Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz Hieronymus #22 üzenetére

    Ezzel egyet értek. Én 1,5 évig éltem Skóciában, meg majdnem egy évet Németországban (Bajorország).
    Abszolút értéken összehasonlítva azt mondanám, hogy összességében mind a két helyen kb 25%-al lett drágább a bevásárlás ha ugyan azt akartam venni mint itthon.
    De pl ha az ember kicsit rugalmasabb akkor még olcsóbbra is kijöhet.
    Pl a UK-ben elég jellemző a 2-t fizet 3-at kap típusú akciók. Ha ezekre tudatosan épít az ember akkor nagyon sokat nyerhet. A tisztálkodószerek, mosópor szerintem olcsóbb kint mint itthon. A péktermékek drágábbak, de szerintem valamivel nagyobbak, meg mintha tömörebbek lettek volna (nyílván nem egyforma, vizses zsemlét nem nagyon lehet kapni, tiger rolls volt a legtöbb helyen). A csirkehús drága volt nagyon mind nyersen, mind feldolgozva, de marhát már simán lehetett kapni 2-2500 Ft körül, ami meg nagyon kedvező. Én tengerparti részen dolgoztam így ott a halakat is fillérekért szórták a piacon vagy a helyi tescoban. Volt időszak amikor a garnélának 5 font volt kilója...
    A németeknél rengeteget számít, hogy milyen láncban vásárolsz. Pl egy Rewe jóval drágább mint egy Lidl. Plusz érdemes szétnézni, mert nem a legolcsóbból van a legtöbb, meg a legnagyobb betűvel kiírva, mert ott mások az igények.

    Szóval abszolút értéken valóban némileg drágább minden, de azért ha vásárlóerő paritáson nézzük már nagyon más a helyzet.

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák