Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Synthwave #38 üzenetére

    Az ABS előnye, hogy könnyebb vele dolgozni (ezért is gyakori belőle doubleshot), élénkebb színei vannak. Az ABS hátránya, hogy UV érzékeny, így a világos színű darabok sárgulni fognak, csúnyábban kopik (a felülete fényes-csúszós lesz az eredeti kissé rücskösből), nem működik a dyesub feliratozást.

    A PBT előnye, hogy nem UV érzékeny, eredetileg rücskösebb a felülete, szebben kopik (megmarad a textúra és nem fényesedik), működik vele a dyesub feliratozás. A PBT hátránya, hogy eredetileg rücskösebb a felülete (igen, előny és hátrány is, mert preferencia kérdése), kevésbé intenzív színeket lehet kihozni belőle, nehéz vele dolgozni, mert hűléskor hajlamosa vetemedésre (ezért ritka a doubleshot és ezért kifli alakú a space az olcsóbb kupakkészletekben).

    Mindkettőből lehet vastag (másfél vagy több mm), jó minőségű kupakot gyártani, egy SA/GMK doubleshot ABS ugyanúgy a csúcsot képviseli, mint például egy MT3 vagy KAT dyesub PBT, a kettő közötti döntés preferencia kérdése csupán.

    A tejfölös doboz és a mártogatós/kakaós bevonó a világítós billentyűzetek olcsó kupakjaira vonatkozik, tejfölös doboz, mert átlátszó, vékony ABS műanyagból készült, és mártogatós, mert festékbe mártják, és a felirat helyét leégetik. Így a vékony oldalfal miatt magasabb tónusú lesz a kapcsoló hangja, és a feliratozásnál a védőréteg minősége adja meg a kupak tartósságát. Itt a kopás a festék kopását jelenti (tehát hiába ABS, a kupak, nem az fog először kopni), és ha a festék kopik, akkor egyre több fény jut át rajta.

    Létezik ugyanúgy doubleshot PBT, de pár világítós kupakkészleteken kívül (Ducky US/UK/DE, Razer Huntsman DE) nem fordul elő, minden nevesebb gyártó dyesub és reverse dyesub feliratozást használ.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák