Új hozzászólás Aktív témák

  • Necroman_Mk2

    őstag

    Hát, lehet, hogy sok ember számára a BAR lista egy rossz dolog, ugyanakkor nem véletlenül találták ki. Lehet, hogy az USA-ban is elgondolkodnak majd ezen, hogy ha ez a probléma tömegessé válik, esetleg egy újabb szektorális válságot okoz.

    #1 Viktor0610 Nekem is ez volt az első gondolatom. Maga a jelenség nem új, legfeljebb a négybetűs BNPL címke (ugyanez vonatkozik a FOMO-ra is).

    #8 nihil Próbálom én is ezt elképzelni, és szerintem a "versenykényszer" lehet a válasz. Azaz ha a türelmetlen ügyfél tőlünk veszi meg részletre, és nem az ilyen konstrukciót nem kínáló konkurenciától, akkor az nekik üzlet és nem a konkurenciának.
    Feltételezem azért, hogy van egy előre kalkulált szcenárió is a nem fizettek arányára, de szerintem még a legpesszimistább jóslatok sem 33 %-kal számolnak, hanem kevesebbel.

    #13 paljani Nem maga a piacról vétel a fő probléma a külföldi valutáknál, hanem az árfolyamrizikó. Ami fölfele és lefele is mehetett volna, sajnos a rosszabbik eset lett a valóság.
    Forint esetében nincs ilyen gond (Magyarországon), ott korábban a magas jegybanki kamat volt az a fő tényező, ami miatt az emberek nem vették fel.

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Új hozzászólás Aktív témák