Új hozzászólás Aktív témák

  • vanhalen

    senior tag

    válasz bambano #27 üzenetére

    Az út hasonlattal az a gond, hogy 1. nem én írtam 2. csak eszembe juttatja, hogy elfogyott a cigim és a francnak van kedve hajnalban levonszolni az irháját a benzinkútra -1 fokban..

    Tisztázzunk valamit: Hülyeségeket beszélsz. Azt javaslom nyugodj meg, igyál egy jó teát, vagy amit ilyenkor szoktál és relaxálj. Miért mondom ezt: Előszöris azért, mert ez, ahol írunk egy internetes "újság" egyik híradása köré kerekített fórum, ahol egymástól különböző emberi lények (azon belül is főleg magyarok) egymásétól esetleg teljesen eltérő, rég kialakult, vagy formálódó véleményüknek adnak hangot a cikk mondanivalójával, felvetéseivel stb. kapcsolatban, de semmi több. Ne érezd magad, vagy az ügyedet "megtámadva" inkább fogadd el (ha tudod) a tényeket és azt, hogy bizony lehetnek mások, akik valamiért máshogy gondolkodnak, más szempontok alapján, máshogy vonják le a konzekvenciáikat, mint te.

    Történetesen az a helyzet állt elő, hogy jelen esetben pont egy ilyen "eltérő véleményű" emberbe sikerült belefutnod és most én vagyok az, aki képvisel egy, a tiedtől eltérő álláspontot, gondolkodásmódot (és ennek hanbgot is ad) Hogy ki kivel és miért ért egyet, mit tart szívügyének, vagy melyik "oldallal" azonosul, az teljesen szubjektív és éppen emiatt teljesen mellékes. Ugyan nem 100%, de mindenesetre meglepne, ha "innen" bármelyikünknek olyan mértékű befolyása lenne az említett 30-40 év alatt kialakult körülményekre és helyzetre, hogy bármilyen irányba billenthetné a döntéshozás mérlegének nyelvét. Innentől fogva maradnak az egyéni tapasztalatok, vélemények stb. Mind szubjektív, az enyém is.

    A különbség a te szösszeneted és az én szösszenetem között az, hogy én, amennyire pillanatnyi képességeim és elmeállapotom engedték, igyekeztem tényekre alapozva leírni a véleményemet, rávilágítani pár kevésbé közismert összefüggésre és viszonylag értelmes (költői) felvetéseket tenni a meglévő információim alapján. Az írásod jellegéből számomra az jött le, hogy
    1. Vagy nem rendelkezel kellőképpen azokal az információkkal, amikkel én, vagy
    3. Rendelkezel és helytálló információkat is kaptál, viszont rosszul értelmezve, rossz konzekvenciákat vontál le belőlük
    4. Vagy mert már eleve negatívan szűrve kaptad őket
    5. Vagy már az információ megszerzése előtt befolyásolva voltál és ebből a fajta negatív attitűdből szemlélve eleve ellenségesen állva a dologhoz prekoncepcióid voltak és a későbbi tapasztalataidat ezen a szűrőn keresztül mérve le, csak méginkább igazolva láttad ellenségességed okát.
    Vagy az is lehet, hogy:
    6. Nem ugyanonnan származnak az információink.
    A többi lehetőséget most elfelejtettem, VISZONT(!) nem ér röhögni! :DDD Csak nekem! :DDD De a lényeg az, hogy amiket felsoroltál, azoknak nagy része (olyan 70% körülire saccolom) színtiszta negatív sztereotipia és klisék csípőből eldarálása, amiknek kb annyi a valóságtartalma, mint annak az állításnak, hogy a kishercegben én voltam a lámpagyújtogató ember és majomkenyérfa gyümölccsel tömtem a búrámat. Mert ugyebár pl. annál nagyobb hülyeséget nem is mondhattál volna életed során, mint hogy idézem: " Eladtak egy oprendszert az ibm-nek, ami nem volt a birtokukban" de ide vehetném a másik hihhetetlen nagy baromságot is "És persze nem hajították át az ibm-t a palánkon az os/2-vel" de ezen is teljesen ledöbbentem: "balhéztak az almával, hogy ki is lopta el ügyesebben a parcból a gui-t" :F :DDD

    Há miaretek van? Már bocsánat. Mi az, hogy "nem volt a birtokukban"? Előszöris: Persze, hogy nem volt a birtokukban, hiszen nekik kellett kifejleszteni! Ha a QDos-ra célzol, azt 1980 áprilisában vette meg Paul Allen Tim Paterson-tól, aki csak egy hevenyészetten összedobott alapnak csinálta meg, mert megunta a várakozást a 8086-os CP/M-re az IBM szerződés meg november 6-án volt, szóval elég érdekes okfejtés.. a másik, hogy "egy oprendszert" Az IBM a kísérleti gépéhez nem csak a DOS-t, hanem Basic-et, Fortrant, Pascalt és Cobolt is kért. "Nem volt a birtokukban" Nem hát! Különben mi más magyarázhatná, hogy az MS. chess projecten programozóként dolgozó embereinek 80 áprilisától 81 júliusáig egy 3x2méteres, ablaktalan, szellőzés nélküli helyiségben kellett 35 fokban zárt ajtók mögött gályázva leprogramozni az említetteket az Old National Bank 8. emeletén? Most jön az, hogy "lopták"? Érdekes úgy "lopni valakitől (Tim Patterson) hogy aztán még hálából beálljon a céghez és dolgozzon rajta :DDD "Paterson left SCP in April 1981 and worked for Microsoft from May 1981 to April 1982" Lopták ja.. Jó sokáig és sok munkával "lopták"

    Mit is mondtál, OS/2. Az IBM-el a Microsoft non exclusive szerződést kötött a DOS-ra. Amikor elkezdtek szállingózni a HP, Compaq, Dell, Olivetti stb. IBM-PC kompatibilis klónok, MS. velük is leszerződött és a gépekkel együtt adták a DOS-t, ami persze nem tetszett az IBM-nek, viszont a nagyközönség előtt fenn kellett tartaniuk a "jóbarátság" látszatát. Pár év múlva, amikor már Billék a windowson dolgoztak, az IBM nem kért a Windows-ból, hanem közölte, hogy saját OS-t fejleszt, de ezúttal a saját embereivel, de amikor elkészül(nek) mindkét oprendszerrel reklámozva/forgalmazva lesznek a gépek, de úgy, hogy az OS/2 a "professzionális" a Windows meg csak úgy van maradéknak..

    "Balhéztak az almával" :DDD Amikor elmentek Palo Alto-ba a Xerox Parc-hoz Bill és Jobs, utána mindketten megvették a licencet az egész hobelevancra (ablakkezelős gui, egér stb. újítások) Apple sokkal sokkal hamarabb elkészült az oprendszerével, de pl. az akkori bevételeik többségét adó Apple2-őn még MICROSOFT basic futott. Mikor a windows már majdnem elkészült, éppen Jobs balhézott Billékkel és perrel fenyegetőzött, mondván, hogy ellopták az ő cuccukat. Csakhogy a többi megjelenő ablakos OS-el (Desq, VisiON, GEM) ellentétben, a Microsoftnak megvannak a megvásárolt jogok a Xeroxtól.

    Úgyhogy megegyeztek, hogy a Microsoft soha nem fog számítógépet gyártani, csak szoftvert, az Apple átengedi a MacBasic jogait MS-nek, az MS meg megcsinálja az Excel-t Macintoshra (ami végülis eladhatóvá tette, ha nem teszik, ma már nem létezne, ahogy Apple sem) és szerződésbe foglalták, hogy 2 évig nem adják ki PC-re semmilyen formában. Szóval így "balhéztak az almával".

    Az a baj, hogy állítom fejből szajkózod az összes sztereotip klisét amit csak kitaláltak az idők során, de közben TÉNYKÉNT is közlöd. Mer felőlem előadhatod az összes létező "zsugori MS, mi majd megmutatjuk, hogy csinálunk jobb oprendszert annál a tetü cégnél!" meg "így lopott-úgy lopott-mindenét, amije van lopta az MS" linuxos berkekben vérbe ágyazódott gyerek rémmeséket..

    Csak tudod az a baj, hogy ezek kósza vélemények. És igen, irigység. A többi, amiket írtál, már csak ok-okozat összekeverése. Melyik volt előbb, mi következett miből történet. "A Linux azért nem érvényesül, mert a nagy gonosz MS nem hagyja" stb. A linux pár ember, egy kisebbség egy nagyon nagyon pici kisebbség játékszere. Az a pár ember boldog, hogy megcsinálta, sikerült még nyomtató drivert is hackelnie rá, hogy végre összelegózta az összes dolgot benne és szétírta a terminalt. Mert akkor "beavatottnak" meg "másnak" neadjisten "különbnek" érzi magát.

    És? Kit érdekel? A plázában a titkárnőt nem érdekli, meg a kazánkovács lalibácsit sem ha hazamegy a gályából. Meg a 13 éves kiskölköt sem, aki lewarezolta a COD11-et. Meg az egyetemeken a többséget sem, ha Windowsra meg OSX-re épülnek azok a programok, amiket majd a munkájukban használni fognak. Ennyi

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák