Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    1. Lehet kiröhögtök, de a kontinensek mozgását ilyen irdatlan vastag és emberi mértékkel nagyon merev kábelekkel hogyan oldják meg ? Mondjuk egy évi 0,66-8,5 cm-es mozgást, ahol ugye a kábelre ható, akár csak évi 1cm-es elmozdulást eredményező húzóerő elképzelhetetlenül nagy. Mondjuk távolodó lemezek esetében.

    Közeledő, vagy egymás mellett haladóknál még csak-csak..

    A kérdés halál komoly. Tök hülye vagyok mélytengeri optikai kábel fektetéshez, de próbálok józan paraszt ésszel gondolkodni: a megtérülési modellbe (azaz a kábel teljes tervezett élettartamára + még tartalék idő), mielőtt ki kéne cserélni és újrafektetni, belekalkulálnám az azzal ekvivalens lehetséges tektonikai mozgást is.

    És mondjuk enyhén "hullámosan" fektetném, tudjon rugózni és lekövetni ezeket.

    2. Második kérdésem ismét csak kíváncsiság jellegű: jellemzően milyen mélyen fektetik ezeket ? (Van egy adott maximális mélység, például Marianna árokba nem kéne, vagy hasonló?)

    3. 2-eshez kapcsolódóan: szakadás, törés, hiba esetén lehet ezeket "patch"-elni ? Azaz valami mélytengeri cuccal lemenni és megszerelni, vagy kivenni a végeket, vagy hogy működik ez a való életben ? Gondolom nem fektetik újra.

    4. Vannak bizonyos szakaszonként valamiféle kontroll pontok, amivel 1-1 szakasz "kábelminősége" ha romlik xy mutatók alapján, be tudják azt azonosítani ? Mondjuk 100km-enként valami kábelbe integrált optikai cucc, egy kis jeladó, nem tudom...

    Köszi az értelmes választ :)

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák