Új hozzászólás Aktív témák

  • tisvol

    aktív tag

    húha....első? Nem szoktam....:-)
    Szóval, véleményekre voltál kíváncsi?
    Ebből a kis részletből nem sokat lehet leszűrni, ha nem írod, hogy melyik időben játszódik a történet, ezt sem nagyon lehetne kideríteni.
    Írói vénám nincs, de nagyon sok 2 vvilágháborús könyvet, dokumentumot olvastam/olvasok. Úgy gondolom, hogy egy ilyen regény megírása nagyon sok előkészítő és kutatómunkát igényel. Megismerni az akkori politikai helyzetet, magukat a politikusokat, az egész akkori társadalmi helyzetet. Ha már harci cselekményekről is van szó, akkor hadsereg (mindkét szemben álló fél) felépítését, fegyverarzenálját, a hadsereg vezetőit, képességeit stb, stb. Szóval hiába is írsz egy általad kitalálált történetet, a kor amiben játszódik megköveteli, hogy mélyreható történelmi ismeretekkel rendelkezzél.Ha mondjuk egy Sci-Fi-t írsz, akkor nincs ilyen kitétel, hiszen minden a fantáziádra van bízva, de ha 2 Világháború idejébe teszed a történetet szerintem bele fogsz ezekbe a kérdésekbe futni.
    Mondom mindezt úgy, hogy nem ismerem az elképzeléseidet a történettel kapcsolatban.
    Lehet kicsit nyakatekerten fogalmaztam, de szerintem érted mire gondoltam.
    És természetesen ez is csak egy vélemény :-)

    Üdv:T.

Új hozzászólás Aktív témák