Új hozzászólás Aktív témák

  • Chapel

    addikt

    válasz Prof #44 üzenetére

    Nem a 24" a hátrány, bár tény, nem a legjobb teszt alany.
    Nekem a fotózás miatt évek óta pro Dell monitorom van, ahány ismerős jön mindenki tátott szájjal nézi. Persze hiszen erre van kihegyezve. Az 24" és 16:10 tehát 1920x1200.
    Azon látszik, de valóban legalább közepes vagy jobb minőségű panel kell és minél nagyobb annál jobb.
    Sajnos a Led-es technika nem tud még sötét szürkét sem és ez sokat ront az kép "élmény" szintjén, ha érted mire gondolok.

    Sok az óra benne, eladtam volt páromnak tv-nek - egy 13"-os laptopra kötve ég és föld :)

    Nem kell 100gb-os film; 30-40 Gb (ha jó rip) tökéletes, de már láttam pár UHD rippet 16-18Gb környékén, és bezony le a kalappal. Karcol a kép ;)

    Oled ami plasma közeli (nyilván nem belépő plazmára gondolok), de még nem forrt ki és az ára...hagyjuk is. Ami miatt majd egyszer arra váltok ha jobb lesz és nem aranyárban lesz, mert az ami tud natív 1080p-t megjeleníteni, tehát nem vagyok a 4k gamingre szorulva...fenének van kedve proci+vga-ra csak egyedül 400k-t adni. Ez óriási előny, mert egy penge szűrökkel teli 1080p game sok évig még jobban kivitelezhető lesz anyagilag mint a 4k :(((

    Szerk: Netflix sokat casl, van UHD rip ami fele méretben agyonveri, ezt látom és ismerősök is alátámasztják egészen 120"-ig.
    Most meg eleve (elvileg) bitráta csökkentés van megnövekedett igény miatt, tehát semmiképp nem hivatkozási alap. Nem azt mondom hogy minden de ott is van nem kicsi difi 4k és 4k között, hiába új mindkét film/sorozat.

    [ Szerkesztve ]

    Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

Új hozzászólás Aktív témák