Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Necroman_Mk2

    őstag

    És innen már csak gyakorlatilag egy lépés az okos otthonok megheckelhetősége - avagy mutatja, hogy miért nem jó, ha ezeket a rendszerekhez mások, illetéktelenek is hozzáférhetnek. De akár a családon belül is újfajta szivatásokat eredményezhet.

    (#14) sutszi Egyelőre még nincs olyan sok okosotthon, de a jövőbeli elterjedés lehetőségét figyelembe véve jobb eyekkel már most, csírájában foglalkozni, mint mikor már globális szintű a probléma.

    Többeknek is: Egyébként ez a jelszó, stb. megosztás sztori csak addig működik, amíg megvan a felek közti jó kapcsolat és bizalom. Ha viszont ez valamiért elszáll, akkor nagyon be tudnak durvulni az események, ami a cikkben is jelzett dolgokhoz vezethet.
    Remélem se nekem, se nektek nem lesz ebben részetek! :K

    [ Szerkesztve ]

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

  • Necroman_Mk2

    őstag

    válasz sutszi #18 üzenetére

    Annyiban nem, hogy ezek az esetek is kiválóan demonstrálják, hogy mit tehet meg valaki a másik ember okosotthonával, ha megszerzi a belépési jelszavakat és kódokat: megfigyelés, zsarolás illetve kisebb-nagyobb kellemetlenésgek okozása. Legyen szó kidobott exről vagy egy unatkozó hackerről, a különbség itt csak azok megszerzésének módja (hanyagság vs. feltörés/phishing).
    De erre finoman utaltam is ;)

    (#16) arnyekxxx Mondjuk itt erősen kérdőjeles az is, hogy ki hogy került abba a házba vagy lakásba. Ha férfi költözött a nőhöz, ahonnan kibodták, akkor jogosan teszik ki a szűrét - pláne, ha ő csalta meg a nőt. Ha viszont egy közösen birtokolt vagy bérelt otthonból a nő kitúrja a férfit, hogy az új palija beköltözhessen, nos, az már egy morálisan bonyolultabb eset.

    [ Szerkesztve ]

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

  • Necroman_Mk2

    őstag

    válasz sutszi #29 üzenetére

    A megszerzés néhézségében igazad van, az tényleg két véglet. Én azonban arra a helyzetre céloztam, amikor már ilyen-olyan módon, de hozzájutottak a kódokhoz, jelszavakhoz. No, erre szitura sem árt felkészülni, mert jobb a megelőzés, de nem árt arra is kész forgatókönyet kitalálni, hogy mi van akkor, ha már megtörtént a baj.

    Nyertél magadnak egy rekesz sört is, egészségedre! :))

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Új hozzászólás Aktív témák