Hirdetés

2018. szeptember 20., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) Douwd

Douwd
(kvázi-tag)

Szerintem hamarabb csapnak el a zebrán, mint hogy a fenti feltételek esetén ellopják a banki adataimat. Mondjuk nincs feltéve semmi dell gyári program, a drivereken kívül. A cikk végén linkelt TribbleTrack se talált semmit. Persze ennek ellenére, elég nagy gikszer, csúnya Dell, de a Sony txt-s megoldását és az Apple felhő leakjét meg sem közelíti.

Amúgy ez csak a windowsos gépeket érinti. Dell Foundation Services és a Dell System Detect arra kell, hogy a gépeden ellenőrizzék az egyedi service taget, így pl a support.dell.com ki tudja neked listázni a drivereket a gépedhez.

Én sosem értettem, hogy akármelyik gyártóról van is szó, az előre telepített windowst miért kell használhatatlanná tenni ?

[ Szerkesztve ]

(#2) Grodd

Grodd
(fanatikus tag)

De szeretem az ilyen tükörfordított jövevény kifejezéseket, mint az "arcvesztés". Ami angolul jól hangzik, nem biztos, hogy magyarra tükörfordítva is. Akkor inkább írjuk azt, hogy losing face, az is érthetőbb

(#3) twollah1976 válasza Grodd (#2) üzenetére

twollah1976
(őstag)

Karakter gyilkos, mar ha ilyet lehet mondani egy cegrol.

A név kitalált a valósággal való egyezés csak a véletlen műve! OnePlus3 / 3T tokok eladók! goo.gl/gWTbBM H - is for the Hell I unleash A - arise the Apocalypse T - I am your Terror E - destroy the Enemy

(#4) Balika911 válasza twollah1976 (#3) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Én egyszerűen úgy mondanám, hogy veszít a hírnevéből.

Samsung UE49KS8000 tévé (4K, HDR) eladó

(#5) DjFlanker válasza Douwd (#1) üzenetére

DjFlanker
(tag)

Magánszemélyként valóban kicsi az esély. Céges környezetben viszont ez ultrakínos baki, és ott nem babra megy a játék..

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#6) Grodd válasza Balika911 (#4) üzenetére

Grodd
(fanatikus tag)

Nem teljesen azt jelenti (nem hírnév). Inkább elveszíti/rombolja a renoméját (bár ez meg nem anglicizmus, hanem gallizmus, az se jobb :) vagy még inkább elveszíti tekintélyét/jó hírét szép magyarosan...

(#7) Ruuwa válasza DjFlanker (#5) üzenetére

Ruuwa
(fanatikus tag)

Mondjuk pont céges környezetben tartom valószínűtlennek, hogy az IT fennhagyna/felrakna ilyen Dell System Detect progit. Ettől függetlenül elég kellemetlen bakiról van szó.

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#8) Balika911 válasza Grodd (#6) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Igen, vannak rá alternatívák, kinek melyik tetszik, vagy ki melyiket tartja jobbnak. Na, de ON. :)

[ Szerkesztve ]

(#9) Douwd válasza DjFlanker (#5) üzenetére

Douwd
(kvázi-tag)

Tapasztalataim szerint céges környezetben a rendszergazdák általában saját maguk teszik fel a rendszert és ezután is legalább 2x megnézik, mi van a gépen. Elég nagy hiba lenne az előretelepített windowst használni céges környezetben, szerintem.

Persze, nagyot hibázott a dell, de a botrány kicsit túlzás.

(#10) t72killer

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Első gépem, amin meghagytam a gyári OS-t és tessék. Nem fordul elő többet, ennek a rendszernek is záros határidőn belül totál gyalu.

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#11) DjFlanker válasza Douwd (#9) üzenetére

DjFlanker
(tag)

Jogos, nálunk is custom install van.

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#12) tomtyi válasza Grodd (#2) üzenetére

tomtyi
(PH! kedvence)

Pedig a magyarban is elég régóta használjuk, és nem is csak angollal összefüggő szövegkörnyezetben. Pl. Kínában is létező kifejezés (nagy eséllyel az angolok is innen vették), de azt mégsem használnád shimianzi vagy 失面子 formában, ugye? :DDD

乾屎橛 Hobbyjúzer vagyok. People liked NASCAR because the constant crashes made it exciting, and this gave me an idea. Bill Gates on Microsoft Windows

(#13) hemaka

hemaka
(PH! nagyúr)

komoly bukfenc, majd meglátjuk mi lesz a továbbiakban.

☀️"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️ Alienware Aurora R7 💙 specs: http://pici.tk/e/

(#14) Grodd válasza tomtyi (#12) üzenetére

Grodd
(fanatikus tag)

Igen, jól mondod. Kínából vette át az angol, a 18-ik században. Magyarban viszont sose volt elfogadott, nem véletlenül : a magyarban az arc szó teljesen mást fejez ki, mint az angolban vagy a kínaiban (csak elvétve lehet találkozni az utóbbi pár évben, úgy a Google translate óta, feltehetően
kezdetben így fordította a kifejezést, így kerülhetett be véletlenül a nyelvhasználatba ( szerencsére nem terjedt el azért nagyon)

(#15) dajkopali válasza Grodd (#14) üzenetére

dajkopali
(HÁZIGAZDA)

a magyarban, mint ahogy minden nyelvben, teljesen bevett a más nyelvekből tükörfordítással átvett szavak és kifejezések használata - több ezer ilyen van (maga a "tükörfordítás" is ilyen)
semmi értelme védeni vagy tiltakozni ellenük: ha meghonosodik, ami azt jelenti, hogy a magyar nyelven beszélők megértik és használni kezdik, akkor az magyar szó, a nyelv része
az meg hogy más a jelentéstartománya, mint az eredeti nyelvben, az külön íz, az átvevő nyelv erejét és saját karakterét bizonyítja
az arcvesztés egy kivételesen sikeres és kreatív átvétel

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#16) dabadab válasza Grodd (#14) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"Magyarban viszont sose volt elfogadott"

Ehhez képest a Google tizenhétezer találatot dob arc "arcvesztés" kifejezésre - ez arra utal, hogy de, elfogadott.

DRM is theft

(#17) Balika911 válasza dabadab (#16) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Klikkelj a 20. oldalra, és kiderül, hogy 200 találat sincs az a 17 ezer. Baromi megízhatalan tud lenni az a találati szám amit a Google az első oldalakon kiad.

[ Szerkesztve ]

(#18) tomtyi válasza Balika911 (#17) üzenetére

tomtyi
(PH! kedvence)

A losing face kifejezés „nagyjából 35 700 000 találat” jelzéssel jön, de „48. oldal a nagyjából 472 találatból” végződik. ;)

[ Szerkesztve ]

乾屎橛 Hobbyjúzer vagyok. People liked NASCAR because the constant crashes made it exciting, and this gave me an idea. Bill Gates on Microsoft Windows

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.