Új hozzászólás Aktív témák

  • spidersoft

    senior tag

    válasz beg #78030 üzenetére

    Megértem az érdeküket... de hogy merjek rendelni kétdolláros órát/pólót/napszemüveget/bármit, honnan tudhatnám, hogy jogvédett-e? ez a komplett kínából rendelést kivégzi, nem vehetünk semmit, bármin lehet jogvédett elem (felirat még talán kereshető a neten, de forma/színösszeállítás/technológia/stb már sokkal kevésbé)... "Ez jár a jóhiszeműségért, ezért nincs belőle per, megúszod." pont erről van szó: tőlem be lehet húzni pénzt, míg a másolat gyártóját jóval nehezebb fizetésre bírni, tehát a világmárka számára nem az eredetjog/szellemi tulajdon/stb. számít, és nem érdekli, hogy valójában hányan lófrálnak kamus cuccban, hanem az, hogy ebből néhányat elkapjanak és erőt fitogtassanak a kisemberen, így minél könnyebben minél több pénzt be tudjanak húzni. Itthon, rendes üzletben (nem feltétlenül kínaiban) is nagyon sok a kamus cucc... Pl. 50.000Ft-ot kérnek tőlem egy kamus napszemüvegért. Ok, semmisítsék meg, elfogadom, hogy ne rontsam a hírnevüket egy rossz minőségű másolattal, és ezáltal elessenek pár vevőtől, akik látták rajtam, hogy milyen gagyi is a termékük, holott az eredeti nem is az (mindezt amellett, hogy fogalmam sincs, hogy márkás cuccban korzózok)... De ahelyett, hogy engem büntetnek, kérjék el, hogy kitől vettem, és keressék fel a gyártót: ha ott találnak 10.000db ugyanilyet, az 500 millát ér, ami még dollárban is bő másfél misi. Ja, vagy hogy a kínaitól *nehezebb* beszedni a pénzt, mint tőlem? Ez a része az, ami számomra gusztustalan. Én se verek el tízéveseket, csak azért, mert őket könnyű elverni, ráadásnak a társadalom nem is szeretne érte, ezt a fentit meg lazán elfogadják, csak azért, mert ezt írja a törvény, holott szerintem ugyanúgy etikátlan... na de a törvényt nem én hozom, hanem az, akinek tőkéje van, a világ így működik sok ezer éve, és ez nem is fog megváltozni :U bocs az off vonalért.

Új hozzászólás Aktív témák