Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz macilaci78 #6 üzenetére

    Próbálj meg egy hagyományos vízhűtést megküldeni 16 barral / számolj be róla.
    (Lehetőleg szuperlassításban vedd fel, mert látványos lesz! Mehet a YT-ra.:R)

    Az lenne a lényege ennek a tesztnek, hogy lesz-e szivárgás, vagy sem... Ha már
    feltöltöd a rendszert folyadékkal, akkor láthatod, ha van szivárgás, de "beszívtad",
    mert áztatod a dolgaidat. Pont ezt kell elkerülni. Szóval a rendszer üres és zárt...
    Nyitott rendszeren megint csak mit akarsz tesztelni? Egy helyen megbontod. Pl.
    a tartály feltöltőnyílásánál, belerakod a nyomásmérőt, és finoman felpumpálod.:K

    Miben különbözik egy kompresszoros megoldástól? Szvsz leginkább abban, hogy
    a lágy csövezés 2 barra szokott hitelesítve lenni, kompresszorral meg nehéz ilyen
    kis nyomást adagolni, arról nem beszélve, hogy a 10-15 barig skálázott mérőórán,
    ha sikerült is 0.5 bart belőni, még vedd is észre, hogy mennyit csökkent... Ja és a
    manométeres pisztolyod, ha nem zár tökéletesen*, akkor esetleg tévedésbe ejthet.
    Kb. ennyiben foglalnám össze... Nyilván nincs értelme tizensokezret költeni rá, de
    ha úgy tetszik, ez egy célszerszám. Lehet venni nyomásmérőt olcsón? Hogyne...
    Adaptert? Biztos. Kis pumpát? Persze. Szóval összerakhatod töredék áron: ahogy
    azt előttem már írták, hogy aki akart ilyennel szöszölni, már megépítette korábban.

    *: ez persze a Dr. Drop használatánál is előfordulhat. Szóval van nekem ilyen, jó is,
    de azért nem nagyon használom. Mondjuk nem is igen építgetem át a rendszerem.
    Sokszor leírtam viszont, hogy fogsz egy csődarabot, s belefújsz a zárt rendszerbe:
    az is nagyjából ugyanerre vezet, csak a legkisebb szivárgást nem érzékeled úgy...
    Általában nagy ázások nagyobb hibáknál szoktak előfordulni, hibás alkatrészekkel.

    Szerk: emlékeim szerint a Mo-Ra 3 radim is "csak" 6 barra van tesztelve, arra sem
    biztos, hogy nyugodt szívvel ereszteném rá a 16 bart. Ahogy más is írta túlnyomás
    normál körülmények között csak a szivattyú által lehet max. az emelőmagasságig,
    az meg mondjuk egy DDC esetében 4.5 m körüli, tehát kisebb, mint 0.5 bar...:R

    (Extrém esetben, ha csutkára fel van töltve hidegen, és NAGYON felmelegszik vmi
    hiba miatt, akkor felfújódhatnak/robbanhatnak a csövek a túlnyomástól.:D Vagy ha
    vki olyan barom, hogy 20 db D5-öt köt sorba, és úgy 7-8 bar nyomás jön össze...)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák