Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz bambano #6 üzenetére

    A covid miatt szükséges felhőbe költözés iszonyat pénzt hozott nekik. Felvásárolnak, akit tudnak, és egyszerűen nem lesz alternatívája a konzoluknak. A Game Pass olcsó, nyilván hosszú távon akarnak piacot venni vele, és jól is csinálják. Mit kapsz havi 3000-ért a Sonynál nagy a Nintendónál? Online játék lehetőséget? Huszonéves felújított játékokat?

  • Tin

    veterán

    válasz GeryFlash #39 üzenetére

    Filmgyártás igen, a PS5 konzoljával szerintem alig keres, ráadásul az MS sokkal jobban csinálta, hogy Series S néven kiadja a "selejtes" procikat, míg a Sonynál az megy a kukába, és nincs elég PS5. A MILC gyártás elfelejtheted, nem hiszem, hogy jelentős összeget hozna, főleg, hogy annyira jók a hardvereik, hogy felesleges évente cserélgetni. Szenzorok OK, a TV iparág évek óta döglődik, a telefonjaikat nem veszi senki, a hangtechnikában talán, de féláron ment az új XM4-es fejhallgatójuk karácsony előtt majdnem 1 hónapig, és nem fogytak ki a készletek.

    Ha konzol oldalról nézzük a dolgot, az MS nagyon belehúzott. Series X-ből sem hiszem, hogy lényegesen több darabot tudnak gyártani, viszont aki azt nem tud venni, ott a "selejtből" gyártott Series S alternatívának, ami meg mindig kapható. A Game Pass a valaha létezett legjobb játékos csomag, a Sony ennek a közelében sincs. Tudom, hogy a PS játékfelhozatala "jobb" a hardcore játékosoknak, de a casual gamerek 500€ + havi 10€ áron annyit és azzal játszanak, amennyit és amivel akarnak, őket pont nem fogja meghatni, hogy a Sony játékai jobbak. A Nintendo is sokat szív el a gamerekből, de mivel az teljesen más filozófia, nem csoda. A mobilos játékplatformról nem is beszélve, ahova az MS évekkel ezelőtt beszállt a streamelős játékkal, nem is csoda, hogy a Nintendo nem hajlandó engedélyezni a mobilos játékot, mert lemosná őket is vele.

    Az MS a háttérben szépen lassan beleforgatta az üzleti és felhő szegmensből befolyó pénzének egy részét (jó sok pénzt) a játékiparba, és ha a jövőt nézzük, sokkal-sokkal jobban csinálta, mint a Sony. A Nintendónál persze ott van a hordozhatóság előnye, de ők is már a sokadik bőrt húzzák le ugyanarról, a kínálatuk meg nem bővül. A Google meg az NVidia sem képes a streaming platformokkal előtérbe lépni, az MS meg ott van, és ha bukik az egész koncepció, akkor max kiszállnak belőle, ha meg beüt, aratnak vele. Valószínűleg a Game Pass negatív szaldós nekik, ahogy akár ez az Activision felvásárlás is, de a jövőbe néznek, és tudják, hogy majd akkor aratnak, ha a többiek gyengülnek.

    Úgyhogy Sony, ideje felébredni, vagy úgy jársz, mint az Intel. Plecsniből nem lehet örökké élni.

  • Tin

    veterán

    válasz GeryFlash #43 üzenetére

    Tehát 100 millió eladott példánnyal keres 1 milliárd dollárt, az MS meg ennek 67x-esét kifizeti a játékgyártóért.

    Chaser: ja, lehet, de nem hiszem h külön gyártanak SOC-ot hozzá. Az a selejt, letiltott egységekkel.

  • Tin

    veterán

    Na, Sony részvényei 20 milliárd dollárt estek ma az MS bejelentés hírére. Hány évi profit is az?

  • Tin

    veterán

    válasz #54625216 #64 üzenetére

    Ha jól számoltam a fenti ábra alapján, akkor 2.4 milliárd dollár volt a Sony 2020 első negyedéves profitja. Tehát az évi az valahol 10 milliárd dollár körül van. Ha részvényben most buktak 20 milliárdot, az nagyon sok. Az MS felvásárlás árának 1/3-a, a Sony 2 éves profitja pár óra alatt.

    Persze, lehet azzal takarózni, hogy "na de ezek részvények", meg hogy "pillanatnyi árfolyam", de ha esetleg a színes-szagos PS5-ből kihúzzuk a fejünket, és objektíven nézünk a dologra, akkor eléggé ijesztő ez a Sony számára, ugyanis nem hogy nem tud felmutatni semmilyen újítást, de akár a játék-streaming piacra való belépésük is évekig eltarthat, már ha a hasznát is ők akarják lefölözni.

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz #54625216 #70 üzenetére

    Ha így magyarázod el nekem a dolgot, abból teljesen világosan kiderül, hogy csak le akartál hülyézni, de legalábbis hülyének néztél azért, amit írtam.

    A Sony részvényei az MS lépésére estek 13%-ot.

    Ha ez nem erős jelzés nekik a piac felől, akkor semmi. Erről szólt a hozzászólás, és remélhetőleg átment nekik is, mert neked, úgy látszik nem. Megértem, ha Sony vagy PS rajongó vagy, és idejöttél a topikba szakérteni vagy temetni, de ha mindenképp közlendőd van valaki felé, akkor legalább annyival megtisztelhetnéd, hogy feltételezed róla, hogy tudja, mit miért mond, és nem arra használod fel ezt az alkalmat, hogy kényszerű okoskodással bizonyítsd magadnak, hogy érsz valamit.

  • Tin

    veterán

    válasz Chaser #69 üzenetére

    Az kemény... pedig a selejtes megoldás lett volna a jó húzás.
    Az elején, amikor még jobban követtem, mindenki azt mondta, hogy tényleg a selejtet használják fel, de akkor úgy tűnik, mégsem.
    A lényeg ettől még az, hogy (valamilyen) új generációs MS konzol mindig vehető, PS5 meg nem. Ebből a szempontból jó húzás volt részükről ez.

  • Tin

    veterán

    válasz #54625216 #76 üzenetére

    Látod, pajti, pont erről beszéltem. Keservesen próbálod a számba adni azt, amit nem én mondtam, csak te képzelted hozzá, azért, hogy bebizonyíthasd - vélhetően magadnak -, hogy jobb vagy. Máskülönben miért akarnál megszólítani vadidegen embereket, el újraértelmezni (eltorzítani) a véleményüket, ha nem azért, hogy okosabbnak mutasd magad? Az, hogy ezek után még engem vádolsz személyeskedéssel, persze csak hab a tortán, de ha erre van szükséged, persze, te vagy a jobb, talán még a legjobb is az egész széles topikban :D

    És csak azért, hogy segítsek kicsit visszatérni a valóságba, megosztanám veled újra az eredeti kommentem a második segítséggel együtt, ami körül már a többedik kört futod, mint kutya a farkát kergetve:

    Na, Sony részvényei 20 milliárd dollárt estek ma az MS bejelentés hírére. Hány évi profit is az?

    A Sony részvényei az MS lépésére estek 13%-ot.

    Hogy ebből hogy sikerült egy "hülye aki leírja mert közgazdaságilag és egyébkéntis" véleményt kihoznod, nem tudom, de újra csak ugyanazt tudom mondani: egy farok van előtted. És remélem, hogy barátod, a Sony észrevette a jelzést, és nem jut az Intel sorsára.

    Ezennel pedig befejeztem ezt a felesleges és meddő beszélgetést, és udvariasan megkérlek rá, hogy csiszold magad máson fényesebbre.

  • Tin

    veterán

    válasz Chaser #78 üzenetére

    Jogos, mindig elfelejtem, hogy ez már egy lassan másfél éves konzolgeneráció, ennyi idő alatt pedig illik azért kicsiszolni egy gyártást. Csak valamiért meglepett, mert főleg ebben a "chiphiányos" időszakban (oké, előre nem tudhatták tervezéskor) pont jó ötlet a selejtet is felhasználni.

    Nálam az döntött, hogy ingyen adtak Alzánál a tévé mellé egy One X-et karácsony után. Hát mondom, valamit úgyis vettem volna, köszi. A GP pedig az egyik legjobb dolog olyanoknak, akik hetente 1-2 játszanak, és van más életük is. Amúgy SX-et is terveztem venni, de annyira felesleges egyelőre, hogy jó a One X is. De ha vennék, 500€-ért semmibe sem kerül, most meg, hogy a GP-t még jobban feltöltik játékokkal, nem is tudom, miért venne bárki, aki nem elhivatott, mást, mint Xboxot.

    Félre ne értsen senki, én teljesen elfogadom, hogy a Sony exkluzívjai sokkal jobban, de a játékos társadalom bővülése nem feltétlenül a fanatikus játékosok bővülését jelenti, hanem olyanok is becsatlakoznak, akiknek eddig nem volt konzoljuk, és van heti pár órájuk játszani az életük mellett, de nincs idejük-kedvük-energiájuk arra, hogy napokat toljanak félárnyékban csíkszemmel a konzol előtt. Ha pedig az alkalmi játékosokat vesszük, nos, nekik egyértelműen az Xbox. Netflix árért valagnyi játék, és nem kell keresgélni, csak kiválasztani a listából.

  • Tin

    veterán

    válasz Chaser #81 üzenetére

    Jaja, ezért írtam, hogy tervezéskor, nyilván nem bő 1 éve indult ez a történet. Asztaliban mindegy is, hogy 7nm, nyilván pár év múlva már "hú, de elavult" lesz, de akkor majd jön egy szériaközepi, még bikább modell úgyis.

    A One X-et meg minek adnám el, egyelőre mindenre (is) jó, meg hát tényleg ingyen volt (a teljes árú) TV mellé. Poénosabb a másik gép, a One S digital, amit asszem 2 éve szórtak ki karácsony előtt akcióban, valami kőkemény 80€ volt darabja, vettem is a családban párat. Oké, nem egy erőgép, de a gyerekeknek tökéletes arra, amivel játszanak, azokban még úgysincs akkor szükség az erős hardverre.

    Következő dolog, amire kíváncsi leszek: Samsung Exynos 2200, RDNA2 mobilon. Baromira érdekel, hogy megveti-e az AMD a lábát a mobilokban is, a következő 1-2 év érdekes lesz ebből a szempontból. De ez már offtopic.

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz Carlos Padre #84 üzenetére

    Ja valószínű én jöttem be az MS cikk alá xbox fanboyozni meg a potya az istenezni. Az aláírásom is nekem provokatív. De legalább helyesen írnál angolul.... :D

Új hozzászólás Aktív témák