Új hozzászólás Aktív témák

  • ksanc

    őstag

    válasz gabor.79 #45 üzenetére

    Az elektronikai hulladék nagy mennyiségéért a programozók is felelősek.

    Na azért ne keverjük össze az okot a okozattal, vagyis következménnyel :)

    A megoldás az egyszerűségre és az energiatakarékosságra való törekvés. Fel kell mérni a valós felhasználói igényeket, és olyan szoftvereket kell fejleszteni, ami csak a szükséges funkciókkal rendelkezik. Így nem kell hardvert cserélni sem szerver-, sem pedig kliensoldalon.

    Pontosan ez lenne a megoldás, nem csak az informatikában, hanem minden területen.
    A legnagyobb bökkenő vele, hogy egyesek akkor nem kereshetnék betegre magukat és ezzel a megalomán, beteges hatalomvágyukat kiélni. Ami kisebb vagy nagyobb mértékben, de MINDEN emberben benne van még. Sajnos ezek az egyesek egyben azok is, akik eldöntik, mi kell a népnek. A nép pedig elhiszi, hogy az kell neki. Pont, kör bezárult.

    Sajnos a fő probléma szerintem az, hogy a demokrácia és a piacgazdaság helyett csak vagy anarchia, vagy a diktatórikus rendszerek jöhetnének szóba, csakhogy ezek még sosem váltak be jobban és a jövőben sem fognak.
    A tökéletes rendszer a szocializmus lenne, ahogy ezt már sok nagy koponya leírta, csak azzal meg az a baj, hogy emberek csinálnák és az emberiség jelenleg még mindig teljesen alkalmatlan egy olyan társadalom felépítésére, ahol tényleg mindenki egyenlő és minden közös.
    Majdnem ugyanazok a bunkókkal hadonászó bugrisok vagyunk, mint évezredekkel ezelőtt, csak kifinomultabbak lettek a módszerek. A technikai fejlődésünk most már fényévekkel jár a társadalmi fejlődésünk előtt és ebből már régen, kisebb különbségeknél sem sült ki semmi jó.
    Ha meg valami jóságos idegen lények irányítanának minket, akkor meg jönne a hörgés a szabadság miatt. Háborúk, járványok, szenvedés, pusztulás, de azt szabadon ám! Az kell nekünk! A Mátrixban Smith ügynök nagyon jól összefoglalta :D
    És ráadásul most annyira k*****a szabadok vagyunk...

    Eh, egyszerűen csak ennyit tud az emberiség még mindig. Gratulálhatunk magunknak, persze jellemző módon a teremtés koronáinak tartjuk magunkat.
    Kedvenc elméletem szerint a Világegyetem hemzseg az értelmes élettől, csak éppen a Föld és környéke szigorú karanténban van, mert olyan súlyosan elmebeteg, ön- és közveszélyes faj vagyunk, hogy egyelőre el kell zárni és különíteni. :)
    Az UFO tevékenység meg az értelmes fajok unatkozó fiataljai, akik ide jönnek szórakozni a szabályokat kijátszva... Vagy szervezett látogatás olyan csoportoknak, akik nem hiszik el, hogy ilyen elfajzott módon létezhet az értelem...

    Na, asszem elkalandoztam a témától... :D

    szerk.: hcl: :C

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák