Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    Írjatok bátran, kíváncsi vagyok a véleményetekre a lemezzel kapcsolatban! Vitassuk meg!

    Get Moded!

  • Hevius

    tag

    Szép kis pack. én most töltöttem le az új albumot a netről még nem volt időm végig hallgatni de rajta vagyok az ügyön. :D

  • brumesz

    aktív tag

    válasz Hevius #2 üzenetére

    ezt talán ne hangoztasd :DDD

    tényleg igényes kis pakk, ahogy az írás is!
    DM-Fan:
    a helyedben a képeket kicsit szétszórnám az írásban, hogy mindenhol legyen 1-1 :)

    [ Szerkesztve ]

    cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

  • Kiskutya

    veterán

    Hali!

    Tetszik a kritika! Nekem szinte ugyan azok a számok tetszenek amik neked ,kivéve az első szám, mert az nekem valamiért tetszik jó kis bevezetése az albumnak, 1dologbanban igazat adok talán lehetne rövidebb.

    Egyébként mennyibe kerül ez a csomag? (lehet hogy benne van az írásodban csak átsiklottam felette)

    hmm...

  • FoxiestFox

    félisten

    Brutális egy írás... a jó értelemben. Látszik hogy van benne meló. :)
    Én nem vagyok oda a DM-ért, de van pár számuk ami nekem is bejött, és hangulatos.
    Élvezd a szerzeményed! :)

  • Krix

    őstag

    Nagyon kimerítő írás, gratulálok. Igazán kíváncsi lettem az új lemezre. :K

    Egy apróságot ki tudnál javítani. A francia mester neve helyesen: Jean Michel Jarre

    If it is not broken then don't fix it!

  • LLKobe

    veterán

    válasz DM-Fan #1 üzenetére

    Na végre :C Jó kis írás, egy rossz albumhoz :( Sajnos nekem ez a lemez óriási csalódás, szerintem 84' óta nem volt ilyen gyenge albumuk.... Az én véleményem: a 13 dalból összesen 5-re tudom azt mondani hogy üti a kellő színvonalat, az 5-ből pedig max 3-ra hogy igazán jó. Rengetegszer végighallgattam már az egészet, de igazából csak a Wrong-nál érzem az "ereszd el a hajam" hangulatot, a többi nem fog meg igazán. A Jezebel-nek még nagyon jó a énekdallama és a szövege, dehát lássuk be, nem is szól alatta zene.

    Összességében így utólag azt mondom hogy ebből az anyagból egy kövérebb maxira futotta volna. Tényleg csak a Wrong miatt nem mondom hogy jobb lett volna, ha tényleg a PTA lett volna az utolsó album... Sajnálom, de a koncert biztos ütős lesz.

    És még valami: mikor megtudtam hogy megint Ben Hillier lesz a producer kezdtem aggódni, és mint kiderült jogosan. A PTA-en nagyszerű számok voltak, igénytelen, puritán minimál stílusban, a lemez mégis jó lett, mert maguk a számok ütősek voltak. De itt gyengébb a felhozatal, és ez a nyomoronc Benny is túlerőltette a minimál stílust, ami már az előző albumnak is inkább a kárára vált.

    Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

  • dmon

    aktív tag

    Ahány ember annyiféleléppen látja ugyanazt. Ez benne a szép. :)
    Szerintem ez lett a legjobb lemezük amióta Wilder kilépett. Épp most hallgattam meg kb 20 adszor, most éppen fejhallgatóval (ezt ajánlom mindenkinek mert érdekes hangok jönnek elő) és egyre jobban tetszik. Az természetes hogy emészteni kell ezt is mindent DM albumot, de hát azért szeretjük ugye.
    Kedvenceim az albumról : In Sympathy, Fragile Tension, Wrong, Peace, Corrupt. És sztem a Gore szóló Jezebel is hozza a szokásos színvonalat.
    Nekem nagyon bejön ez a retro "fémes" hangzás ami több dalban is hallhatóan az alapot adja. És sztem jelentősen eltér az előző albumtól a hangzása.

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    "...A harmadik dal, a már korábban single-ként bemutatott Wrong. Ugyan nem gondoltam volna ezt a lemez debütálása előtt, de sokadik hallgatás után azt kell mondjam, hogy nálam talán ez a dal a lemez legerősebb pontja..."

    Akkor inkább meg sem hallgatom. A Wrong alatt hallható C64-szintű zene kb. 30 éves, anno ilyenek mentek pl. az Ikari Warriors alatt. Lehet, hogy tényleg ideje befejezni...

    https://www.coreinfinity.tech

  • a2d2

    addikt

    Én csak a júniusi koncerten voltam ott, fergeteges volt. Igazából a régebbi számok tetszenek, de természetesen meghallgatom ezt is amint tehetem.
    Ja amúgy én is Rock mániás vagyok, lájtosabb metál beütéssel, de ez a DM tényleg egy üde színfolt a zenei világban.

    A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • azbest

    félisten

    Meg is néztem felkerült-e már arra az online zeneboltra, ahol bele szoktam hallgatni az albumokba, na ma még nincs, akkor majd holnap (vagy este, az időeltolódás ugye) :)

    Sláger rádión is leadták már valamelyik új dalukat.

    kicsit off: régebben láttam/hallottam egy feldolgozást: Enjoy the silence dallama, instrumentális (nincs ének) és a videóklippben robotok harcoltak.... tudja valaki melyik előadó milyen cím alatt produkálta? Esetleg valamilyen remix lenne?
    TV-ből felvettem annó, de már nincs meg a lemez amire kiírtam :(

    Szerk: na ilyen mázlit :D A címre rákeresve kibukott Talla 2XLC, tőle a "Can you feel the silence" http://www.youtube.com/watch?v=6Ddz6BG2L4c

    [ Szerkesztve ]

  • Pompi

    MODERÁTOR

    Megkérem a kommentelőket, hogy ne menjen el a topik abba az irányba, hogy ki honnan, mikor és miért töltötte le az az albumot, még ha így is van tartsa azt magában, mert nem ettől lesz nagyfiú és nem vállveregetést fog érte kapni.
    Ha legális formáról van szó, akkor az természetesen más eset. Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    Feel Good Inc.

  • Sanyix

    őstag

    na ha ugyanolyan "hangzású" mint a pta, akkor ez se lesz a kedvencem... pedig azon is jó zenék voltak, de sajnos egyre whitefülübb vagyok, és valahogy iszonyúan idegesít az a torzulós recsegős sokolrádiós hangzás, főleg a régebbi albumok minőségéhez hasonlítva... miért nem adják ki normális minőségű változatban is? Aki meg sokolozni akar az azt hallgatná...

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz LLKobe #7 üzenetére

    Szerintem benned még nem érett meg eléggé a lemez, kolléga. A Playing The Angel emlékeim szerint neked nagyon tetszett anno és ez a lemez sem sokkal marad el attól véleményem szerint. Nem lehet, hogy inkább neked változott az ízlésed azóta?

    Nem is értem, hogy Ben Hillier producer státusza miatt miért aggódtál, hisz a PTA-t is ő producerálta. Ha majd megnézed a werkfilmet, akkor láthatod, hogy nem ő szabta meg a fő irányvonalat, abszolút Martin vezérelvei szerint készült a lemez, az ő hóbortja mostanában az analóg hangzás és a dalok nagy részét is ő írta. A jó producer csak arra hivatott, hogy kordában tartsa a bandát és esetleg kreatív ötletekkel segítsen, ezt a határt szerintem ő nem is nagyon lépte át.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz sh4d0w #10 üzenetére

    Hát, nem tudom. Ilyen erővel akkor ne hallgassunk Kraftwerk-et sem, mert ők meg fullra a '70-es évek szintetizátor- és modulátor-hangjaiból építkezik még ma is. Ennek ellenére hatalmas volt a 2005-ös koncertjük.

    Én szeretem, ha egy banda kísérletezik és pont azért találom érdekesnek ezt a lemezt is, mert anno én is C64 mellett nőttem fel és érdekes, ahogy az a hangzásvilág megelevenedik és működik egy mai lemezen. Ne írd le a lemezt úgy, hogy még nem hallottad, sok érdekes dal van a lemezen, amelyek eltérnek a Wrong-tól.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz finest #16 üzenetére

    Azért, hogy érzékelhetők legyenek a doboz méretei. Az ezresről szerintem kb. mindenki tudja, hogy mekkora, mondhatni referenciaméret. Így szokás fotózni, ha méretet akarsz érzékeltetni.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Sanyix #14 üzenetére

    Hát, azt azért nem mondanám, hogy Sokol-rádiós a hangzás. :Y Mi az, hogy normál minőségű változat? Ezt a lemezt ilyennek készítették, ráadásul 5.1-re keverve is megkapod még az olcsóbb CD+DVD verzióban is korrekt áron.

    A PTA SACD-verziója úgy szól 5.1-ben, hogy ledönti a házat, de a Universe DTS-ben is nagyon üt, nemkülönben a stereo CD verzió sem. Attól, hogy effektes (pl. tömörítéssel érnek el bizonyos hangzásokat) még nem fog szarul szólni, a dinamika, a hangspektrum megvan, az énekek kristálytiszták. Normális hangcuccon ledönti az embert a lábáról és hihetetlen élményt nyújt. Egy minőségibb fülesben is fantasztikus részletekre lehetsz ám figyelmes ebben a Sokol-rádiós hangzásban. Gyenge hangrendszerből meg minden gyengén szól. Szerintem a lemez pont hogy inkább egy audiofil csemege.

    Meglátásom szerint a rajongók nagy része alapvetően ott követi el a hibát, hogy egy újabb Music For The Masses-t, vagy Violator-t, vagy Songs of Faith And Devotion-t szeretne hallani és ami ezektől különbözik arra kevéssé nyitott. Számos olyan DM-rajongó ismerősöm van, akinek a SOFAD-nál véget ért a DM és nem is szívesen hallgatja az újabbakat, mondva, hogy az már nem DM, nincs Alan Wilder, a tagok megfásultak. Az tény, hogy Alan Wilder őstehetség volt és finom, nüansznyi részletekért ő volt felelős, de sokan kicsit túlmisztifikálják a szerepét szerintem. Az agytröszt mindig is Martin volt (meg korábban Vince Clark). Tudomásul kell venni, hogy azóta eltelt 15+ év, a tagok öregedtek, a zenei piac és annak elvárásai átalakultak. Ha folyton ugyanazzal jönne ki egy banda, rövid úton unalmassá válna. A DM-ről pedig minden elmondható, csak az nem, hogy lenne két egyforma lemezük. Pontosan ez a szép bennünk, ami egykoriban (és mai is szerintem) a hitvallásuk volt, hogy "never use the same sound twice", vagyis soha ne használd kétszer ugyanazt a hangot. Ennek azóta is maradéktalanul eleget tesznek, elég csak arra gondolni, hogy koncerten egy szimpla hangeffektből már mindenki tudja, hogy melyik dal fog következni, pedig még le sem ütötték az első taktust.

    Kell a kísérletező kedv, legfeljebb gyengébb lesz az adott lemez. Na és akkor mi van? Ha ez az ára, hogy rátaláljanak egy új útra, akkor legyen. Eddig sem volt minden DM lemez hibátlan, sőt, szerintem olyan lemez nem nagyon van egyetlen létező előadótól sem (na jó, azért van).

    De ahogy az már elhangzott itt: attól szép a világ, hogy különbözőek vagyunk. Valakinek ez tetszik, valakinek az. Nem tetszhet valami mindenkinek.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • azbest

    félisten

    válasz azbest #12 üzenetére

    Na így legyen mindig igazam :)

    Direkt link a webes felületre:

    A zenehallgatáshoz szükséges:
    - ingyenes Rhapsody kliens: [link]
    - indítás után a My Account -> Subscribe :

    - 7 day free pass ( 7 napos ingyenes használat), egy email címet és egy jelszót kell megadni, utána rögtön használatba is vehető. Ha lejárt a 7 nap, akkor havi 25 számot lehetéséges ingyenesen meghallgatni, azon felül 30 másodperces mintákat enged csak. (Egy friss album meghallgatásához éppen elég :) )

    Ennyi az egész és máris szól a zene, ingyenesen... legálisan. :K

    (#13) Pompi: remélem nem haragszol ennyi reklámért, nekem nagyon szimpatikus ez a rendszer. Kár, hogy előfizetni csak USA rezidenseknek lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • Mercutio_

    félisten

    válasz DM-Fan #19 üzenetére

    "A DM-ről pedig minden elmondható, csak az nem, hogy lenne két egyforma lemezük"

    "Azért is furcsa a dolog, mert a jelen lemez, gyakorlatilag a testvérlemeze is lehetne a Playing The Angel-nek, annyira hasonló hangzásvilága van" :DDD

    Félreértés elkerülése végett: 20 éve már ott csápoltam a PeCsa-ban :B , de ezt a ziccert nem lehetett kihagyni :N

    Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Mercutio_ #21 üzenetére

    A testvérlemez és az egyforma lemez között azért van némi különbség. A hasonló hangzás és az azonos hangzás azért nagy kettő. Annyiban hasonlóak, hogy analóg eszközöket használtak mindkettőnél, a koncepció hasonló. A dalok hanganyaga és ezáltal hangulata azonban teljesen más.

    Get Moded!

  • depmod

    senior tag

    Nahát, ezt is megéltem, hogy egyik kedvenc bandámról a kedvenc oldalamon írnak. :C :C

    Amit sajnos azonban nem tudok ilyen nagy örömmel elmondani, az az album megfelelő minősége. Hát, kedves Dave és Martin, ez bizony nagyon haloványra, mit haloványra, reém gyengére sikerült. Isten látja lelkemet, meghallgattam az egész lemezt vagy 5-ször, de nem találtam benne semmi újat,semmi ütőset. Van néhány dal, ami még elmegy valahogy( In Symphathy, vagy a Fragile Tension), de a többi...

    Valahogy nagyon egy B albumhoz tudnám hasonlítani, annak idején a Breathing in fumes-sal voltam így. Semmi új, mondhatni megcserélt dallamok és hangszerelés. Yazoo-s hangzás, Vince Clark nélkül.

    Egy tuti. A jó marketing és a múltja az, ami hajtja még a DM szekerét, mert lássuk be, ha ez egy debütáló album lenne, a kutya sem tudna a csapatról, mert ki a fene foglalkozna egy ilyen anyaggal akkor, ha nevesincs banda adta volna ki.

    Szomorú vagyok, nem dédelgettem nagy reményeket ehhez az albumhoz, de ez övön aluli volt. Az Ultra a maga nemében szenzációs volt, kellően depressziós egy Dave lábadozás utáni korszakhoz, Alan Wilder nélkül. Aztán az exciter és a Playing Angel már lejtőre tette őket.

    Bocsánat, hogy ennyire negatívan láttatom a helyzetet, de kicsit el vagyok keseredve amiatt, hogy mára a DM egy megfakult együttes lett. Egy tuti. A koncerten nem leszek ott, az ETS,a WIMS-t a WIME-t a Personal Jesust és a többit már annyiszor hallottam tőlük itthon és külföldön, hogy már elég volt.

    Ezúton is szeretném megköszönni a cikk írójának a sorokat :R :R :C :C , elegem volt a már sok, magát kritikusnak és újságírónak tiluláló tehetségtelen majomból, akik úgy írtak cikket, hogy sokszor azt sem tudják, hogy hány albuma is van a DEPECHE MODE-nak.

    ..., akkor a nyuszi b***hatja!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz depmod #23 üzenetére

    Részben egyetértek az általad írtakkal, bár én inkább úgy érzem, hogy a DM jelen pillanatban erős kísérletező korszakát éli (ez a kiadványon található kisfilmből is tisztán lejött), amiben mindig benne van, hogy gyengébb lemez születik, mint amit a rajongók várnak. Őszintén megmondom, hogy nem is tudom, hogy milyen hangzásúnak kéne ma lenni egy DM-nek, de abban szerintem megegyezhetünk, hogy az is fura lenne, ha újra kihoznának egy olyan lemezt, amelynek hangzásvilága szorosan igazodna valamelyik korábbi favorit sorlemez stílusához. Az önismétlés szerintem gyávább és jobban elítélhető dolog egy zenekarnál, mint ahogy magad is írtad, hogy unásig hallgattad már az Enjoy The Silence-t, a Walking In My Shoes-t, vagy a World In My Eyes-t. Szóval szerintem az ezekhez hasonló produkciók is szánalomra lennének méltók, mert akkor meg azzal vádolnák a Depeche-t, hogy újra megpróbálja meglovagolni azt, ami egyszer már nyerő volt.

    Én azt gondolom, hogy belefér egy ilyen múltú bandánál egy rosszabb lemez is, nekem speciel a Playing The Angel sokkal jobban bejött mint az Exciter, szóval szerintem nem lehet exponenciális romló tendenciáról beszélni velük kapcsolatban. Pont ez a szép egyébként a DM-ben, hogy nincs két olyan rajongó, akinek pontosan ugyanaz tetszene a közel 30 éves életműből. Elég széles (megkockáztatom, hogy műfaji-) skálán mozog a banda által ez idő alatt asztalra letett zenei anyag. Szóval szerintem nem kell végleg leírni ezt a zenekart, sosem lehet tudni, hogy mit hoz a jövő, Dave meg még egyébként is viszonylag újonc a dalszerzésben, viszont nem működnek rosszul egyes dalai, ahogy az a PTA-ön, vagy a Hourglass-on is hallható volt (meg most is).

    A cikkért nincs mit köszönnöd, örülök, hogy tetszett.

    Get Moded!

  • depmod

    senior tag

    válasz DM-Fan #24 üzenetére

    Különbözőek vagyunk, amit írta, az az én saját véleményem.
    Én úgy érzem, hogy 97 utáni albumok nem hozzák a részemről elvárható szintet.

    Az nem baj, hogy új dolgokkal kísérleteznek, de ez minden 2000-es albumuknál már egy picit sok. Az a baj, hogy ha valaki kedvel egy zenei műfajt, egy együttest, akkor hajlandó a rosszat is elfogadni tőle akkor is, ha az egyébként nem érdemli meg. Minél többet hallgatod a dalokat, annál jobban tetszenek, ha meg emocionálisan is el vagy kötelezve, akkor meg aztán persze hogy szebbnek és jobbnak találod azt, ami nem biztos, hogy ténylegesen jobb.

    Azt tudom, hogy mikor meghallgattam a először a SOFAD-ot, akkor teljesen padlót fogtam, pedig hangzás és érzelmi világa a közelében sem volt a Violatornak. Ultra szinteén, habár az már kicsit túl depressziós volt a lelkemnek :P

    De ezk az újak egyszóval számomra beazonosíthatlanok szinte minden szempontból.
    Dave zenei szakértelmét és dalszerzési munkásságát meg inkább nem emelném nagy magaslatokba, mert az ő világa igencsak érdekes. Nem rossz a rockos stílus, de kicsit gagyi, De a Dirty Sticky nem rossz, habár ahhoz meghallgattam párszor, hogy valami jót találjak az albumon.

    Én azon a véleményen vagyok, hogy lejtementben van a DM már egy évtizede, és a gond az, hogy nem látom a fényt az alagút végén.
    Az meg hatalmas "önbizalomra" vall, hogy még ki sem jött az új album, és már hirdetik a koncertet. Gondolkodtam, hogy elmenjünk a párommal a mostani koncertjükre, de úgy döntöttünk, először várunk, meghallgatjuk az lemezt, aztán jegyvásárlás. Hát nem így lett. Nem idézném a páromat, de kérte hogy kapcsoljam ki a lejátszót a Jezebelnél, mert bántotta a fülét az, amit hallott. Pedig ő vérbeli módos volt, 89-ben annyira kocka és csíkos volt, hogy csak na.

    ..., akkor a nyuszi b***hatja!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz depmod #25 üzenetére

    Az Exciter-t én sem szerettem különösebben, de azért el kell ismerni, hogy azon is volt egy-két erős szám (Dream On, Sweetest Condition, Breathe, I Feel Loved). A Playing The Angel-lel kapcsolatban viszont fenntartom, hogy nagyon rendben van. Az új lemez ennél csakugyan gyengébb, de azt szerintem semmiképp nem lehet kijelenteni, hogy egy évtizede lejtmenetben lennének.

    Az én meglátásom az, hogy a rajongók zöme nem tud elszakadni a Violator - SOFAD lemezpárostól. Egy dolog tény, a DM akkor volt a csúcson, ezzel nehéz is lenne vitatkozni. Sokaknak már azzal meghalt a DM, hogy kiszállt Alan Wilder, pedig szerintem a banda az Ultra-val nagyon is megmutatta, hogy nélküle is képes erős anyagot letenni az asztalra, csak egyszerűen sok rajongó nosztalgiával gondol arra, hogy "bezzeg mikor még négy bőrdzsekis fiúból állt a DM..." Igen, állt, pont. El kell ettől szakadni. A nyolcvanas évek véget ért. Sokaknak a DM nem is zeneileg jelent sokat, hanem azért, mert a fiatalságukat juttatja eszükbe. Sokaknak épp ezért teljesen mindegy milyen zenét játszik épp a DM az új lemezen, akkor is kajálják. A másik oldal meg pont az ellenkezője: nekik szintén teljesen mindegy, milyen zenét játszik aktuálisan a DM, ők úgyis csak arra vevők, amire ifjúkorukban tomboltak a jelenlegi nejükkel/férjükkel, illetve akkori barátnőjükkel/barátjukkal.

    A legnagyobb érzelmi töltettel amúgy nálam pont a SOFAD bír, szemben az egyébként mesteri és számomra szintén talán legkedvesebb Violator mérnöki, gépies, programozott zenéivel, az a lemez él, méghozzá nagyon érzelmes módon. Annál kimunkáltabb anyagot nehéz lenne letenni az asztalra, mint ahogy a lemez turnéját is nehéz lenne fölülmúlni. Igen, csak ne felejtsük el, hogy az a lemez olyan körülmények között született, valamint a turné olyan dolgokat hozott, amik majdnem megölték a tagokat. Dave és Martin életük legsötétebb napjait élték akkor, a lemez pedig kínkeservvel készült el. Mégis akkor nyújtották a legcsodásabb teljesítményt. Furcsa paradoxon ez, de szerintem nem véletlenül nem fordulnak rá újra arra az ösvényre.

    A zenei közízlés sajnos évről-évre silányabb, de a DM szerintem még jóval az átlagszínvonal fölött található a jelenlegi munkáival is. A DM rajongók nagyon széles körből kerülnek ki, pont a SOFAD az oka, hogy a DM elektro-szintipop műfaja iránt vajmi keveset érdeklődők is tömegével kerültek a DM hatása alá a '90-es évek első harmadában. Megfigyelésem szerint főleg ezen rajongók mondják azt, hogy rossz lemez a Universe. Ezek az emberek nemigen hallgatták a Construction Time Again-t, vagy a Some Great Rewards-ot.

    Én például nagyon szeretem a Kraftwerk-et is, és ilyen füllel hallgatva szerintem sok pozitív dolgot tartalmaz ez a friss lemez.

    Asszem azzal nem vagyok vádolható, hogy elfogult lennék a DM-mel szemben, mivel én is nyíltan megírtam, hogy a lemez fele kuka. De mutasson bárki egy olyan előadót most, 2009-ben, akinek egy friss lemezén minden dal maga a tökély. Még az oly sokra tartott U2 friss lemezéről sem tudnék 3 olyan számot sem mondani, ami megmozgatna, pedig az már nagy szó, mondjuk ezt már a U2 előző lemezénél is éreztem.

    Dave szerintem nagyon hektikus dalszerző. Vannak briliáns ötletei, ugyanakkor egyes dalai meg hallgathatatlanok. Én spec. a Paper Monsters-t nem igazán szeretem, a Hourglass-on azonban számos jó dal van, de persze azon is van totál hallgathatatlan förmedvény. A PTA-s dalai viszont nekem tetszettek és most is van két olyan Dave-dal a lemezen, ami szerintem nagyot üt.

    Szóval én nem érzem úgy, hogy a DM kiégett volna, egyszerűen ők is változnak. Így belegondolva nem is szeretnék egy újabb SOFAD-ot hallani tőlük, azt az érzést, amit kivált belőlem én örökké annak a lemeznek a kapcsán szeretném érezni, nem pedig egy újragondolt, ám azonos témájú korongon. Egy korszak lezárult a SOFAD-dal, mint ahogy az Ultra - Exciter páros is egy másik időszak. A PTA-Universe a jelenlegi éra, szerintem a következő lemezük gyökeresen más lesz. Csak érjük meg!

    ui.: mondd meg a párodnak, hogy hallgassa meg még párszor a Jezebelt, és figyeljen a szövegre is. Szerintem nagyon szép dal.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • Jarod1

    addikt

    Martin bácsi ugylátom elég soknak adott jogott a feldolgozáshoz, most hallotam vmi lánybandától a just can get enough-ot..

  • m@xsys

    senior tag

    Csak most buktam rá a cikkedre, jó lett. :R
    Megjegyezném, nekem a Ghost ott van a No1 között. és a mixe is - Ghost (Le Weekend Remix)

    Hát igen az SACD sorozatot nagyon nehéz volt összegyűjteni, de megérte. Van is ára manapság.
    Viszont én még reménykedem, hogy a SOTU- tkiadják mág valaha SACD formátumba 1x.
    Mind a 2 Pesti koncerten ott voltam, remek hangulat volt.

  • jegenye77

    addikt

    válasz DM-Fan #26 üzenetére

    Szerinted mehetünk még DM koncertre a kis hazánkban?

    Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

  • kingdomix

    csendes tag

    válasz jegenye77 #29 üzenetére

    Mindenféleképpen!

    Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

Új hozzászólás Aktív témák