Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jokeph

    nagyúr

    válasz Synthwave #48 üzenetére

    Elképesztően jó képe van (ezt még az IPS fan cimbik is elismerték amikor eléültettem őket).
    Sajna az enyémen 2 HDMI van és 1 DP, fordítva jobban örültem volna neki - és megy DP-n a G-Sync is - átlag napi 4 órát megy 4 éve. :D
    IPS-ből a DELL P2417H a kedvencem, 1080p@60HZ, DSUB/HDMI/DP + USB, állítható/forgatható matt kijelzős, tavaly sikerült 50k-ért 2 patika példányt kifognom gyári dobozában összes tartozékával - ezeket párban használom a munkás gépemen - ezek munkanapokon min. 6 órát mennek. :))

    [ Szerkesztve ]

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz Synthwave #48 üzenetére

    Az rtings listában a gaming pontok szerint rendeztem. A gaming pontokból pedig nagyn nagy részt tesz ki a pixel response time teljesítmény. És amennyit rtings teszet átnyálaztam, nagyjából reprezentatívnak lehet mondani. De az is lehet, hogy gyártás és a felvevő piac miatt is úgy alakul ahogy, mert mondjuk szívesebben vesznek az emberek IPS-t. De hát a lényegen nem változat. A mai IPS-ek hozzák a képfrissítésnek megfelelő pixel response time időt.

    Rájöttem a QC kapcsán, hogy hagyni kell a default 66.6667% screen scale-n. A PRO-k a high-end RTX kártyáikon is csökkentett screen-scale-en játszanak. Max 75% screen scalen.
    Az én kis gagyi 1060-am így átlag 220fps+ átlagot tol és G-sync kompatiblis módban így már nagyon jó. A stutter az nagy eséllyel az enemy játékosok számlájára írható. Már összevetettem, úgy, hogy kiléptem egy nagyon lagos MM-ből. Rögtön utána elindítottam csak botok ellen egy customot és tökéletes sima játék élmény volt. Úgyhogy ma már én nem erőltetem a lagos enemys meccseket vagy játszok haverokkal customot. Sokszor vagyunk elegen ahhoz, hogy custom 2v2, 3v3, 4v4 játszunk. Igaz sajna itt is vagyunk olyanok, akiknek nem túl sima a kapcsolata, de hát nah. A quake live is csak akkor jó, ha mindenkinek jó a pingje.

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák