2018. december 19., szerda

Gyorskeresés

(#1) Cifu

Cifu
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

A mozifilmek közül a The Incredible Hulk szvsz simán kihagyható, a sorozatok szintén. Anno elkezdtük nézni az Agents of Shield-et, de... hát izé. Ennél vannak sokkal jobb TV sorozatok is, úgyhogy valahol a második évad közepén abbahagytuk. A Jessica Jones, Daredevil, Luke Cage, stb. sorozatok minősége is hullámzó. Valahol a The Punisher első évada után döntöttem én is úgy, hogy köszönöm többet én az MCU sorozatokbóll nem kérek - pedig a Punisherből is lehetne érdekes és jó sorozat is, csak nem így... :U

Egyébként amennyire rá voltam kattanva az elején az MCU mozifilmekre (Iron Man 1-2, Captain America 1, Avengers), annyira ki vagyok belőlük mostanra ábrándulva. A Guardians of the Galaxy vol2 és az Avengers: Infinity War volt az, aminél komolyan nem értettem, miért is nézzük ezt. Látványos? Igen. Van értelme, jó története, szórakoztató? Őőőő... nem. Bár ha melléjük rakom az utóbbi időkben kijött DCU mozifilmeket (Batman vs. Superman, Justice Leagune), akkor azokhoz képest még mindig sokkal jobbak, de könyörgöm, ezek egyre nézhetettlenebbek... :(

[ Szerkesztve ]

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#2) pet007

pet007
(fanatikus tag)

Pont tegnap neztem ujra bm vs sm-t, valaki el tudna magyarazni a luis a kulcs dolgot? Amikor bat bealszik es valaki (gondolom masik idobol) ordit neki aztan ujra felebred.

(#3) Silenc3Hun válasza pet007 (#2) üzenetére

Silenc3Hun
(őstag)

Ezt kicsit vicces egy Marvel bejegyzés alatt olvasni :D

"There's a reason that we came across in this world..."

(#4) pet007 válasza Silenc3Hun (#3) üzenetére

pet007
(fanatikus tag)

Szerintem aki nezi egyiket nezi masikat is ;]

(#5) mephi666 válasza pet007 (#2) üzenetére

mephi666
(PH! kedvence)

láttam a filmet és annyira nem maradt meg, de nem arra gondoltak, hogy a csajon keresztül lehet supermant megfogni, hogy a kukoricatábla mellett való sétálgatás helyett inkább menjen és b@ssza pofán steppenwolfot? :DDD

#1: én elvagyok a marvel mozikkal... nincsenek elvárásaim, mert tudom mire számítsak: látvány, pörgés, pár poén és ennyi... amikor agyilag annyira fáradt az ember, hogy nem bírna normálisan valami jó tekervényes filmre odafigyelni, akkor teljesen jó választás :K megnézed, szórakozol 2 órát és utána holnapra el is felejted, miről szólt...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#6) doeeg

doeeg
(senior tag)
LOGOUT blog

Captain America: The First Avenger

(Nyilván spoiler alert, logout alatt nincs spolier tag, úgyhogy óvatosan, ha valaki még nem látta!)

Első megnézés volt, tv-ben ment egyszer, akkor láttam belőle 10-15 percet három részletben, de ennyi.

A film első része nagyon pátosztól csöpögős, persze csak nekünk, USA-n kívülieknek :) Szerencsére a film nagyon jól reflektál önmagára, tetszett Rogers első beosztása :D Stan Lee cameoja zseniális.

Tommy Lee Jones a legjobb mellékszereplő, nagyon bejött. Chris Evans jól hozza a kapitányt, de kb. ennyi értékelhető színészi munkát vettem észre a filmben. Hugo Weaving mint Red Skull felejthető főellenség, nekem görcsösnek tűnik az alakítás, de nem is csodálom, mert elég súlytalanra írták meg a figuráját. Carter ügynök egyetlen jó jelenete az volt, mikor felkapta a pisztolyt, és rálőtt a kapitányra, majd Rogers és Stark tátott szájjal néznek utána :C

A kétórás film sztoriját is össze lehetne vágni egy 1 perc 14 másodperces trailerbe, úgy hogy semmit nem mulasztana el a néző. Persze itt jön az, hogy de a sok apró utalás, meg elrejtett félmondat, meg hogy majd később látom összeállni a képet ennyiből is.

Azért az egy-egy elejtett beszólás, és a legtöbb akciójelenet jól elvitte a filmet a hátán, többnyire nem unatkoztam.

Egyelőre értelemszerűen csak egy egyedileg tudom értékelni a filmet, azt mondanám, hogy nem biztos hogy még egyszer előveszem megnézésre, de egynek jó volt.

6.5/10

[ Szerkesztve ]

Nikon és Four Thirds apróságok eladóak || https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/doeeg/index.html || "nemhoror áron" ©

(#7) Cifu válasza doeeg (#6) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Hugo Weaving mint Red Skull felejthető főellenség, nekem görcsösnek tűnik az alakítás, de nem is csodálom, mert elég súlytalanra írták meg a figuráját.

Az MCU egyik nagy gondja, hogy zseniális szinészeknek adnak szörnyen megírt szerepeket. :U

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#8) oriic

oriic
(HÁZIGAZDA)

Megnezesi sorrend:

Mindig abban a sorrendben, ahogy megjelentek, mert sok utalasnak csak igy van ertelme.

Csak a filmekkel amugy elleszel jo ideig.:D

Nalam volt egy rewatch az Infinity War elott, durva visszagondolni mennyire nepszeruek ezek a filmek meg mindig. Es en szeretem oket.:)

Cifu:

The Incredible Hulk se maradjon ki szerintem, foleg Ross tabornok miatt, meg ugye ott van a stablistas jelenet.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#9) doeeg válasza oriic (#8) üzenetére

doeeg
(senior tag)
LOGOUT blog

Ezen is gondolkoztam, ugye párszázmillió ember még érkezési sorrendben látta a filmeket (először ;] ) tehát úgy se lehet egy nagyon rossz élmény :DDD

Igazából ugye pont most jön a Vasember mint elsőként megjelent film... na majd filózok még hogy mi legyen.

Gondolom ez kb. olyan kérdés, hogy milyen sorrendben nézzük a(z alap) Star Wars filmeket. Így hogy egymilliószor láttam, nem is értelmezhető a kérdés, van aki azt mondja 456123, a fentiek miatt, esetleg 4, aztán előzmények egy része, majd Birodalom visszavág stb... de egy újoncnak én lehet hogy 12345678-at mondanék a kronológia miatt, és akkor itt vagyok, hogy a MCU-ben is lehet hogy (főleg elsőre) egész más élmény ha időrendben látom felépülni a világot.

Nikon és Four Thirds apróságok eladóak || https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/doeeg/index.html || "nemhoror áron" ©

(#10) doeeg

doeeg
(senior tag)
LOGOUT blog

Iron Man

Nagyjából évente előkerül nálam ez a film. Abszolút nem érdekelt már régen sem és mostanáig sem, mekkora őrület elindítója volt (ahogy írtam, nem is sikerült beszippantania ennek az egésznek - eddig :DDD), abszolút tökéletesen működik önmagában is, minden percében fenntartja az érdeklődést, még ha faék egyszerűségű is a sztorija, és az egyik pillanatról a másikra történő hirtelen megtérést leszámítva nem igazán van karakterfejlődés sem (mondjuk innen, már hová? :D).

Amennyire tudom, "mindent vagy semmit" alapon készült a film, ez a felfogás látszik is az elkészült művön, iszonyatosan jó hangulata van, örömjáték mindenkinek, RDJ brillírozik a szerepben. Mindenki ismeri a sztorit, nem kellett eljátszania Tony Starkot, ő volt Tony Stark.

A poénok jók, nem csak Stark, de pl. Potts részéről is ("alkalomadtán még kirakom a szemetet is", óriási :D), és a párosuk nagyon összhangban van (bármennyire is nem szimpatikus - főleg mostanában - Gwyneth Paltrow). Rhodey karakterét is bírom, még ha keveset is szerepel még ebben a részben. Sajnos itt is előjön az, amire az Amerika kapitánynál jutottunk, hogy a főellenség személye, hiába játssza egy amúgy nagyon jó színész (Jeff Bridges), elsikkad, mind a motivációkat, mind a megformálását tekintve.

"Mert én vagyok vasember" - ugyanúgy libabőrös lezárása a filmnek, mint 10(!) éve.

9/10

(#11) mephi666 válasza doeeg (#10) üzenetére

mephi666
(PH! kedvence)

fú, nekem anno rohadtul nem tetszett a vasember :D anno kerestem azért valami realitást (képregényfilmnél minek is?) a filmekben és felcseszett, hogy "mi ez már hogy mellkasba építhető nukleáris reaktort épít egy barlangban????" :DDD ...na, de azóta helyére tettem magamban a marvel filmeket és helyén kezelve nagyon is jó ez :K nekem a 3. rész lett fura...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12) Geri Bátyó

Geri Bátyó
(senior tag)
LOGOUT blog

Nekem az volt a fura, hogy Pókember karakterét már harmadjára kezdték újra, törölve a korábbi filmeket, de a Hihetetlen Hulk tökéletes folytatása a 2003-as Hulk-nak olyannyira, hogy szerintem simán érdemes előtte azt is megnézni. Sőt, Eric Bana sokkal jobb a szerepre, mint Edvard Norton (pedig ő is jó színész). Mark Ruffalo viszont jó választás volt a későbbiekben.

Mindent összevetve kellemesen szórakoztató filmek, de tényleg kb. ennyi. Szívesen elnézem bármelyiket, amikor nincs agyam máshoz.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#13) doeeg válasza mephi666 (#11) üzenetére

doeeg
(senior tag)
LOGOUT blog

Sokáig nagy vesszőparipám volt a "pont akkor, pont ott volt, és pont összejött minden" típusú történetek.

Aztán rájöttem: hogy ha a főhőst fejbelövi a főellenség a cél előtt, ha felrobban a bombával együtt mert rossz vezetéket vágott el, ha agyvérzést kap kedd hajnalban, mert magas a vérnyomása, nos, azokról az emberekről nincs értelme filmet forgatni.... azokról kell, akiknek minden pont összejött :DDD

(#14) Geri Bátyó válasza doeeg (#13) üzenetére

Geri Bátyó
(senior tag)
LOGOUT blog

Fene tudja. Én például szeretem az olyan filmeket, ahol a főhős meghal a végén. Pl: Armageddon.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#15) oriic válasza Geri Bátyó (#12) üzenetére

oriic
(HÁZIGAZDA)

Pokembernel kellett a Marvel/Disney-nek egy sajat film, ezert rebootoltak. Korabbiak ugye ha jol emlekszem Sony cuccok.

Hulk filmek meg talan alapbol Marvelnel keszultek, de aztan lehet rosszul emlekszem. Reg volt mar.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#16) dabadab válasza doeeg (#13) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"Sokáig nagy vesszőparipám volt a "pont akkor, pont ott volt, és pont összejött minden" típusú történetek."

Egyébként továbbra is lehetnek, ez a sztori gyengeségét mutatja, hogy csak a maximumra tekert "véletlen egybeesések" tudják egybentartni.

DRM is theft

(#17) doeeg

doeeg
(senior tag)
LOGOUT blog

Iron Man 2

Az elődhöz méltó folytatás, legalábbis - ha jól csinálják - én ugyanúgy tudom értékelni a hirtelen jött képességekkel / felelősségekkel felruházott protagonisták identitáskeresését, és a közben leküzdendő problémáinak boncolgatását, mint az ezeket a hősöket megteremtő első részeket (többek között ezért a kedvencem a Mátrix sorozatból a sokak által lenézett 2. rész, az Újratöltve).

A Vasember 2 abszolút ezen az úton indul el. Stark egyből több új ellenfelet is kapott: Justin Hammert, a valamennyire hasonszőrű, ám (legalábbis a filmben, nem ismerem a képregényeket) két nagyságrenddel bénább milliárdos üzletembert, Ivan Vankot, akiről alapvetően sokminden nem derül ki, csak hogy bosszút akar állni, és ebben Hammer segít neki, és legfőképp azt a fenyegetést, hogy Vasembert (átvitt és tényleges értelemben is) elveszik tőle.

A film nem árul zsákbamacskát, tudjuk, hogy Tony felvállalta alteregóját, a nyitójelenetben szerepel a főellenség, és az egész film szinte egy pillanatra sem áll le, olyan tempót diktál (ha nem is feltétlen akcióban, és vannak azért fölösleges jelenetek). Végre tényleges karakterfejlődést látunk a főszereplőn, egy kicsit a múltba is révedhetünk vele.

Szinte az összes mellékszereplő (Rhodey, Happy, Potts, Fury, Coulson) remekel, még ha nem is túl sok játékidőt kapnak, mindenkinek jut egy-egy humoros.

Mickey Rourke szerintem nagyon jól hozza a szerepet, más kérdés, hogy maga a karakter (ismét) sablonos, és keveset tudunk meg a hátteréről és motivációiról, de ő az első eddig ebben a sorozatban (mármint az enyémben :D), aki ezt mégis el tudja adni, a monacoi belépője az egyik leghatásosabb ilyen jelenet, amit eddig láttam.

Sam Rockwell sajnos annál kevésbé győzött meg, egy hisztis óvodást hozott a szerepben, ami elfogadható lenne, ha ezt a tulajdonságát tudná ellensúlyozni valamivel, láttunk már ilyet. Ahogy írtam, nem tudom, ez Hammer sajátossága, vagy csak a film írói adaptálták ilyen rosszul, de sajnos ismét egy méltatlanul rossz karaktert kaptunk.

A cameo-k a Marvel filmek közül talán ebben a legzseniálisabbak: Larry Ellison, az "Oracle orákuluma" (mikor először láttam a filmet, nagyon mosolyogtam, mert sokat dolgoztam Oracle termékekkel :) ), és Elon Musk (akiről a mostani újranézés az első alkalom(!), hogy tudom is, hogy kicsoda és mit csinál), akiket a Szilícium-völgy valódi vasembereiként is szoktak emlegetni, Stan Lee mint Larry King :) Fekete Özvegy megjelenését is inkább cameoként fogom fel, mint valódi szerepként, mert sok vizet nem zavart... és ugye ott volt Amerika kapitány pajzsa, amivel Tony kitámasztja a részecskegyorsítót :DDD

Mindenesetre, így belegondolva, talán harmadjára láttam most, és ismét élményt adott a film, az első rész újranézési faktora sajnos jóval kevésbé játszik itt. Ettől függetlenül, egy élvezetes, és nagyon jól összerakott mozit kaptunk.

7.5/10

(#18) Viktor77

Viktor77
(Jómunkásember)

(#19) doeeg válasza Viktor77 (#18) üzenetére

doeeg
(senior tag)
LOGOUT blog

R.I.P.

"I used to be embarrassed because I was just a comic-book writer while other people were building bridges or going on to medical careers. And then I began to realize: Entertainment is one of the most important things in people’s lives. Without it, they might go off the deep end. I feel that if you’re able to entertain, you’re doing a good thing."

(#20) doeeg

doeeg
(senior tag)
LOGOUT blog

Thor

Először is egy vallomással kell kezdenem: korábban nagyon előítéletes voltam a Marvel filmekkel kapcsolatban, ennek is köszönhető, hogy elég keveset láttam közülük. Az oka? A hősök jó részét nem ismertem, vagy nem voltak szimpatikusak, tehát biztosan nem jók a filmek. Hülyeség? Persze. :U :C

A Thor is a "minek nézzem meg" kategóriába tartozott, és így (vagy főleg így) abszolút egy pozitív csalódás volt. Bár Chris Hemsworth, főleg ebben a filmen, süldő 28 évesen elég hiteltelen amíg az önfejű fiút, majd a proletár white trash macsót kell játszania, de utána abszolút egy szerethető figurává avanzsál (ahogy korábban írtam, az ilyen mértékű, hirtelen pálfordulásokra már fel se kapom a fejem, elfogadom "karakterfejlődésnek"). A sztori itt is faék egyszerűségű, illetve tulajdonképp néha úgy éreztem, nincs is sztori, csak egymás után dobott rövidfilmek, bár érdekes módon, ezek így is működnek valamennyire.

Lokinak nagy kultusza van a rajongók körében, egyelőre én csak egy csapongó félhülyét láttam (és most lehet megdobálni majomkakával). Amikor kiderült a származása, egy icipicit megérintett, de valahogy ez is gyorsan elsikkadt, nem nagyon kezdtek (még?) ezzel semmit. Igazából kiemelkedő, emlékezetes alakítást még Sir Anthony Hopkins sem tudott hozni. A többi mellékszereplő is igazából csak azért kellett szerintem, mert egy Thor monológ, néha megszakítva egy Lokival folytatott párbeszéddel másfél órán át azért unalmas lett volna.

Humorból ebbe a filmbe is jutott, 1-2 poénon még fel is nevettem (- Szembeszegülnétek királyunk, Loki parancsával? Megszegnétek harcosi eskütöket... stb. - Igen! - Jó. Galambos Péter hangjával nagyon jól működött Heimdall, sajnos még nem tartok ott, de ha jól tudom, lecserélték)

Talán még 1-2 újranézést is megkockáztatok, bár nem szippantott annyira magába Asgard világa.

Ja, és ennyi, legalább 35°-ban, de inkább jobban megdöntött snittet én még filmben nem láttam. De úgy összesen :DDD ;]

6.5/10

[ Szerkesztve ]

(#21) MT90

MT90
(újonc)

Jöhetne már a Bosszúállók 4 (Avengers: Annihilation :D ) előzetese... Fél év van a bemutatóig, aztán kb. semmi hivatalos infó nincs a filmről.

Real Madrid és MCU-fan.

(#22) doeeg válasza MT90 (#21) üzenetére

doeeg
(senior tag)
LOGOUT blog

Nyilván nem véletlenül feszítik pattanásig a rajongók idegeit :)

(#23) oriic válasza MT90 (#21) üzenetére

oriic
(HÁZIGAZDA)

Állítólag november végén kapjuk meg. :D HIszem ha látom.

Live-Die-Respawn

(#24) Viktor77 válasza oriic (#23) üzenetére

Viktor77
(Jómunkásember)

Nehéz lehet, mert ugye kit mutassanak. Bárki aki meghalt, nem lehet, az hatalmas spoiler.
Marvel lehet benne, meg Thanos,meg a néhány megmaradt közül valakik.
És ugye Hangyát is ki kell hozni.

(#25) oriic válasza Viktor77 (#24) üzenetére

oriic
(HÁZIGAZDA)

Az összes megmaradtat mutathatják, vannak azért páran.

Live-Die-Respawn

(#26) Viktor77 válasza oriic (#25) üzenetére

Viktor77
(Jómunkásember)

Csak éppen "érdektelenek", ők már elbuktak Thanos ellen. Sőt, még akkor, amikor volt még esélyük.

(#27) doeeg

doeeg
(senior tag)
LOGOUT blog

Avengers

Ismét egy vallomás: egyrészt, ezt a filmet sem láttam még, másrészt, az idáig vezető úton a Hulk film(ek)et egyelőre kihagytam, az előzőekben írtak miatt.

Achtung: Marvel fan-ok innentől agyvérzés veszélye mellett olvassanak tovább ;]

Igazából, ugye ez a film az első nagyobb állomása az univerzumnak, ahol az eddig felvezetett hősök találkoznak. Annyi főszereplőt mozgat, ahányan az előző filmekben összesen szerepeltek. Nyilván emellett nem lehet normális történetet tálalni. A film ezzel meg sem próbálkozik. Számomra az első fele kimerült abban, hogy csihi, puhi, bumm, gyors bemutató abból, hogy ki kit (nem?) bír agyonverni. WAT. A film második fele pedig csihi, puhi, bumm, New Yorknak annyi. WAAT. Kész, ennyi volt a film. Komolyan. Egyszerűen nem volt nekem nem jött át a hangulata. Lehet hogy öreg vagyok már ehhez, vagy hat év alatt igazából már mindent megtudtam erről a filmről (akarva-akaratlanul), így már kb. kiégve jutottam el oda, hogy végre megnézzem? Nem tudom...

A vizuális és verbális poénok legalább elég jók... a 12 éves nézők biztos jókat röhögtek rajta, és néha én is az infantilis harmincas fejemmel :DDD De ez az összes, amit ez a film nekem adni tudott.... Ehhez képest valami olyat olvastam, hogy (anyagliag) minden idők 5. legsikeresebb filmje lett. ŐŐŐŐŐŐŐ. :F

5.5/10

[ Szerkesztve ]

(#28) oriic válasza doeeg (#27) üzenetére

oriic
(HÁZIGAZDA)

Akkor kellett volna nezned amikor megjelent, ugy jobban utott volna szerintem.

Live-Die-Respawn

(#29) doeeg válasza oriic (#28) üzenetére

doeeg
(senior tag)
LOGOUT blog

Nyilván. Akkor volt hájpolva, akkor volt újdonság, valószínűleg jobban beszippant.

Viszont, nem minősít-e egy filmet, ha pár évvel a megjelenés után megnézve:
1. három mondatban össze tudom foglalni és
2. mindemellé semmilyen maradandó élményt nem adott, ami miatt én ezt újra meg akarnám (evör) nézni. Komolyan, még csak azért sem, hogy kiderítsem, nem-e én vagyok a hülye, vagy hogy rendesen megértettem-e a mondanivalót(?), nem csak a formanyelvét nem értettem?

Vegyük pl. a Ponyvaregényt. Sokszor nekifutottam, már huszonéves fejjel, a megjelenése után ~20 évvel. Mindig mondtam, hogy ekkora fasságot nem hordott a hátán a föld. És mégis, ott volt a fejemben valami, valami szúrásféle. Az a becsvágy ami b*zerál.... Ja várj, elkalandoztam, és szerintem látszik, hogy hova (igen, azóta top3-ban van, évente sokszori újranézéssel).

De no offense senki felé :R Abszolút szubjektív a dolog, és ízlésről ugye nem is érdemes vitatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#30) dabadab válasza doeeg (#29) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#31) doeeg válasza dabadab (#30) üzenetére

doeeg
(senior tag)
LOGOUT blog

Csak nyugodtan ;] Vitatkozni nem kell, de véleményt lehet (sokszor érdemes is) cserélni (már nem láttam az eredeti hsz.-t)

[ Szerkesztve ]

(#32) mephi666 válasza doeeg (#27) üzenetére

mephi666
(PH! kedvence)

most akkor jöhet az age of ultron :D

(#33) doeeg válasza mephi666 (#32) üzenetére

doeeg
(senior tag)
LOGOUT blog

Mármint a lehúzásban? ;]

Iron Man 3
Thor: The Dark World
Captain America: The Winter Soldier
Guardians of the Galaxy
Guardians of the Galaxy Vol. 2
Avengers: Age of Ultron

Amúgy azon vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34) MineFox54 válasza doeeg (#33) üzenetére

MineFox54
(őstag)

sub

ltt van ez a napszemüveg. Ezt 2500-ért vettem. Boltban mennyi? 300, mondjuk, ezzel pont {átvertek}.

(#35) doeeg

doeeg
(senior tag)
LOGOUT blog

Iron Man 3

A Vasember sorozat harmadik részét már (szintén) láttam, így sok meglepetés nem ért. Emiatt a mostani megnézést próbálom az első alkalom élményével kombinálni.

Ugye amikor megkérdezik, hogy mennyire tetszett egy film, a válasz attól függ, hogy mennyire tartom hitelesnek, függetlenül attól, hogy gamma sugárzás hatására zöld szörnnyé átváltozó emberek valójában nincsenek. És az, hogy mennyire tartok hitelesnek egy filmet, az függ attól is, hogy mennyire tetszett. Remélem érthető ez a kis paradox, amit ki akarok fejezni, ha nem, akkor leírom egyszerűbben: a Bosszúállók első részét nem tartom jó filmnek, a Vasember 3-t pedig de :DDD

Objektív szemmel nézve Tony vívódását akár röhejesnek is lehet venni (pánikrohamok gyötrik, de azért keménykedik és megadja az otthonának a címét az egész világnak?). És mégis, valahogy pont ez teszi számomra valóssá a dolgot, hiszen mindenki csinált már hülyeséget hirtelen felindulásból, főleg ha egyéb problémái is vannak az életben. Nagyszerű húzás volt, hogy a film nagy részében Tony a páncél(ok) nélkül szerepel (és ennek ellenére, még így is kiáll a főgonosszal szemben).

Az emiatt kialakuló, "oldschool" akciójelenetek azt is mutatják, hogy Tony tényleg csak egy majdnem átlagember (bocsánat, zseni, milliárdos, playboy és emberbarát) amikor nincs beöltözve (pl. a kikötői jelenetben "innen nem lehet eltalálni", mire Rhodey simán kilövi a lámpát). Persze amikor be kell jutnia a Mandarinhoz, akkor az ezermesteri vénája nagyon sokat segít, ahogy azt Harley megjegyezte: "akkor építs valamit".

A Mandarin-féle csavar amúgy nekem nagyon tetszett (mint írtam, egyáltalán nem ismerem a képregényes sztoriját, sokan ezen akadtak fenn), bár teljesen megértem, akit akár teljesen ki is zökkent a filmnézés élményéből a leleplezős jelenet. Viszont amit itt is nehezményezek, az (szokás szerint) a (valódi) főellenség, Killian személye (és megformálása). A legjobban Rhodey jelenete írja le az érzéseimet („Már tüzet is okádsz? Na jó…“), avagy WAT… kicsit nevetséges.

A show-t itt is RDJ viszi el, de Harley karakterével elég jó párost alkotnak, ráadásul az a rész egy kicsit film-a-filmben, én nagyon csípem az amerikai kisvárosok (jelen esetben Tennessee) világát. Pepper több szerepet kap (és első megnézéskor mondjuk 70-80%-ban bennem volt azért a kérdés, hogy WTF - vajon túlélte? De még most is éreztem egy kis bizsergést a tarkómon a jelenet közben), és jól is működnek Tonyval, ahogy Rhodey is (a kikötőben pár percre még egy kis nosztalgikus akciófilm fílinget (Die Hard / Halálos fegyver) is kap a film a párosuknak köszönhetően).

A film amúgy kiváló, kerek egész zárása lehetett volna (végülis, volt) a Vasember sorozatnak, kíváncsian várom, hogy hová fog kifutni a karakter sorsa (innentől már egy MCU filmet sem láttam, kivéve Galaxis őrzői és a Hangya, de egyikben sem szerepel).

A film hangulata, a poénok, a történetbeli csavarok, (sőt, igazából már a film nyitásakor a Blue – Dabadee :DDD) engem megvett kilóra.

9/10

(#36) doeeg

doeeg
(senior tag)
LOGOUT blog

Thor: The Dark World

Az első olyan MCU film, amit soha, tényleg, egyáltalán nem láttam (tudom, az Avengersre is már ezt írtam, ott azért elkerülhetetlen volt, hogy 9gagről, haveroktól, fórumokról stb. megtudjak róla dolgokat, többször láttam már 1-1 részletet belőle tv-ben, stb.). A Thor második részéről konkrétan azt sem tudtam, hogy létezik, egész addig, amíg bele nem vágtam ebbe a kis önkéntes vállalásomba, és múlt héten nem láttam az RTL Klubon a promóját, mert ők is pont most adják ugyanezeket a filmeket :DDD

Szóval, szűz szemmel ( :F :DDD ;] ) indultam neki a filmnek. A film első órája nem igazán nyűgözött le, már fontolgattam, hogy áttekerek pár részt, de aztán szerencsére beindultak az események. Malekith és a sötét elfek brutálisan jól néznek ki, ritkán látni ennyire jól eltalált dizájnt. Sajnos (mint eddig szinte minden alkalommal), a motivációk kimerülnek a "legyen újra sötétség"-ben, (az első óra unalmas párbeszédeibe simán belefért volna jóval több eredettörténet és velük készített jelenet) és igazából két hosszabb jelentben ki is merül a főellenséggel való harc, amiből az másodikban kb. három perc után legyőzik.

Aki viszont nagyon-nagyon jól működik, az Loki karaktere. Számomra itt nőtt fel olyan szereplővé, mint amilyennek istenítik a rajongók. Kiszámíthatatlan, egyszerre szimpatikus és ellenszenves, és nagyon jó párost alkotnak Thorral. Sajnálom, hogy a körítés viszont nem lett az igazi.

A sok apró poén valamennyit ment a dolgokon, és persze ha nem tudnám mire megy ki a játék a végtelen kövekkel, talán még érdekesebb lenne az a néhány plusz információ amiket megkaptunk. Bár nem sokkal rosszabb mint az első rész, de nem érzem azt, mint ott, hogy talán még egyszer elő fogom venni ezt a filmet, hogy újranézzem.

6/10

(#37) MT90

MT90
(újonc)

Mit szóltok a Disney+-os sorozatokhoz?

Loki: Eddig csak ez van megerősítve, a többi nem. Szívesen megnézném mi történt a Thor és a Bosszúállók között: "Olyan világokat láttam, amikről nem is álmodsz. Odin fiaként ismertek meg a száműzetésben."

Skarlát Bé: Mindegy miről szól Lizzie <3 :DD

Sólyom/Bucky: Tippelni se tudnék mi lesz ebből. Biztos le kell vadászniuk valakit.

Rocket/Groot: Könyörgöm ne a tini mini baby Groot legyen benne, hanem Old Tree Groot. Bemutathatnák Groot eredetét.

Ezek mellett egy 'rebotoolt' Szellemlovas, Penge és SHIELD-sorozatnak is örülnék.

Real Madrid és MCU-fan.

(#38) doeeg

doeeg
(senior tag)
LOGOUT blog

Captain America: The Winter Soldier

Hazudnék, ha azt írnám, hogy "úúúú, még mindig a hatása alatt vagyok", mert egy nappal a befejezése után, már közel sem érzem azt a katarzist, ami(ke)t közben, viszont tökéletesen megértem azokat, akik az MCU egyik legjobb filmjének tartják.

Abszolút aktuális (sőt, megjelenése óta még aktuálisabb) problémákat boncolgat a film: Mit jelent a béke? Mit vagyunk hajlandóak feláldozni egy nemesebb (általunk annak tartott) ügy érdekében? Nem beszélve Dr. Zola algoritmusáról, ami az általunk megosztott információkból jósolja meg a jövőnket (helló, Különvélemény!), ugye a ma emberének rögtön beugrik a facebook, google, kínai pontrendszer, stb.

Mindezt egy igen tökös-dögös akciófilm kereteibe ágyazva. Sólyom karaktere telitalálat (végre értem az utalást a Hangyából :DDD), Steve és Natasha nagyon király párost alkotott (meg hát ugye S.J., kinek nem azonnali crush, főleg így vörösen :U ). Fury is kibontakozik egy kicsit, abszolút szimpatikussá teszi az eddig marcona, megközelíthetetlen karakert.

A fentieknek megfelelően a film kicsit komolyabbra veszi a figurát, bár poénból marad elég, illetve nekem nagyon bejöttek a (akarva-akaratlanul?) más filmekre való kikacsintások. Ugye a már említett Különvélemény, de nekem pl. a liftes jelenet volt az egyik kedvencem, egyrészt simán önmaga miatt, másrészt, a Die Hardban 3.-ban volt egy hasonló jelenet, csak kicsit több vérrel ;] . Vagy ott volt a klasszikus mexican standoff a vezérlőteremben, az Ezékiel 25:17-ről nem is beszélve, hátb+ szakadtam :DDD

Sajnos a címszereplőből keveset kaptunk, pedig egy méltó ellenfelet raktak össze a Kapitánynak, bár a poént (ha nem spolierezte volna el jó előre az internet népe számomra, akkor is) hamar ki lehet következtetni, a biztonság kedvéért mással se telik a film első fele, csak Bucky a barátunk, Bucky a múzeumban, Bucky-flashback.

Viszont épp elég WTF pillanatot sikerült előcsalnia a filmnek így is - senki sem az, aminek/akinek látszik, nagyon jó fordulatokat sikerült betenni. Kiemelném Robert Redford karakterét, aki az eddigiek során először hozott egy olyan antagonistát, akinek érthetőek a motivációi, nem feltétlen elítélhető, sőt, lehet vele azonosulni, ugyanakkor a módszereit meg lehet kérdőjelezni, de aztán felmerül a kérdés, amit ő is feltesz, hogy nem érdemesebb-e meghozni egy kisebb áldozatot egy nagyobb jó érdekében?

Szuper volt. Visszatérve a kiinduláshoz, ahogy idézem fel a filmmel kapcsolatos élményeket, ismét jönnek a libabőrös pillanatok, így a tervezett pontszámhoz is hozzácsapok egy kicsit.

9/10

(#39) doeeg válasza MT90 (#37) üzenetére

doeeg
(senior tag)
LOGOUT blog

Mit szóltok a Disney+-os sorozatokhoz?

Én pl. semmit, ahogy a bejegyzésből is kiderül :DDD ;] Kinek van ilyenekre ideje :P

(#40) doeeg

doeeg
(senior tag)
LOGOUT blog

Guardians of the Galaxy

Ismét egy film, amit korábban már láttam, de az újranézés során sok új részletre figyeltem fel (többek között azért is, mert már tudtam, hogy figyelni kell :DDD).

Pl. tökre nem emlékeztem, hogy Thanos már ebben a filmben is szerepelt, valószínűleg nem véletlenül... az az 1-2 röpke jelenet, amiben látjuk, a sztori szempontjából tökéletesen jelentéktelen, nyilván itt már tudták (?) Marveléknél, hogy mit akarnak majd vele kezdeni a jövőben, ezért kellett bevezetni a karaktert, de első megnézésre (sőt, tulajdonképp most is) csak annyi maradt meg, hogy ő az apja pár... nos, lénynek. Ha már jelentéktelen gonoszok, Ronan. Nos, ugyanaz igaz rá, mint eddig szinte minden Marvel főkrumplira, nem is vesztegetném a szót.

Nagyon tetszett, hogy valóban a Galaxis őrzőiről szólt a film, nem Peter Quill és még néhány mellékszereplőről. Minden főhősnek megvolt a maga története, személyes tragédiája, mindemellett persze az egymással abszolút inkompatibilis karakterek végtelen számú humoros (és persze megható - "mi vagyunk Groot") pillanatot okoztak. Az egész sokkal jobban hasonlít egy Indiana Jones-jellegű kalandfilmre, mint egy, az eddigiekre jellemző képregény/akciófilmre. Ha több időm lenne, simán újranézős kategóriába sorolnám.

8.9/10

[ Szerkesztve ]

(#41) doeeg

doeeg
(senior tag)
LOGOUT blog

Guardians of the Galaxy Vol. 2

Második részek... úgy általában sem jó ómen egy filmnek (az elmúlt 20 évben legalábbis), ha folytatást gyártanak belőle, ez a nemes vállalkozásom eddig látott filmjeire is igaz volt. Sajnos az egyik legeredetibb Marvel mozi, a Galaxis őrzői is beállt ebbe a sorba.

Már-már sértően bugyuta és kiszámítható a történet, és a kiválóan felépített karakterek szinte inverz fejlődésen mennek keresztül. Peter egy kiskamasszá válik, Mordály egy panaszos öregasszony aki ugyanazt hajtogatja (amikor nem Yonduval közös jelenetekben szerepel, mert azok viszont iszonyat jól működnek, de ez Yondunak köszönhető), Drax egy prosztó (bár őszinte leszek: alapvetően nekem bejöttek a poénjai :DDD) De ez nem az a gyermeteg, szerethető karakter már, aki volt, simán csak egy nagydarab hülye). Groot aranyos, látszik hogy (túl sokat) gondoltak a 11 éves nézőkre is. :U Gamora (és Nebula) szála pedig inkább egy szájbarágás a nézőnek, hogy bizony neki(k) is lesz személyes indokuk majd nekimenni Thanosnak.

Kurt Russel Egoja beállt a faék egyszerűségű "gonoszok" sorába, a színes szagos bolygója láttán pedig kifolyt a szemem.

Ahogy mondtam, Yondu karaktere / története, és a vele épp interakcióba lépő szereplők jelenetei azért tudtak valamennyit ellensúlyozni a dolgon, de nem mentik meg a filmet. Sajnos egyáltalán nem újranézős kategória. A Sötét világnál azért jobb volt ;]

6.5/10

(#42) mephi666 válasza doeeg (#41) üzenetére

mephi666
(PH! kedvence)

nekem ennél azért jobban tetszett... nálam a guardians1-2 a queen of the damned és a suicide squad mellé került a képzeletbeli polcra, amin azok a filmek vannak, amik lényegében jó videóklippek :DDD

(#43) doeeg

doeeg
(senior tag)
LOGOUT blog

Avengers: Age of Ultron

Az első Avengers filmről megvolt a véleményem... és azt nem tette zsebre, hahahaa, jól megmondtam neki! ;] Ugye olyasmit emlegettem, hogy csihi puhi bumm bumm és vége lett a filmnek. Az Ultron kora első perceiben már dörzsöltem a markomat, ugyanis in medias res az arcomba kaptam egy istentelen akciójelenetet, sok csihivel és puhival, és persze bumm bummal :DDD

Szerencsére ennek hamar vége szakadt, és kellemes csalódást okozott (ki-kit nem tud agyonverni jelenetből sem volt most sok szerencsére, nekem a Hulk vs. Hulkbuster is elég erőltetett volt, nem volt se füle se farka, egy tök céltalan húzás volt Skarlát boszitól). Ha már szóba került: az "újak" közül ő jött be a legjobban (nem tudom hogy a smink, az öltözék, vagy Elizabeth Olsen miatt, de voltak pillanatok, amikor konkrétan egy thrillerbe/horrorba illő "igazi" boszorkány megirigyelhette volna a karaktert, eszelős arcokat vágott néha, főleg az elején), de Ultron (a változatosság kedvéért a cél: elpusztítani az emberiséget) és Vízió is eléggé el lettek találva, illetve nagyon pozitív volt Sólyomszemet egy kicsit jobban megismerni. A csapat állandó bohóckodása is sokat dobott az élményen (a kapitány BDSRSTNT felkiáltásán szakadtam).

Szokás szerint (számomra) akkor működött legjobban a film, amikor haladt a történet, illetve pont amikor leült, és egy kicsit a karakterek egymással voltak elfoglalva. Az akciójelenetek ismét egymásra licitálva hoztak egyre nagyobb pusztítást, amin jókat ásítoztam.

Thanos jelenete (elsőrenézős szemmel, főleg ha azt veszem, hogy anno sokan nem tudták hová fog eljutni ez az egész) eléggé WAT, kb. mintha egy vígjátékhoz vették volna fel, csak a konzervnevetés hiányzott a "na akkor majd elintézem én" kijelentés után).

De maga a film simán újranézős, és ezerszer jobb mint az első rész volt.

8/10

[ Szerkesztve ]

(#44) MineFox54 válasza doeeg (#43) üzenetére

MineFox54
(őstag)

Csak én utálom amúgy a MCU-ban a fight jeleneteket? Nyilván, kell az is, de pl az Infinity Warban eléggé túlzásba lett víve...

ltt van ez a napszemüveg. Ezt 2500-ért vettem. Boltban mennyi? 300, mondjuk, ezzel pont {átvertek}.

(#45) doeeg

doeeg
(senior tag)
LOGOUT blog

Ant-Man

Az utolsó olyan film a MCU-ben, amit már láttam korábban. Paul Rudd-ott leginkább a Jóbarátokból ismertem eddig (ott egyébként az egyik kedvenc nem-főszereplő karakterem volt), pedig sok másik vígjátékban is szerepelt már, de valószínűleg nem véletlen, hogy hiába láttam közülük sokat, mégsem tudnám hirtelen fejből felidézni egyiket sem. Amennyire utánaolvastam, ezt a filmet még a Galaxis őrzőinél is jobban temették, már jó előre. Nagyobbat nem is tévedhettek volna (szerintem).

Egy kiváló kaland/vígjátékot kapunk, amely csak nagyon lazán kapcsolódik a Marvel univerzumhoz (amikor először láttam, fogalmam sem volt, mi a jelentősége a Bosszúállók főhadiszállásának, mi az a Hydra, vagy ki az a Sólyom), így önmagában is abszolút élvezhető alkotás. Eredettörténet még nem kötött le, és nem szórakoztatott ennyire a Vasember első része óta.

A három "segítő" fergeteges, de a dolgok felnagyítása / kicsinyítése is sok vicces szituációt szül. Az akciójelenetek (talán kicsit tudatosan) elég jól reflektálnak az eddigi filmek "a világon minden IS elpusztul, és ez csak a kezdet"-jellegű csatáira, itt meg a film végi fő harc egy kislány szobájában történik meg, néhány játék között, cikázó pici lézersugarakkal :C

Paul Rudd brilliáns a szerepben, Michael Douglas nemkülönben, Evangeline Lillyt már a Lost-ban sem feltétlenül a színészi tehetségéért néztem :DDD De lehet, hogy a szkripttel is voltak gondok, valahogy karót nyelt volt az alakítás, és nem jött át, hogy akkor most Hope-nak kellett volna ilyennek lennie a szerep szerint, vagy csak nem tudott mit kezdeni a karakterrel. A személyes történetek, és motivációk azért eléggé átjönnek szinte mindenkinél. A főellenség Crossnak már arra se telt, hogy direktben el akarja pusztítani a világot... :D

Mindenesetre simán magával tud ragadni, már nem először vettem elő (a filmet!!! ;] ). Nagyon kíváncsi leszek a Hangya (és Darázs) Marvel univerzumban betöltött további szerepére.

9/10

(#46) doeeg válasza MineFox54 (#44) üzenetére

doeeg
(senior tag)
LOGOUT blog

Valószínűleg bennünk van a hiba, ezeknek a filmeknek ilyennek kell lennie, és úgy látszik van is rá igény. :) Mondhatnám, hogy ha nem tetszik ne nézzük, de mégis pont ezt csinálom :DDD

(#47) Viktor77

Viktor77
(Jómunkásember)

Kint van a Captain Marvel új és a Bosszúállók 4 első trailere.

(#48) doeeg válasza Viktor77 (#47) üzenetére

doeeg
(senior tag)
LOGOUT blog

Cpt. Marvel nagyon látványos (csihi-puhi-bumm bumm :D ;] ), az Avengers trailerét nagyon bátran néztem meg, és nem csalódtam: semmitmondó, nem hogy spoiler-, de mindenmentes. Nyilván ez pont arra elég, hogy mondhassák: trailert akartatok, tessék. :K

(#49) Viktor77 válasza doeeg (#48) üzenetére

Viktor77
(Jómunkásember)

Spoilermentes? A vége megvolt?
Azon kivül viszont tényleg az. Igazam lett, amit fentebb írtam, egyszerűen nehéz spoilermentes trailert csinálni most.

[ Szerkesztve ]

(#50) oriic válasza doeeg (#48) üzenetére

oriic
(HÁZIGAZDA)

Azért a végén akad minimális spoiler.

Live-Die-Respawn

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.