Új hozzászólás Aktív témák

  • micimacko

    aktív tag

    válasz zoli03 #37 üzenetére

    Én is a 22 EUR-os határt tudtam. Nem is számoltam a magánszemélyes dologgal, mert nem tudom, hogy a feladó hogy adja fel a csomagot.

    Annyi kimaradt a cikkből, hogy a VÁM + ÁFA hogy működik. Majd jönnek az okosabbak, akik pontosan tudják a dolgot, én már régóta nem vámoltattam, de ha jól emlékszem, akkor a következő a menete.

    A termék ára és a szállítási ktg lesz a vámalap...arra kell megfizetni a vám-ot, nem csak a termék ára után. Az ÁFÁ-t pedig a termék ára + szállítási ktg + vám után fizeted meg.
    Tehát ha a termék ára 100 EUR, szállítás 10 EUR, vám 5 EUR, akkor az ÁFÁ-t 115 EUR után fogod megfizetni.
    Viszont régebben volt egy olyan törvény, hogy a vámot csak akkor kell kifizetned, ha a vám értéke túllép egy bizonyos értéket...valami 2500 Ft körüli értékről beszélünk. Vagyis amikor megállapítják a vámalap utáni vám-ot, és az kevesebb ettől az összegtől, akkor a vámot nem kell kifizetned, hanem csak ÁFÁ-t.

    További infó, hogy a távolkeletiek előszeretettel írnak alacsony összeget a csomagra, hogy lehetőleg ne vámolják meg. Régebben az amerikaiak is megtették, ha megkérted rá őket, de valami új amcsi szabályozás miatt most már nagyon odafigyelnek rá, és fel is tüntetik a hirdetésben, hogy még csak eszedbe se jusson megkérni ilyenre, azon az áron fogja feladni a csomagot, amennyit fizettél érte.

    "Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

Új hozzászólás Aktív témák