Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frozen

    őstag

    válasz fatpingvin #10 üzenetére

    Minek a 10g uveg? Ha a hattertarak nem tudnak ekkora tempot? Paraszt vakitas az egesz.
    Akkor lenne ertelme kb ha minden gepben amit radugsz pci5 ssd lenne de ezek még meg sem jelentek....

    Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

  • Frozen

    őstag

    válasz Dragon3000 #18 üzenetére

    mert a hdd nem tudja kiszolgálni röviden tömören...
    1Gb net mindenre elég felesleges 5 meg 10 es net meg kábel... a hardwer nem bírja 99% ban a felhasználoknál.

    [ Szerkesztve ]

    Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

  • Frozen

    őstag

    válasz Dragon3000 #20 üzenetére

    Nos egy router szerintem elég sok mindenre elég ,amit fent bemutattak az többre is elég mint amit az átlag ember hardware elbír... Én nem sok nas gépet ismerek m.2 es ssdkel megtámogatva. de még a 3.0 ból is a leggyorsabb elvérzik 1G tempo alatt elég megterhelni több szálon. A marketing fogás szép és jó amit egy ideig tud csak fenntartani a gyorsítótár cache miatt és ezt az értéket reklámozzák. Azaz hogy értsd 1 szálon írni vagy olvasni oké ,de amint rádobsz mondjuk 20-40 torrentet már nem bírja , de lehet az egy sima 4k filmt 20-40 letöltésre osztva hiába bírja a net el lazán ,ha a mögötte lévő hardver nem tudja kiszolgálni teheted te raidbe meg akármibe...

    [ Szerkesztve ]

    Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

  • Frozen

    őstag

    válasz JóképűIdegen #23 üzenetére

    A router nem csak wifire jó hanem belső hálozatra is ,de itt minden esetben kell ,hogy legyen mögötte megfelelő hardwer amint fent is írtam a háztartásokban, a legtöbb esetben ez hiányzik ezért nem is tudják érdemben kihasználni még sok esetben az 1 Gigabites teljesítményt sem.
    Ezen kívül 10Gb internetet veszel simán 60 euroba svájcba... /hó sok oszrág le van iszonyatosan maradva. De még a gyártok is, a háztartásokról pedig nem is beszélek. Már sok évvel ezelőtt volt 10Gbitet támogató lanport az alaplapomon.....

    Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

  • Frozen

    őstag

    válasz Alex91 #28 üzenetére

    Igen es sokakat elkapraztat az ssd marketingje amit a belso cache segitsegevel tud egy ideig fentartani...

    Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

  • Frozen

    őstag

    válasz Cifu #36 üzenetére

    Tök8 mi megy rajta ,ha a mögötte levő hardwer nevlegesen alkalmas csak ra vagy alkalmatlan teljes mértekben.

    Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

  • Frozen

    őstag

    válasz fatpingvin #39 üzenetére

    A cikkben levő routeren ,hogy mindenre elég amire a haztartasok vagy cegek 99% ban le is fed. A maradek 1% ba meg beletartoznak azok akiknek esetleg tenyleg van olyan hardwer ami ki tudja hasznalni a megadott sávszélességeket.

    Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

  • Frozen

    őstag

    válasz fatpingvin #41 üzenetére

    Minehol streaming megy kinél hol? Arra elég egy gyengébb hálozat is bőven egy ilyen router körbe röhögve kiszolgálja. Sőt már a wifi jobb sok esetben mint a kábel szóval szerintem 2010 körül sokan le vannak maradva ahogy írod. Én még nem láttam háttértár nélküli számítógépet ,majd rakj fel légy szíves egy képet,hogy lássuk.
    (Fent elég sok helyen nas gépeket emlegettek ezekben sincs belső tároló mi? .... )
    Felhozod itt a memoriát is , mintha mindenkinek ott ülnek egy ddr5 vagy ddr4 az asztalon vagy alatta, a világot ha megnézzük lehet nagyon néznél mennyi az általános % ddr3 on pl...nem mindenki cserélget generiácionként gépet stb...Fent leírtam az átlag nagyon nagy % bőven elég egy ilyen router a maradék % rész 3/4 részében az otthoni hardwer alkalmatlan kb...(annak ellenére,hogy ezt sokan nem ismerik be vagy nem tudják tapasztalatból)Részemről ez a téma lezárva ,mert teljesen elkanyarodtunk a routertől és már minden mást is idekevernek sokan,tapasztalat vagy ép szakmai rész hiányában.

    [ Szerkesztve ]

    Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

  • Frozen

    őstag

    válasz Dragon3000 #43 üzenetére

    Szerintem mindent leirtam fent. A memoria használatot én egy szóval nem mondtam és firtattam ,csak azt hogy a világon rengeteg helyen elofordulhat meg mindig regebbi modul. Ez kb olyan dolog hogy hiaba telt el tobb generacio a regi gepek meg mindig alkalmasak lehetnek sok mindenre foleg ha egy jó wifi/lan kartya kerul bele.

    Erdekes itt sokak szerint csak marketingfogas ez a sok gigabites wifi stb a teszteken meg valahogy megis ki tudjak hasznalni... Hiszen van mogotte olyan hardwer ami ezt tudja. ( Viszont ez a nagy atlagnal nincs ott es nincs is ra szuksege,nyilvan a routert belovik a sajat szegmensebe arazasnal) nyilvan egy csaladanyuka nem a legdrágább router fogja leemelni na jó lehet van valami elvetemult minimalis % ban de altalanosagrol beszelunk) nem mindenki sreemel nem mindenki nasozik es lehet sorolni nyilvan a routert beteszi a gyarto ahova kell. Akinek meg keves elso korben el kellene gondolkozni h milyen gepe van a masik pedig milyen celra kellene ekkora nagy sebesseg ..Mert az is tok hulyeseg h atnozgat inegy filmez a nasra vagy barmit ...A beszerzesi forras is 0-24 ben elerheto max tesz bele a sajat hulyesege veget egy hurrkot... Roviden tomoren na tenyleg vege sztem teljes mertekben valaszt adtam minden szakmai kerdesre a tovabbiakra nem fogok reagalni aki tobbre vagyik talal dragabbat jobbat mindig van feljebb. De hiaba veszed meg a legjobbat ha a hardweres nem bírja :W .

    Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

  • Frozen

    őstag

    10 évvel le vannak maradva nagyon sokan ,az esetek nagy részében a többszállas teljesítmény van már jelen, sőt kicsi apró fájlok másolásánál is jelentősen romlik a sebesség. Az ssd tempoját egyedül 1 szálon és csak nagy fájlok esetében tudod kihasználni ezért a gigabit 95% ban nem tudod kihajtani....Csak egy szűk látókörű emberek gondolják úgy ,hogy kevés ezért is gyártanak ilyen routereket ,mert ki tudják csalni az emberekből a pénzt mivel nincs tapasztalatuk ezen a téren.
    A másik fő gond az,hogy bármit csinálsz a gépen mindig van lemezművelet , ha pedig lanozol akkor is van írás olvasás egyik gépen ez a másik gépen az.
    Egy gyors példa
    Samsung 980 Pro 2TB (tudomásom szerint az egyik legjobb ssd a piacon ami az igért sebességet egy darabig tudja is tartani)
    4K Read 66.6 MB/s re képes akkor hol hajtod ki a gigabitet? Sehol... még a felét sem szinte
    Lehet itt most nagyzolni,hogy így meg úgy meg neked fontos hogy 5 másodperc alatt menjen át egy 5Gb fájl és ne 7 másodperc alatt (csak példa volt) ,de gondolom ezt is évente küldöd el egyszer hiszen ha egyfolytában küldenéd elég hamar bedöglene az ssd.....
    Szóval egy kicsit el kellene gondolkozni azon ,hogy vajon tényleg mit is lehet kihozni miből, ahogy fent leírtam igen vannak területek ahol ki lehet aknázni a sebességet és többet mint a gigabit viszont ez a háztartásokban 99% ban szinte lehetetlen vagy felesleges ,ezért nem gyártanak nagyobb routereket. Cégeknél meg nem használnak ilyen gatyi dolgokat ,mert szinte minden kábelen megy a biztonság miatt.
    és az a gáz ,hogy sokan jönnek itt ,hogy nem az a szűk keresztmetszet meg már 10 éve átleptük ezt a részt stb...aztán mikor valaki tapasztalatból írja azt,hogy a legmodernebb dolgokat is meg lehet akasztani akkor megy a hitetlenkedés
    A gyártó nem hülye nem véletlen gyárt ilyen routereket , van rá vevő kőre akiktől pénzt tudnak kihúzni és ezeket nem a cégek fogják venni hanem azok a gamerek és felhasználok akiket be tudnak húzni a számokkal a csőbe,pedig a sima gigabit is mindenre is elég. Ez kb olyan mint a cat5e-cat6 lankábel , de eladják már a cat 7 meg mitudom én hányasakat is ,hogy az a tuti közel 2-3x annyiért pedig igazából semmit nem fog vele elérni az ember ha nincs hozzá megfelelő technologiai hardwere.

    [ Szerkesztve ]

    Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

Új hozzászólás Aktív témák