Új hozzászólás Aktív témák

  • atus33

    tag

    válasz X-COM #4 üzenetére

    Elnézést, hogy harapósat írtam, de ez kizárólag a cikkben foglaltaknak köszönhető. Szerintem kimondottan igyekezni kell pénzt herdálni, hogy ilyen ''újításokkal'' összejöjjön ennyi kutatás+fejlesztés költség.

    Nem tudom, pontosan milyen felépítésű a windows memóriamenedzsmentje (nem vagyok MVP, és ezt igyekszem tartani :) ), de a tapasztalatom a következő.

    Ha szervernek állítunk be egy win2k vagy az utáni oprendszert (System panel, Teljesítmény beállítások), akkor tényleg hasznosítja a kihasználatlan memória nagy részét. Ilyenkor viszont az égvilágon MINDENT kiswappol, egy vacak egérmozdításra sok perces kerregéssel reagál, nem ritkán KÉPSORONKÉNT rajzolva vissza a desktopot a képernyőkímélő után! Szóval ilyenkor gépnél ülős munkára alkalmatlan.

    Ha desktopnak van beállítva, akkor jóval kisebb a cache. Viszont akármekkora a memória, még így kiswappolja a lekicsinyített ablakokat, miután ''discardable''-re állította a szerinte nélkülözhető memórialapokat.

    A microsoft abban nyilvánvalóan jó, hogy hónapokig - évekig teszteljen egy felhasználói felületet, hogy az egységes, kényelmes legyen, és bárki eléülhessen. (Néhol így is összeszedetlen, pl. a tálcán jobb oldalt levő ikonok tooltipjei évek óta a tálca MÖGÖTT jelennek meg, ezt az XP megjelenése óta nem tartották fontosnak kijavítani.) Viszont a többivel is kéne foglalkozni! Még most sem figyelnek igazán a felhasználók valódi szükségleteire.

    . o O o .

Új hozzászólás Aktív témák