Új hozzászólás Aktív témák

  • szupermacs

    veterán

    válasz Zeki #21 üzenetére

    Tényleg jó lenne, egyet értek veled, de amíg vannak 1bites emberek, addig kellenek a könyvek is. Nem változtatja meg a gondolkodásukat semmi.
    Pont most volt Indexen egy cikk a Telekomról, nem olvastam el, csak a kommenteket a FB oldalon (ezért is követem őket, mert olyanokat röhögök rajtuk) és olyanokat írnak, hogy milyen dolog lesz már az, hogy nem fogja tudni a számlákat kp-ban fizetni. Elmagyarázzák szépen, hogy aki hülye, az menjen el szépen a postára, de előtte vegye ki a pénzt az ATM-ből, hogy utána fizessen be bármit is, mert ennyi esze van. Sokan még mindig abban hisznek, hogy ez a régimódi bevált dolog, ami nekik évtizedekig ment, az most is jó. Hátráltatják a fejlődést. Én nem tudom mikor voltam utoljára postán bármit is fizetni. Nem volt rá szükségem, mindent neten keresztül intézek. Azt sem értem, hogy miért kell bemennem a bankba különböző ügyintézések miatt, amikor a bankkártyámon van digitális aláírás, a kártyaszámot is megadva mellé meg be tudnak azonosítani. Akár a személyi számomat és lakcímemet is kérhetnék egy netes oldalon keresztül, ahol elintézhetek a folyószámlámon bármit, de nem. Be kell menni, sorszámot húzni, kivárni és a nap végére lefáradt ügyintézővel beszélgetni, hogy mit szeretnék. Mintha sok embert ez tartana életben. És mondják nekem, hogy ne legyek ennyire lusta, hogy neten keresztül digitálisan akarok mindent elintézni. De ez nem a lustaság, hanem nem akarok munkahelyről eljönni korábban és rohanni sehova, mert minden bezár ahova el akarok érni.

    Nincs előfizetésem telefonra, de a feltöltőkártyáért sem megyek már el a boltba, hogy megvegyem, hanem utalom a pénzt a neten keresztül. De vannak, akiknek nincs annyi kapacitásuk, hogy ezt megcsinálják.

    (Aki meg képes FB-on írogatni, hogy ő végig akarja állni a sort és kp-ban akar fizetni, nem neten keresztül, az meg is érdemli. Mert a lehetőség neki is adott [FB=van internete=megoldhatná ott is] csak szegény hülye hozzá.)

Új hozzászólás Aktív témák