Új hozzászólás Aktív témák

  • Nagy Gábor

    tag

    válasz sidhe #4 üzenetére

    sidhe irja:
    a cikkel kapcsolatban azt nem ertem, hogy azt irta, hogy a juzer nem telepithet progikat a megfelelo jog nelkul. ha jol tudom ez win alatt is igy van, nem? es bar ott ki lehet kerulni, de hogy akadajozza meg a rencergizda, h a home-jaba rakjon progikat a joember?

    Egy atlagmagyar vallalati halozatban - hacsak nem szigoru policy-vel ellenorzott a rendszer es nincsenek komoly szankciok, ami a bankszektort kiveve idehaza meglehetosen ritka - a nyuzer azt tolt le es telepit, amit akar.

    Nyaron egy Microsoft TechEd konferencian voltam Amszterdamban, ahol a kihelyezett gepeket ugy allitottak be, hogy - a biztonsag erdekeben - ne lehessen latni a merevlemezt, a CD-t, es az USB pendrive sem latszott, legalabbis amig melle nem ultem. A cel az volt, hogy mindenki a szerveren dolgozzon.

    Mivel szuksegem volt ra, hogy a nalam levo pendrive-ra masoljam az eloadasok PPT es egyeb fajljait, kemeny 15 perc alatt megoldottam a problemat egy Total Commander netrol valo telepitesevel, mert azt nem tiltottak. Innen az egesz gep a kezemben volt. Utana a helyi rendszergazdik, akiknek bemutattam a trukkot, inkabb adtak a rendezveny idejere kolcsonbe egy HP iPAQ masinat, csak helyben ne terjesszem az iget.

    Ennyit a Windows biztonsagarol. Egy jol menedzselt Linux kliens gepen a nyuzernek nincs telepitesi jogkore, es sokkal hatasosabban ellenorizheto. Meg persze a tobb mint szazezernyi Windowsra irt viruson es fergen is csak rohog a Linux rendszer.

    Gabor

    dr. Nagy Gábor

Új hozzászólás Aktív témák