Új hozzászólás Aktív témák

  • gerii

    addikt

    Az Apple MacBook Pro 13 hüvelykes verziójának alapváltozatáért 539 990 forintot kell leszurkolnunk, a rendelést pedig már akár most is leadhatjuk. Ezért a pénzért cserébe egy négymagos, 8. generációs Intel Core i5 processzorral, 8 GB memóriával, egy 256 GB-os SSD-vel

    Azt hittem az évek alatt/után már megszokásból írtátok el, de akkor most tényleg nem? :Y:Y:Y

  • SidCorky

    senior tag

    válasz gerii #1 üzenetére

    Nem bizony, csak a drágábbak kapták a 10. genes procikat. Először nem is így írtam, csak utólag vettem észre, hogy az olcsóbbakban a 8. genesek vannak. :(

    Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

  • Noukoum

    veterán

    Én néztem a webshopban és nem tűnt fel hogy 8.gen cpu-val dobták ki. Lehet azért mert csak a magszámot figyeltem... Hát ez csalódás, ami sokakat érint. Nagyon sokan várták ezt a gépet csak nagyobb kijelzővel és friss hardverrel.. Utóbbival cirka 800ezer forintól startol :Y De igazából megértem a céget, helyet kellett csinálni a macbook air sorozatnak és így sikerült.
    Azért remélem hogy ilyen áremelés mellett nem lesznek olyan problémák mint az airnél..

    Zseniális hogy mekkora marketinggel hozzák vissza az 5 éve kukázott billentyűzetet, magic keyboard :DD

    [ Szerkesztve ]

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • adamssss

    veterán

    Ez az evszazad vicce. Frissit az apple egy 2 eves processzorral. Raadasul meg 30k-val dragabb is lett. Tenyleg nem fert bele a 10. i-s proci. Mondjuk skylake-skylake... ;]

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

  • Fryskitt

    addikt

    válasz adamssss #4 üzenetére

    Főleg, hogy a 8. generációs profik hibásak. :O

    Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

  • joey04

    titán

    válasz adamssss #4 üzenetére

    köszönhetően a forintnak. az apple nem emelt árat.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • pengekcs

    csendes tag

    Lehetne egy olyan apple gep is pl. amiben amd ryzen 48xx/49xxh -s procik vannak, ha mar ugyis nagy a szerelem az amd gpu-jaival reszukrol. ennek meg ertelme is lenne + az aksi tartossagan is segitene a 7nm-es proci a 14nm-es intel helyett.

    current favorites: ryzen 5xxx/6xxx series

  • DaveNo1

    veterán

    válasz adamssss #4 üzenetére

    Ez mondjuk a forint árfolyam miatt van, cserébe legalább nőtt azaz SSD méret. A 8. generáció viszont tényleg vicc. Az air ugyanazon az áron megkapta a 10. Generacios chipet és ddr4 memóriát, csak a szar hűtés miatt nem tudod használni normálisan. Értem, hogy azt a gépet nem arra tervezték, de úgy néz ki az Apple kicsit saját csapdájába esett a nem következetes frissítésekkel.

    You are not prepared.

  • hallador

    addikt

    válasz Fryskitt #5 üzenetére

    nem csak a 8. generáció, hanem az előtte lévő összes processzor a Sandy Bride család óta. De ahhoz ott kell lenni a gép mellett, és hardveresen kell a gépet bootolás közben hackelni. Szóval, annyira nem valós a probléma, előbb fogják hackelni exploittal, mint usb porton keresztül. Ezt javították a 10. gen-el.
    Inkább az Intel által elhallgatott Security bugok a problémásak szerintem, amit a megfelelő BIOS frissítésekkel lehet enyhíteni, a HT kikapcsolásával pedig több mindent lehet megoldani, de az szerintem a problémásabb.
    A 8. generáció viszont tényleg szégyen.
    Az Intel nem tudott és akart szállítani, ha megnézitek, akkor most kezdenek szállingózni a 10. gen-es processzorokkal szerelt komolyabb laptopok.

    Amúgy, ha már ennyit kiadok gépért, akkor Dell Latitude 7400, HP EliteBook 830 G6. Nem Apple.

    Akinek a MacOS kell, annak meg nincs választása az apple-t kell megvennie. Szerencsére nekem jó a Linux is, de kinek mi esik kézre, szerencsére nem vagyunk egyformák.

    (#7) pengekcs

    Az AMD meg úgy sem tud szállítani, mint az Intel, amennyi az Apple-nek kellene meg pláne nem. Ráadásul hova szeretnél tenni egy 45 wattos cput, egy 13"-os gépbe? Mi értelme lenne? Nem értem amit írsz. Még 4000u-s családot érteném.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • pengekcs

    csendes tag

    jogos. 13"-asba persze nem 45w-os, de valami kissebb, u-s vagy hs szeria. nem torekedtem a tokeletes pontossagra ;) a szallitasi nehezsegekrol meg halovany elkepzelesem sincs, ha ugy van, ugy van. en csak a vegeredmenyt neznem, es tok jo lenne, de eselyes hamarabb lesz valami arm cumo ezekben (air, nem a pro szeria talan) mint amd.

    current favorites: ryzen 5xxx/6xxx series

  • #16820480

    törölt tag

    válasz hallador #9 üzenetére

    Mondjuk az AMD-nek a TSMC szállít, ott szerintem kevesebb probléma van a kapacitással, mint mostanában az Intel háza táján.

  • Busterftw

    veterán

    válasz #16820480 #11 üzenetére

    A gyarto kapacitas a ketto kozott nem egyforma, foleg miota mindenki veszekszik a 7nm miatt.

  • moleculez

    veterán

    Néztem a webshopok, azt hittem piacon tartják az előző generációs szériát. Aztán látom, hogy ez az új, a 10gen procihoz vegyem a nagyobb opciót. Nem kérdés, ebből Air lesz, annyira nem kell a lóerő amúgy sem, de megvártam ezt.

    Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

  • K1nG HuNp

    őstag

    cpu intenziv teszteken amugy nagyon kozel van a 8 es a 10, grafikus cumoknal jobban kijon a 10 gen elonye, de nem feltetlen az apple hibaja, igy most van opcio valasztani, az intel adja retek dragan a 10 gent es igy most csak az fizeti ki aki valoban azt akarja es nem minden opci lett dragabb..

    (raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

  • Noukoum

    veterán

    válasz K1nG HuNp #14 üzenetére

    Tényleg harmatgyengék ezek a tizedik genes chipek.. Nem éri meg a felár. Nagyon kéne az amd ezekbe a gépekbe, mert ez nevetséges.

    [ Szerkesztve ]

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • totron

    őstag

    válasz hallador #9 üzenetére

    Akinek a MacOS kell, annak meg nincs választása az apple-t kell megvennie.
    Mért írkálsz ilyeneket.

  • joey04

    titán

    válasz totron #16 üzenetére

    tehát te a macerás (pont a mac os lényege megy így a levesbe a sok buherálással) és erősen szürke zónában mozgó hackintost ajánlanád?

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • GeryFlash

    veterán

    válasz hallador #9 üzenetére

    Van Elitebookom és most egy 2015ös Macbookom. Nem egy kategória. Szerintem nincs is Macbook Pro kategória Windowsos gépeknél. Én is azt hittem hogy a Zenbook Elitebook az de rohadtul nem. XPS-t még nem próbáltam de szerintem az se. Anyaghasználat, mikrofon, hangszórók. Hagyjuk :D Vannak igényes Windowos gépek amiket jó használni de 100%ban Macbook Pro alternatívát nem láttam.

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • GeryFlash

    veterán

    válasz #16820480 #11 üzenetére

    Jézusom dehogy is. Egész más volumenek az Intel gyártókapacitása meg a TSMC, amiből AMD x %.ot kap meg.

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • hallador

    addikt

    válasz totron #16 üzenetére

    Miért milyen gépen fut a MacOS ami legálisan támogatott? Én nem ismerek ilyet az Apple gépeken felül.
    Arra, hogy mire tudod ráeszkábálni az nem igazán érdekel konkrétan engem, mert nekem egyáltalán nem lenne kedvem, és nem is volt kedvem ilyennek szórakozni. Mert amellett, hogy teljesen nem támogatott, még megoldásnak is "féloldalas".

    (#18) GeryFlash

    Nem egy kategória mert akár a Dell Latitude, akár az EliteBook kategóriákkal jobb billentyűzettel rendelkezik, a touchpad is elérte az Apple szintjét, a 830/840 g5/6 EliteBook, meg a Latitude 7400 minden beviteli eszközben veri a MacBookokat.
    Arról ne beszélgessünk el, hogy mennyi a garancia, mennyibe kerülnek és milyen kiegészítőket kapsz hozzá és mennyiért kapod azt.
    A kijelző amiben a MacBook elhúz, már amennyire valaki ki is használja, mert a FullHD egy 13"-os gépen már zavaró is tud lenni.
    Ráadásul arról sem beszéltünk még, hogy nem egy szinte csak "gyári" szervizben szerelhető gépet kapsz, mindenével forrasztva, hanem ramot ssd-t még otthon is lehet cserélni bennük.
    Ezek mind olyan dolgok, amire az apple csak akkor gondol amikor megveszed, ha neked kell egy olyan MacBook Pro, amiben van egy i7, 32 GB ram, meg 2 TB SSD.

    Na kezdj el számolni.

    Mert egy EliteBook, Latitude-be nelemegy egy Kingston, vagy épp Crucial, és ez gyári minőségű ram. Ameddig egy teletömött EliteBook i7-el fele annyiba kerül mint egy ugyanilyen MacBook Pro.

    Lehet, hogy neked csak a kinézet, meg az számít, hogy a komplett váz unibody, de nekem ez kevés, sőt egyenesen hátrány.

    Az általad említett konzumer vonalat, meg hagyjuk. Mondjuk az Apple is az, de legalább felső kategória.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • totron

    őstag

    válasz hallador #20 üzenetére

    Azért akadnak egészoldalas megoldások is. Értem amit írsz, de bullshit számba megy az az Apple által beültetett userfilozófia, hogy csak Apple-n fut: nem igaz. Ha nem akar valaki vele tökölni, az is érthető, de a kettő két külön dolog, egyiket ne okoljuk meg a másikkal.

  • jegesib

    aktív tag

    válasz hallador #20 üzenetére

    Ezekben a kategoriakban nagyjabol mindenki meg tudja magyarazni a valasztasa racionalitasat, nyilvan meg is fogja, mert senki nem szeret hulyekent tetszelegni. En pl kifejezetten kedvelem h minden intengralt, sot kizaro ok volt a dedikalt vga, nagyjabol 10 evre szamolok vele, cirka ennyit ment az elozo is. Abba konkretan egy ssd-t tettem. Nem igazan varok ekkora (ssd-hez hasonlo) technologiai ugrast a kovetkezo 10 evben, de ha be is kovetkezne, ugyis az egesz plattformot dobni kellene. Ellenben tudom h 10 ev alatt sem tudom ugy "lelakni" (kulsoleg) mint pl egy lenovo T szeriat, amit sztem mindenki a strapabiro gepek kiralyanak tart (van lenovom az is hasonlo koru, arban sem volt a fele). Persze egyik sem kifogastalan, volt bajom ezzel is azzal is, megis az osx-et jobban kedvelem, konnyeben egyutt elek vele (persze h vannak bosszanto hianyossagai, mint mindennek) (kijelzo osx-en nem nativan jelenit meg, szoval igen kellemes nezni 13 colon is)

  • GeryFlash

    veterán

    válasz hallador #20 üzenetére

    ,,Nem egy kategória mert akár a Dell Latitude, akár az EliteBook kategóriákkal jobb billentyűzettel rendelkezik, a touchpad is elérte az Apple szintjét"

    Szóval.. A 2015-ös scissor billentyűzethez hozzá sem szagolhat az Elitebook. G2-t használok de a G4-et is próbáltam, semmit nem változtattak rajta. Tudom, mert naponta egyik gépről kell váltanom a másikra. Ha arra gondolsz, hogy a 2016-19 közötti macbookok billeznél jobb, azzal egyetértek, ez a 0,6mm-es nyomáspontú butterfly egy kényelmetlen szar, de msot magic visszament 1,0mm-e. Az már használható. A 2012-15ös macbook pro billeztenél soha nem lesz jobb szerintem.
    Touchpad: Na ne :D Szerintem nincs egy ezer FT-os egér szintjén lévő touchpad a világon, de így is a Macbooké kiemelekdik a sok rossz közül.

    ,,Latitude 7400 minden beviteli eszközben veri a MacBookokat."

    Most már ja, 2015ös Macbook Pro-n még 2 usb és 1 HDMI volt. De igen, azóta ez vicc.

    ,,A kijelző amiben a MacBook elhúz, már amennyire valaki ki is használja, mert a FullHD egy 13"-os gépen már zavaró is tud lenni."

    Mivan? :DDD Zavaró a pixelmentes kép? Fuha. Egyébként nekem se számít hogy FHD vagy retina, csak ne 768p TN panel legyen.

    Ezek után elkezdtél blöffölni arról hogy mennyivel drágább ugyanaz a konfig macbook esetében és hogy engem a kinézet érdekel :DDD Soha az életben nem vennék magamnak újonnan macbook pro-t, de nem erről szól a vita. Egyébként megnézném hogy a felextrázott 700 ezres Latiude vagy Elite/Zbook 5 év múlva mennyire tartja az árát és mennyire a MBP.

    Nem értem, komolyan ezzel akarod cáfolni hogy anyagminőségre, billentyűzet-touchpadra mikrofonra hangszóróra és nem utolsó sorban üzemidőre tönkreveri bármelyik Windowos munkás gépet? Továbbra is nagyon szeretem a kis Elitebookomat, és nem, nem használnék magamtól OSX-et ha nem lenne a munkámhoz kötelező, de mégis látom és elismerem azt, hogy egyszerűen így egyben nincs Windows-os aletrnatíva ebben a minőségben. Megközelítőleg van esetleg.

    Az hogy a Zenbook meg XPS konzumer... Hát jó, valahol félúton van az Air és Pro között.

    [ Szerkesztve ]

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • pengekcs

    csendes tag

    Mindenkinek megvannak a maga preferenciai. En lassan leteszek arrol hogy melyik jobb. macos-t es windows-t is napi szinten hasznalok, es azt kell mondjam a windows lenyegesen kevesebb hatterben futo szemetet indit el (task scheduler + services + gp + msconfig -al lehet nezelodni) mint a macos, a hulye launchdaemon / services-eivel, meg a fantasztikus icloud-nak a torkodon lenyomasaval (mondjuk ms se jobb a onedrive-al).

    Volt elso mac-nek egy 2007-es mbp-m, egy evet birt; gari utan egy nappal halt meg benne a gpu, a zsanerja is szetment, nagy nehezen beismertek a gyari hibat, kapott uj alaplapot (amit 200e-ert akartak elotte adni), az is kb. pont egy evet birt, majd ugyanugy elhalt. Pont elotte vettem bele uj aksit :) Aztan mergemben hackintosoztam evekig, annak is voltak hibai, de egy 60k-s gepen ugyanugy ment minden. Vegul nem birtam ki vettem 2 db mac mini-t is, amik a mai napig szepen mukodnek (egy 2010-es es egy 2011-es szerver mini) - igaz azokban a sodimm + sata port megvolt meg... meg meg egy hasznaltan vett '11-es MBP van, abban is mar elhalt az amd gpu (amit kb. soha nem is hasznaltam) de nemi varazslassal az intel gpu tud meg mukodni, "automatikus" amd-re valtogatas nelkul. Ezeket eletben tartom amig lehet, es amig hasznalni tudom kodolasra / bongeszesre kimaxolt ram-al meg ssd-kkel. De pl. a mojave-t mar csak 'dosdude1' segitsegevel tudtam felvarazsolni rajuk..a dark theme miatt erdekelt. Catalina mar nem lesz rajtuk szerintem, mennek amig mennek igy.

    Ezek az alaplapra forrasztott ram es ssd flash chipek nekem teljesen visszataszitoak, foleg az arazas, na meg a javithatatlansag miatt. Jellemzo az apple-ra, hogy meg ha cserelenel is benne pl. smd ram chipet: a fw. a serial-okra is ellenoriz, es nem fog bootolni. Vagy pl. azt sem lehet tudni milyen nand chip-eket hasznal a t2-es chipbe epitett kontroller? TLC? MLC? vagy talan SLC, es azert olyan mocsok draga :D? Ezt az infot nem tartjak fontosnak barhol megemliteni.

    Aztan ott van pl. Louis Rossman a youtube-on - erdemes neha megnezni milyen hibakkal talalkozik a mac notebook-okon. Teljesen agyament design eleg gyakran, pl. nemelyik gepen az LVDS kabelen az 50v dc + a fold egymas mellett tizedmillimeterekre? wtf? Aztan sporolni a kabel hosszan, ami igy a tobbszori laptop felnyitas utan, veletlenul pont kb. a gari lejarata utan szakad meg, es megy el a kep. Ujabb air-eknel ventillator csak ugy onmagaban mindenfele cpu-val valo osszekottetes nelkul? Miert? Throttling-ol, kit erdekel? Stb. Hibat soha nem ismernek be, csak "in a very small number of cases..." a duma mindig, pedig allitolag nem hivatalosan a butterfly billentyuzeteknel is 20%-os a hibaarany. Ezt se ismertek be, csak egesz veletlenul lassan visszaaltak a jol bevalt scissor switch-re. Es lehetne meg sorolni sokaig, a minoseg mar nem a regi, az arrogancia meg az egekben van az apple-nal.

    Inkabb osszerakok valami kis ITX gepet, vagy veszek egy normalisabb dell/lenovo/asus/acer/ msi-t, es kesz.

    current favorites: ryzen 5xxx/6xxx series

  • hallador

    addikt

    válasz jegesib #22 üzenetére

    Ezt én is így gondolom. Akinek ez jön be azt használja, akinek meg mondjuk a bővíthetőség a lényeg, vagy a további lehetőségek, az a másikat teljesen egyetértek veled.

    (#23) GeryFlash

    Szóval.. A 2015-ös scissor billentyűzethez hozzá sem szagolhat az Elitebook. G2-t használok de a G4-et is próbáltam, semmit nem változtattak rajta. Tudom, mert naponta egyik gépről kell váltanom a másikra.

    Igen de ez nagyjából egy keret volt, a G5/6 esetében ez komoly változáson ment keresztül, ahogyan a Dell Latitude 7000 is komolyan változott. Szóval ebben igazad van a G2-G4 között alig van különbség, ezért nem ezeket említettem meg.

    A 2012-15ös macbook pro billeztenél soha nem lesz jobb szerintem.

    Az új HP Billentyűzet (G5/G7), valamint a HP 8460/70 (2012 - 2014) legalább olyan jó a szigetesek közül, mint az Apple, de szerintem jobb is. Ennél kényelmesebb billentyűzetet nem sokat láttam.

    Touchpad: Na ne :D Szerintem nincs egy ezer FT-os egér szintjén lévő touchpad a világon, de így is a Macbooké kiemelekdik a sok rossz közül.

    Mondjuk nekem a fizikai gombokra igényem van, hiába van az, hogy az apple megoldotta a több újjas integrációt úgy ahogy, a büdös életbe nem fogja felváltani a fizikai gombokat. A szép nagy, és nagyon praktikus bullshitet most tegyük félre. A valóságban a fizikai gombot semmilyen apple touchpad nem fogja helyettesíteni soha.

    Mivan? :DDD Zavaró a pixelmentes kép? Fuha. Egyébként nekem se számít hogy FHD vagy retina, csak ne 768p TN panel legyen.

    Nem tudom a retinaának milyen előnyai vannak egy sima ember számára, aki nem grafikával dolgozik, de mindegy. A FullHD is elég pixelmentes...

    Ezek után elkezdtél blöffölni arról hogy mennyivel drágább ugyanaz a konfig macbook esetében és hogy engem a kinézet érdekel :DDD Soha az életben nem vennék magamnak újonnan macbook pro-t,


    Tehát annyira szar az ára az apple termékeknek, hogy igazából Te sem vennéd meg újonnan, de én blöffölök :D :DD :DDD

    Ahha...

    , de nem erről szól a vita. Egyébként megnézném hogy a felextrázott 700 ezres Latiude vagy Elite/Zbook 5 év múlva mennyire tartja az árát és mennyire a MBP.

    Senkit nem érdekel, mert 5 év múlva nem egy öreg sz@rt akarok venni féláron amire annyi support van mint egy száraz lócitromra amit ott hagytak az út szélén 3 éve, hanem használhatót, ami ha beszarik, akkor még 5 évig van gari, megy rendesen az fejmosás látom.... :D

    Nem értem, komolyan ezzel akarod cáfolni hogy anyagminőségre, billentyűzet-touchpadra mikrofonra hangszóróra és nem utolsó sorban üzemidőre tönkreveri bármelyik Windowos munkás gépet?

    Az én EliteBook-om Linux-al 14 órát megy munkára használva, majd szólj, ha VM-et futtatva 14 órát kibír egy MacBook Pro a retina kijelzőjével, meg a szar hűtésével, mert ja azt kihagytam, hogy egy EliteBook G6 hűtése sokkal hatékonyabb a MacBookénál?

    Az hogy a Zenbook meg XPS konzumer... Hát jó, valahol félúton van az Air és Pro között.

    Nam b@szk1 ez a MacBook Pro széria világéletében konzumer volt, az utolsó valósi munkagépet az apple 2008-ban adta ki. Az hogy szerinted mi az a te dolgod, meg mi a valóság az más.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Tarisznyarak

    tag

    válasz hallador #25 üzenetére

    Már itt is tolod a ZenBook fétised ? :W
    Nem értem miért kell itt erősködnöd (mint MBA poszt alatt is), annak aki MBP vesz megvan rá az oka. Aki csak divat miatt vesz annak is, te vegyél akkor ZenBook-ot.

  • joey04

    titán

    válasz Tarisznyarak #26 üzenetére

    miért kell reagálni rá? leírja a véleményét, ha válasz nélkül marad akkor pár komment után lelép.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • GeryFlash

    veterán

    válasz hallador #25 üzenetére

    Egyébként úgy látom valamennyit közeledtek az álláspontok.

    G5-G6 billzetét majd ki fogom próbálni, havernek pont azt ajánlottam és vette meg, ki fogom próbálni. Ez a G2-es billzet kb egy 2016-19-es macbook pronál kicsit jobb billzzet, annyiban hogy nem romlik el és valamivel nagyobb az uta (kb 1mm-re saccolom). 2015-ösé nekem egyértelműen jobb, egyszerűen jobb a nyomáspontja és a visszajelzése. De ahogy nézem ezt tendenciózusan ki akarják ölni.

    Touchpad: Szerintem 1 hónap volt megszokni a 2 újjas jobb egérgombot, abban egyetértek hogy ettől még nem ez a legjobb megoldás. Cserébe fejlett gesztusvezérlés amit ha betanul az ember akkor állati hasznos, és hát a touchpad minősége is extra.

    A felbontásra én arra reagáltam hogy nonszensz az hogy a túl nagy felbontás zavaró :D Egyetértek, nekem is elég az FHD, ettől még nem kezdek el szédülni a Retinától.

    ,,Tehát annyira szar az ára az apple termékeknek, hogy igazából Te sem vennéd meg újonnan, de én blöffölök :D :DD :DDD"
    Alapból nem költenék 300 ezer Ft-nál többet notira. Elitebookot kéz alól fél/kétharmad áron lehet venni teljesen újat, úgy oké, de az átlag ára vicc annak is 4 magos procinál. Azért mondtam hogy ez blöff, mert az ár ne legyen már szempont amikor a felvetés abból indult hogy melyik a legjobb készülék összességében. Ebben az ár érték arány nem szempont, én azt állítottam hogy nincs 1:1 megfelelője Win oldalon.

    ,,Senkit nem érdekel, mert 5 év múlva nem egy öreg sz@rt akarok venni féláron amire annyi support van mint egy száraz lócitromra amit ott hagytak az út szélén 3 éve, hanem használhatót, ami ha beszarik, akkor még 5 évig van gari, megy rendesen az fejmosás látom.... :D"

    Ezt arra írtam hogy ha megveszed a Macbookot nem fogsz évről évre olyan értékcsökkenést tapasztalni mint egy lattitudenél. Ezt a supprot dolog nem teljesen értem, ha gariztatásra gondolsz oké, az valóban 1 év a Macbooknál, az más kérdés hogy tökmind1 hogy 1 év vagy 5 mert szitne biztos hogy se az MBP se a Lattitude nem fog 5 éven belül tönkemenni. Ergo ha baja lesz az 5 éven kívül, akkor meg tökmind1 a garid.
    Ami tönkremehet az MBP-be az pedig széria hiba, amit az Apple szó nélkül cserél (púpos akksi és butterfly billzet ilyen). Szoftvertámogatás meg sok év van rá.

    ,,Az én EliteBook-om Linux-al 14 órát megy munkára használva, majd szólj, ha VM-et futtatva 14 órát kibír egy MacBook Pro a retina kijelzőjével.

    Hát persze :)

    ,,Nam b@szk1 ez a MacBook Pro széria világéletében konzumer volt, az utolsó valósi munkagépet az apple 2008-ban adta ki. Az hogy szerinted mi az a te dolgod, meg mi a valóság az más."

    Nem írtam hogy nem, ezt is te haluzod. Arra reagáltam hogy felvetetted hogy miért konzumer cuccokhoz hasonlítom az MBP-t (mondjuk ezt se értem, hogy miért probléma). Maradjunk annyiban hogy a Zenbookok és Dell XPS-ek előbb széthullnak a francba, zsanér meglazul stb. Nem írtam hogy az MBP a Latitude ellenfele. Egyébként meg ha igazán hurcibálós dolgozós notebook kell, akkor szerintem továbbra is Thinkpad.

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • hallador

    addikt

    válasz Tarisznyarak #26 üzenetére

    Nincs fétisem! Látom rohadtul nehezen felejtesz de legalább nem veszed fel a fonalat.

    (#27) joey04

    Pontosan! Teljesen így van! Ez egy vélemény. Ezért nem is válaszolok már vissza, a kollégának, mert elbeszél mellettem. Ebből kinőttem már.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák