Új hozzászólás Aktív témák

  • Neovenator

    senior tag

    Nem vagyok elájulva az eddigi részektől...kár volt ennyit áldozni rá így utólag, inkább ment volna valami másra...
    Tömören összefoglalva: Szépelgő, inkoherens, értelmetlen katyvasz lett szegényke, pedig reménykedtem, hogy legalább az előző játék (nem túl magas) színvonalát eléri, de ez köszönőviszonyban sincs még azzal se.
    Érdektelen történet, érdektelen, rosszul, kapkodva, felületesen felskiccelt szereplők, a régi játékok nosztalgia-faktorainak ide-oda bedobálása, nagy misztréiumokkal való vagdalkozás ahelyett, hogy összerendezné és lezárná a szálakat...az utolsó epizódra már több lett az újdonság és kérdőjel, mint amikor elkezdődött, ami egy lezárásnak szánt játéknál szarvashiba...és még sorolhatnám.
    Kár érte, drukkoltam, hogy jó legyen.

    "The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

  • Silenzio

    addikt

    válasz Neovenator #1 üzenetére

    Gyönyörűen rávilágítottál arra, mi a gond gyakorlatilag MINDEN sorozattal, legyen az tévés széria, vagy játékprogram. Csak akkor van kivétel, ha egy nagyon szikár, kérlelhetetlen szerző áll a háttérben, aki összefogja a szálakat. És nem, nem a Walking Deadre gondoltam. Feltételezem, a t. fórumtársaknak a Berlin, Alexanderplatz cím nem mond semmit. Talán a Birodalom már inkább. A Trónok harcát már évek óta nem nézem, de állítólag épp most szaródik el a csilliomodik évadnál. Kár érte.

    https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Mikor kijött az első könyv, akkor elkezdtem vele játszani, de úgy éreztem nagyon rövid és kezdetleges, inkább csak egy demó az egész, mintsem egy játék, ahhoz képest is, ha az egy durván 1/5 résznyi fejezet. Így hanyagoltam, míg megjelent az utolsó könyv és hozzá az első pár hotfix patch is. :))

    Most elkezdtem és 10-20 perc után több tekintetben is csalódott vagyok. :(

    Nagyon élénken élt még az emlékeimben az első néhány percnyi játék, mert nekem viszonylag tetszett. Látványos is volt a "storytime", és picit érdekes volt a cselekvés is.
    Erre fel most látom, hogy ~80%-ban átírták az egészet. :W
    Most már egyszerűen csak végig kell sétálni egy vonalon, szinte semmit nem kellett csinálnom. Nem tudom miért lett ez ennyire lerövidítve. :F

    A grafika egyértelműen javult, de a teljesítmény arányaiban nem, és szerintem még mindig nincs térhagzás sem, pedig úgy rémlik már valamikor a 3. könyv idején ígérték (mikor átültették a játékot új Unity verzióra), hogy mire kijön az 5. könyv, addigra megcsinálják.

    Először egy HD5850-en futtattam, így azzal együtt, hogy még korai verzió volt, elfogadtam hogy kicsit gyengén fut akkor is, ha a látvány nem indokolja.
    De most egy 290X-el sincs stabil 60fps 1920x1080-as felbontásban úgy, hogy minden max-on van, kivéve a motion blur van letiltva (mert utálom) és próbaképp már az antialiasing is ki van kapcsolva (azután lőttem ki, hogy szaggatni láttam, de nem segített). Milyen vadállat gép kell ehhez, TitanX és Intel Extreme proci? Vagy csak AMD kártyákon fut ennyire bénán?

    Véletlenszerűen elveszik a hang két indítás és bezárás, vagy alt-tab váltogatás közt.

    Mondjuk legalább arra nem panaszkodhatok, hogy csak pár dollárt adtam érte annak idején Humble-ön.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Sikerült körbejárni: a Volumetric Lighting és Shadow Distance falják legjobban az fps-t (a többi szinte nem is számít). Előbbi a kül-, utóbbi a beltereknél jön ki jobban, de rendre High-ról Medium-ra állítva és ~30m alatt maradva már 30 helyett 60-hoz konvergál az fps. :DDD

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák