Új hozzászólás Aktív témák

  • cog777

    senior tag

    Javaslom a spammelesert valo 30 napos kitiltas bevezeteset.

    A temahoz:
    Mi is bevezettuk a kijelzo ido limitalasat a csaladban. Muszaj volt mert a gyerek nem birt elszakadni a tabletjetol. Foleg a gyerek szamara erosen vonzo temaju/grafikaju jatekok miatt. Inkabb attereljuk a csaladban kozosen eltoltott tevekenysegekre, megha az csak fozes vagy haztartasi munka is.

    Szerencsere a kutyuido korlatozasa nem olyan nagy problema, imadja a gyerek a lovakat, sok idot tolt veluk de szerintem aktiv kontrol nelkul valoszinuleg visszaesne.

    Talan a valo eletben vegezheto aktiv tevekenyseg, hobbi hianyzik sok gyereknek es a kutyuzes csak egy hianypotlas. Kellene talalni mas elfoglaltsagot _is_ mint a kutyuzes. Hogy ne csak a pontszam noveles a jatekban legyen a napjanak a celja.

    A csalad eleteben is sokat hasznaljuk az internetet (nem csak szorakozasra): szamlak befizetese, taborokra valo befizetes, iskolai uzenetek (na ez vicces, neha elozo este irjak be hogy reggel kirandulas :DDD ), csalad szamara hasznos programok felkutatasa a kornyeken (gyumolcsszedes es ebbol dzsem fozes, kirandulas).

    A gyerek latja hogy aktivan hasznaljuk a netet es a kutyuket, persze ez a mintaja, de muszaj felugyelni es kontrol alatt tartani es ramutatni hogy ezek hasznosak, de modjaval.

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • Béééla

    őstag

    válasz cog777 #4 üzenetére

    A kütyüzéssel a világon semmi gond nincs, csak a kütyüválasztással. Kapjon egy micro:bitet, Arduinót vagy hasonlót, és nem csak produktívabb lesz a gyerek, hanem mellékhatásként kábszizni se fog (mert nem lesz zsebpénze rá, hiszen az Aliexpress összes szenzorát ha megveszi, nem marad mani másra)
    Én összetettem volna a két kezem, ha az én időmben lett volna YouTube magyar tutorialokkal. Vagy fater kísérje le a gyereket, ez olyan hobbi mint a gyerekvasút vagy a cici.

    Bélabá

  • Norb79

    őstag

    Én nem csak, hogy szabályozom az időt, amit kütyüzhetnek, de felraktam a lányomnak (9 éves) a telefonjára a google family cuccot, amivel le lehet tiltani majdnem mindent, hogy ne tudjon olyan dolgokat nézni/letölteni/stb. Elszigetelni nem lehet, már az osztálytársakkal is viberen tartja a kapcsolatot, aminek következménye, hogy első szülői fő témája momo lett.
    Fiam meg 8 éves, ők meg mindent tudnak a minecraftról az osztálytársaival, más témájuk sincs, pedig a fiam nem látott minecraftos videót két éve (korábban nagyszülőknél nézett ilyesmit, le lett tiltva), és nem is játszott vele. Ennek ellenére tudja és mondja mi merre hogy. Nem lehet ezektől elzárni őket sehogy.

Új hozzászólás Aktív témák