Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BReal

    addikt

    válasz DjFlanker #1 üzenetére

    2001-ben 2,6 millióért vettük a VW Polo Classicot 1,4-es 16 szelepes 75 LE-s motorral, Trendline (alap) felszereltséggel (+ belealkudtuk a rádiós magnót és a központi zárat plusz felszereltségnek), ami nem belépő szintű motor volt (volt sima 1,4/75 LE és 1,2/60 LE, illetve a dízelekben is hasonlóak).
    Most az alap Life felszereltségű, 1 l-es 95 LE-s motorú (alap) változat 8 milla, amire hivatalosan 350e Ft árkedvezmény van (nyilván lehet még alkudni, de ettől függetlenül ez WTF).

    Értem, hogy nagyobb lett a kocsi, rengeteg elektronika került bele azóta, de ez akkor is vicc kategória. Persze akkor 255 Ft körül volt az EUR. Jelenlegi árfolyamon ugyanannyi EUR-val (kb. 10200) számolva majdnem 4,1 milla lenne. Betonbiztos forint. :D

    #2 NKing: részben igazad van, de azért az rohadtul nem mindegy, hogy az autókból kiáramló káros anyagok a zsúfolt városok levegőjébe jut vagy valahol máshová "számolható".

    [ Szerkesztve ]

  • BReal

    addikt

    válasz t72killer #60 üzenetére

    Azt nem mondtam, hogy jó is. :D Nyilván minél több elektronika van beépítve, úgy nő a lehetősége a meghibásodásnak. Nyilván vannak olyan elektronikák, amik egyértelműen könnyítik a vezetést, pl. az elektromos ablakok (nem kell egy kézzel tekergetni a kurblit), az esőérzékelő, akár a guminyomásmérő (azért legyünk őszinték, nem ellenőrizzük folyamatosan a guminyomást - még ha nyilván észlelhető is, ha nagyobb eltérés van). Viszont én pl. a vezetést segítő rendszereket (ha jól tudom, ez az elnevezésük), mint a holttérfigyelő, a táblafelismerő, rühellem. Egyszerűen ezekkel számomra már túl sterillé válik a vezetés. Ugyanis ezeket is megtanuljuk a KRESZ oktatáson és elsajátítjuk a gyakorlati órákon. És ha jól tudom, a jövőben az EU a kötelezővé tételét tervezi minden autóban, ami nyilvánvalóan további drágulást fog eredményezni.

    #74 tomcat78: Szerintem a szegedi tömegközlekedés több, mint korrekt.

    [ Szerkesztve ]

  • BReal

    addikt

    válasz tomcat78 #123 üzenetére

    Nem hiszem, hogy az oktatás színvonalával van a baj. Nálunk egy nagyon korrekt, tapasztalt, idősebb oktató tartotta a KRESZ-órákat. A baj az emberek agyával van (nem politizálnék, de az áprilisi eredmény ezt tökéletesen bizonyította; itt most arra célzok, hogy egyszerűen nem értik meg, hogy milyen jelölés mit jelent stb.), valamint a közlekedési morállal. Nyilván most már sokkal többen használnak menetkamerát vagy pl. több helyen vannak elhelyezve köztéri kamerák, így nem tudom, hogy régen arányaiban mennyivel kevésbé volt jellemző, de a személyes tapasztalatom az, hogy az élet felgyorsulásával a morál hatványozottan romlott. Elég most a legutóbbi, buszsávban parkoló Mercire dudálós esetre gondolni, ahol a Merci sofőrje kiszállt és vizes palackkal dobta meg a buszt, plusz még a rikácsoló picsája is kinyitotta az ajtót és ugatott a sofőrnek. Büntetőfékezős, buszsávot használó autós videók garmadája stb. Ma is Orosházán itt mentem, előttem egy autó (nem sokkal azelőtt értem be, kicsit lassan ment, de nem akartam már előzni), erre a semmiből a hátunk mögül egy balfasz előz, át a záróvonalon, rá a járműforgalom elől elzárt területre. És mindezt miért? Hogy a 6 házszámmal arrébb lévő Lidlbe kanyarodjon le... :D Mindkétszer rá is dudáltam a balfaszra, csak hogy érezze, hogy mekkora segg volt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák