Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ShiTmano

    aktív tag

    válasz Abu85 #16 üzenetére

    Linkeket nézted? 4-et is linkeltem. Itt pl. még 2020 nyarán is 2021-et igértek ZEN 4-re. [link] De ha nagyon kutakodnék, lehet itt a PH-n is találnék olyan cikket, amiben 2021 van említve. Szinte biztos vagyok benne, hogy az Apple miatt nem indították időben, bármit is nyilatkozik Lisa. A TSMC késlekedett kicsit az 5 nanoval is, meg a 3-al is. [késik a 3nm] Erről is voltak cikkek. Apple viszi szinte az egész 5 nanos gyártósort. [5nm 80%] Így nincs az AMD-re kapacitás. Persze folyamatosan bővit a TSMC, de az csak év közepére-végére fog beérni. TSMC úgy táncol, ahogy Tim Cook fütyül, ugyanis a profitjuk jelentős része tőlük származik. Hozzájuk képest a többi csicska. Ők kapják meg legjobb nodot legelőször és teljes mennyiségben. A többieknek meg ami jut.

    [ Szerkesztve ]

    "Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

  • nkmedve

    őstag

    válasz Abu85 #16 üzenetére

    Az eddigiek alapján inkább tűnik úgy, hogy az Alder DDR4-re volt tervezve, csak hozzácsaptak egy DDR5-ös memóriavezérlőt is kísérleti céllal (és, hogy elmondhassák, hogy ők voltak az elsők). Még az ultradrága 6400-as RAM-okkal sem mutat sok előnyt a DDR4-hez képest 1-2 kivételes helyzettől eltekintve. Nem hiába egyesek nem is igazán tesztelik már DDR5-el (pl. Hardware Unboxed).
    Ahogy írtad, majd a Raptor Lake + 700-as chipset és az AM5 lesznek a valódi DDR5-ös platformok, addigra talán a RAM árak is normalizálódnak. Bár, hogy gyakorlati haszna mennyi lesz a gyorsabb RAM-nak azt nehéz előre látni (egyelőre szerintem nem sok, kivéve az IGP-ket, ott hozhat igazán javulást, asztali Intel-eknél viszont az lényegtelen).

Új hozzászólás Aktív témák