? Oke tudom o csak 2012 ota ceo amaz meg 2008

[ Szerkesztve ]

Szerintem.... The things we make ... make us.  -~- ..And on the 7th day, GOD went windsurfing...

(#29) DjFlanker válasza vicze1 (#25) üzenetére

DjFlanker
(tag)

Pontosan, az emailcímem nem változott, és a hotmail.com begépelve továbbra is működik, átugrik az aktuális oldalra :)

(#30) emvy válasza Dare2Live (#28) üzenetére

emvy
(PH! nagyúr)

- Dan Loeb megvesz 5%-ot a Yahoo-bol
- Dan Loeb kirugatja a CEO-t es behozza Mayer-t
- a reszvenyarfolyam kozel megduplazodik, mivel a piac bizik Mayer-ben
- Dan Loeb eladja a reszvenyeit

Mayer egy csomo penzt csinalt egy csomo embernek. Naivitas azt gondolni, hogy a Yahoo megmentheto lett volna -- igy csinaltak meg belole egy kis zsetont.

while (!sleep) sheep++;

(#31) leviske válasza emvy (#30) üzenetére

leviske
(PH! nagyúr)

És a piac miért bízott Mayer-ben? Bár nekem inkább az a véleményem, hogy Mayer jó irányt szabott meg, csak közben széttépték alóla a céget.

Nous ne vous oublierons pas. / 20150107 /

(#32) lm83

lm83
(fanatikus tag)

Ezeket mindig nehéz megemészteni, hogy változik a világ és hogy öregszünk vele mi is...
Hogy mi volt középiskolás koromban kilencven és kétezer fordulóján...
És hogy azok a dolgok cégek hova tűntek és hogy lesznek egyesek a semmiből hirtelen nagyok...

(#33) Pötyi válasza lm83 (#32) üzenetére

Pötyi
(senior tag)

Elhitetik az emberekkel, hogy olyan jó dolgot csinálnak, hogy szükség van rájuk.

:D

QNX is cool!

(#34) cami][us válasza Stanlee (#26) üzenetére

cami][us
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Igazából nem szűnt meg, csak ketté vált. Inkább az a csoda, hogy a botrányok után még kell valakinek a Y!.

A finance azért még mindig a legjobb, de a mailjüket bottal se piszkálnám és a híroldaluk is gáz.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=cJRBiMUdrWE

(#35) margithid válasza cami][us (#34) üzenetére

margithid
(PH! kedvence)

Nekem finance-ban is jobban bejön google.

(#36) lm83 válasza Pötyi (#33) üzenetére

lm83
(fanatikus tag)

Pontosan.
Igazából abban van most a legnagyobb pénz, hogy új dolgot találj ki, és elhitesd, hogy arra szükség van...

Hogy olyan szükségletét elégítsd ki az embereknek, amiről eddig nem is tudták, hogy létezik :((

(#37) raskolnikoff

raskolnikoff
(PH! addikt)

Yahoonak is eljött az ideje. Sokáig húzták.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#38) Gabir válasza arnyekxxx (#19) üzenetére

Gabir
(fanatikus tag)

A hotmail-ből akkor lett elegem, amikor a korábbi leveleim közt keresgélve csak a levelek tárgyát láttam, de a tartalmát törölte a "kedves" szolgáltató.
1-2 éve a Yahoo is szenvedett, vagy nem tudtam belépni, vagy folyamatosan azt a nyavalyás on error izés szövegét nyomta.
Így költöztem és a gmail lett a fő levelezőm.
Megmaradt a többi is, csak automatikus továbbítással(naivan bízva, hogy a közel sem tökéletes szűrő nem tizedeli a leveleket).

Üzenetet NEM olvasok!

(#39) raskolnikoff válasza Gabir (#38) üzenetére

raskolnikoff
(PH! addikt)

Az durva :(

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#40) NumberGuy válasza Dare2Live (#10) üzenetére

NumberGuy
(újonc)

Csak azt nem szabad elfelejteni, hogy akkor az MS az egész pakettet vitte volna Alibabástól mindenestül, és annak magasabb az ára.

(#41) DjFlanker válasza Gabir (#38) üzenetére

DjFlanker
(tag)

elég durva.. nálam sose volt ilyen, 1998 júniusi levele is megvan még.. De megértem, egy ilyen után én is váltanék..

(#42) Gabir válasza DjFlanker (#41) üzenetére

Gabir
(fanatikus tag)

Lehet, hogy akkortájt volt egy ilyen kihagyás a szolgáltatónál, nem tudom, csak vagy kétszer így keresgéltem és rányomva a levélre , nincs tartalom válasz fogadott
Másik dolog, akkoriban is több emailt használtam, ez csak a messenger miatt létezett.
(egyébként pár hete kaptam értesítést, hogy szokatlan bejelentkezési kísérlet, stb...megint beléptem, maga a cím él, de nem néztem körül benne). A windozmobil szintén igényelte az msn regisztrációt.

Üzenetet NEM olvasok!

(#43) raskolnikoff válasza Gabir (#42) üzenetére

raskolnikoff
(PH! addikt)

Ilyen gmailnél is simán előfordul. Mármint a hack.

(#44) big-J

big-J
(őstag)

Ezek az idiotak haromszor azt sem tudtak hogy teltortek oket. Ha kesobb megtudtak is direkt elhalgattak. Hulladek ceg, nem kar ertuk.

(#45) Vadmeggy

Vadmeggy
(fanatikus tag)

Altaba, ilyen névvel lehetne egy AliExpress-es chrome extension.
Nagyon gagyi

Ha szélesebb lenne, lehetne gyúrópad. Rajta tricepszezne egész Európa.

(#46) Goose-T

Goose-T
(PH! kedvence)

Elkezdtem átírogatni a Yahoo-s regisztrációimat a különféle oldalakon (PH!, Facebook, LinkedIn, eBay stb.) a GMail-es címemre. Ki tudja, meddig lesz még Yahoo Mail. Úgyis elég vacak, nem fog hiányozni. Amikor csináltam, akkor még csak meghívásos alapon ment a GMail, azért lett Yahoo-s az eddig mindenhol használt emailcímem.

Dell U2412M-et keresek: https://goo.gl/yBiE2G

(#47) Vesa válasza Vadmeggy (#45) üzenetére

Vesa
(őstag)

+1
Nekem is ez jutott eszembe elsőként. Ennyire sz*r nevet adni...

(#48) Pötyi válasza Vesa (#47) üzenetére

Pötyi
(senior tag)

Elképzelhető, lehet, hogy rosszul asszociáltok. Szerintem az ALTA Vista név köszön vissza.

QNX is cool!

(#49) simonzé

simonzé
(PH! addikt)

A Yahoo a legutóbbi10 évben legalább ötször meghalt. Lényegében egy zombicég lett...

Marissa érkezésekor úgy éreztem hogy az ő dolga elintézni a tisztességes kimúlást, de nem sikerült. Méltánytalan vége lett a történetnek. Szomorú ez.

I don't fit in. I fit out.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.