Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    Vicc kategória amit műveltek itt a fórumon. Intel soha nem volt olcsó, de évekig neki voltak i7 procik a játékra, amig az AMD csak ábrándázott. AMD mert egy nagyot álmodni és a Ryzen visszahozta őket a versenybe. Viszont ez az AMD sem a régi már, mert a teljesitményre gyártott alaplapok drágák, de már van az a Ryzen 3600X (Matisse 6c/12t) proci amire évekig vártunk. Magas órajelekkel és az egyben meghagyott 32MB L3 cache, miközben a fogyasztása csak 95W. Intel ez ellen csak a 2 éves fejlesztésű i7 8700K procit tudja inditani, ami drágább és AMD ezért a pénzért 8c/16t procit kinál (Ryzen 3700X). Nekem az Intel hozzáállása sem volt dicséretes, mert a 4 magos i7 procikat évekig erőltette és csak az AMD ébredése után szánta rá magát a fejlesztésre. Megérdemelte ami történt, de ezért ne egymáson töltsétek ki a mérgeteket... AMD szintén vétkes a videókártyák magas ára miatt, mert még nincsen versenyképes videókártya játékra amit az Nvidia kiméletlenül kihasznál. Kihasználja a vevőit is vagyis minket, ahogyan az AMD hardver gyártók a Ryzen platformért ugyanolyan magas árat kérnek amit az Intel évekig megengedhetett. Nekem aztán mindegy, mert ilyen drága hardvereket nem veszek és itt ragadtam a Haswell hardverek társaságában. Ha nagyon érdekel majd valami új játék, akkor megint konzolt veszek és az Intel/AMD/Nvidia hardvereit az vegye meg aki szereti a pénzét értelmetlenül elszórni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák