Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz majom2 #155 üzenetére

    Ez most egy újabb flém-thread, ami nem vezet sehová. Megkaptuk ezt már miniszterelnöktől is; talán szép dolog volt tőle? Ő nem lehetőségként értette, hogy "El lehet innen menni..." hanem egyenesen ő volt megsértve, amiért egyesek a jobb körülmények reményében megkockáztatták a fejesugrást becsukott szemmel a vaksötét medencébe, amiről azt sem tudták, van-e benne víz, mert itthon ennyibe vették őket.

    B+, kurva jó lenne, ha mindenki kivándorolna, mert éppen nem tetszik neki ez vagy az. Nem olyan egyszerű dolog az. Ha éppen nem folyik népirtás, akkor általában inkább maradna a seggén az ember. Hiszen itt született. Ide köti minden. A nyelve, a családja, a barátai, a kultúra, az ízek, minden. Az lehet, hogy itt te csak egy senki vagy a tízmillióból, de külföldön még ennél is kevesebb: csak egy csicska bevándorló, aki elveszi a munkalehetőséget a helybélitől (mert a brit ugyanúgy felhorkan a magyar vendégmunkások tömegének jöttére, mint ahogy mi felhorkanunk a román, albán és egyéb vendégmunkások jöttére). Szóval te külföldön egy olyan lenézett csicska vagy, aki még a csövesnél is kevesebb, mert az legalább helybéli. Ott született. Te meg nem. Előítéletek nem csak a magyar népre jellemzőek, hanem ez általános mindenhol. Még az afrikai éhező országok sem azt nézik a segélyszervezetekben, hogy "De jó már nekünk, hogy jöttek kaját osztani...", hanem azt, hogy "Nekem pont nem jutott a segélycsomagból... miféle segélyezők ezek?"

    Ismerős?

    – Idesanyám! Kinek kente ázt á márhá nágy káréj kenyeret?
    – Neked, fijam!
    – Oszt ilyen kicsi...?

    Aki itt marad, az ne lepődjön meg semmin? Ezt meg hogy kell érteni? Hogy itten anarchia van, és holnaptól legálisan főbe lőhetnek, ha nem tetszik valami? Vagy hogy? Mi az, ami ezután jön még, és nem szabad rajta meglepődni? Hogy a kényszerű autokráciából (lévén nincs ellenfél egy súlycsoportban, hiába vannak demokratikus választások...) majd lassan átvánszorgunk újra egypártrendszerbe? Ezen ne lepődjünk meg, vagy mi? Mit kellene vizionálnunk?

    Én úgy szeretném, ha rajtam kívül még néhány ember úgy döntene, hogy marad a szülőhazájában, mert szeret itt lenni! Én azt szeretném, ha Magyarországon az emberek szeretnének élni, mert olyanok lennének a feltételek, hogy jó legyen itt élni. Vagy csak azért lettünk az EU csatlósai, hogy könnyebb legyen emigrálni? No hiszen, azért igazán kár volt! Egy útlevélre még talán futotta volna. Meg ugye régen fel van találva az illegális határátlépés is...

    Jó, hogy azt nem mondjátok, hogy a digitális átállás ellenzőit (vagy szorgalmazóit – a nem kívánt törlendő) egyenesen bele kell lőni a Dunába!

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák